Zapowiedzi meczowe – 27.05.2024

Czas na dziesiąty tydzień rozgrywek! Przed nami kolejny pełen emocji poniedziałek, w którym zagramy w trzech najwyższych klasach rozgrywkowych w PRO. Znaczną część dnia spędzimy oczywiście w Ekstraklasie i już nie możemy się doczekać! 

Zmagania na boisku nr 1 rozpoczniemy w 2 Lidze, w której czeka nas spotkanie mogące sporo namieszać w walce o mistrzostwo. Kokosy chronpesel.pl zmierzą się z Warriors HappyJump.eu i będzie to starcie piątej drużyny z liderami. Goście wciąż nie zanotowali porażki w tym sezonie, zatem to ich należy postrzegać w roli faworyta, ale gospodarze mają za sobą już kilka świetnych występów w tym sezonie. Nadal są oni w grze o medale, zatem spodziewamy się pojedynku najwyższych lotów! 

Na dwójce z kolei jako pierwsze pojawią się ekipy z zaplecza Ekstraklasy – Logistic Solutions Group oraz Kruk S.A. Zespoły te sąsiadują ze sobą w samym środku ligowej tabeli i wciąż muszą martwić się utrzymanie. Ich przewaga nad strefą spadkową jest niewielka i może zostać zredukowana w jednej kolejce. Spotkanie to będzie ważyło wiele dla obu stron i mamy nadzieję, że poskutkuje to wyśmienitym widowiskiem. 

O 20:00 standardowo wkroczymy do najwyższej klasy rozgrywkowej, a na jedynce zameldują się nam ekipy Teamu Maślice oraz Planetymebla.pl. Gospodarze mogą sobie w tym starciu zapewnić utrzymanie, a okazja do tego będzie idealna. Goście od początku sezonu zdobyli zaledwie jeden punkt, a ich szanse na opuszczenie strefy spadkowej są mizerne. Cień nadziei jeszcze jednak pozostał, przez co wierzymy, że obie strony dadzą z siebie wszystko. 

Na boisku nr 2 przygodę z Ekstraklasą rozpoczniemy od prawdopodobnie najlepiej zapowiadającego się spotkania – SloumoJager FC zagra z Elitbudem. Drużyny te zajmują miejsca dwa i cztery w ligowej tabeli, zatem będzie to bezpośrednia rywalizacja w walce o medale. Gospodarze zgromadzili do tej pory trzy punkty więcej od swoich rywali, a zwycięstwo w tym starciu znacznie przybliży ich do upragnionego celu. Goście z kolei absolutnie muszą tu wygrać, gdyż porażka drastycznie zredukowałaby ich szansę na podium. Stawka będzie ogromna, a my już zacieramy rączki na pierwszy gwizdek! 

Dzień na boisku nr 1 zamkną nam ekipy walczące o zupełnie różne cele w tym sezonie – TB 85 stanie naprzeciwko Rawlpluga. Gospodarze mają na swoim koncie jedno oczko po zeszłotygodniowym remisie, a ich szansę na utrzymanie są bliskie zeru. Goście z kolei zajmują siódme miejsce w stawce, ale ich strata do podium wynosi zaledwie cztery oczka, zatem z pewnością nie powiedzieli oni jeszcze ostatniego słowa. To oni będą oczywiście faworytem tego starcia, ale jesteśmy ciekawi czy ich rywale będą w stanie kontynuować przyzwoitą dyspozycję sprzed tygodnia. 

Zmagania na dwójce podsumuje nam mecz, który może przesądzić o mistrzostwie Ekstraklasy – Pahonia podejmie Familię Greco. W przypadku potknięcia SloumoJager FC goście mogą sobie zapewnić tytuł już w tej kolejce. Naprzeciwko nich stanie jednak ekipa, która jest w formie zwyżkowej, gdyż gospodarze wygrali swoje cztery ostatnie spotkania. Oczywiście nie będą oni faworytem w starciu z obrońcami tytułu, ale ich aktualna dyspozycja sprawia, że niczego nie można rozstrzygać przed pierwszym gwizdkiem! 

Leave a Reply