FC 78 Wrocław ze srebrnym medalem

Za nami zakończenie ostatniego pełnego tygodnia rozgrywek! Do końca sezonu już tylko dwa dni meczowe, a czwartek przyniósł ze sobą arcyważne rozstrzygnięcia w 2 i 3 Lidze. Zobaczmy co się działo! 

Zmagania na boisku nr 1 rozpoczęliśmy od starcia dwóch drużyn z dolnej połowy tabeli – PENTAki podejmowały ZF Group. Gospodarze potrzebowali zwycięstwa, aby przedłużyć swoje szanse na utrzymanie, a goście nie walczyli już o nic. Mimo tego to przyjezdni ruszyli do ataku od pierwszych minut i nie pozostawili swoich rywalom żadnych wątpliwości. Strzelili oni aż dwanaście bramek, nie stracili żadnej i zaliczyli niezwykle imponujące zwycięstwo! 

Skrót meczu: …

Dzień na dwójce inaugurowało nam starcie Dawida z Goliatem – FC Pączusie mierzyły się z Noname Team. Scenariusz tego spotkania nie był trudny do przewidzenia – goście mieli zdominować swoich rywali i obyło się niespodzianki. Gospodarze prowadzili przez pierwsze kilka minut, ale później przyjezdni wrzucili wyższy bieg i trafili do siatki aż dwadzieścia jeden razy. Zwycięstwo to plasuje ich na drugim miejscu w tabeli przed ostatnią kolejką! 

Skrót meczu: …

W drugim meczu na jedynce czekała nas ostatnia odsłona rywalizacji o medale w 2 Lidze, a na murawię wybiegły drużyny FC 78 Wrocław i Warriors HappyJump.eu. W nieco uprzywilejowanej sytuacji przed pierwszym gwizdkiem byli gospodarze, którzy mieli jeden punkt na koncie więcej. Różnica ta nie miała jednak znaczenia na murawie – gościom zabrakło argumentów, szczególnie jeśli chodzi o defensywę. FC 78 regularnie wykorzystywało błędy swoich przeciwników i wygrali ostatecznie 4:1. Zdobyli oni tym samym srebrny medal 2 Ligi, a przyjezdni skończyli sezon na czwartym miejscu. 

Skrót meczu: …

Na boisku nr 2 pozostaliśmy z kolei w czwartej klasie rozgrywkowej – WPD SilesiaBodyChange grało z Top Team. Gospodarze zajmowali fotel lidera i mieli sześć punktów przewagi nad swoimi rywalami, którzy potrzebowali zwycięstwa, aby włączyć się do walki o medal przed ostatnią kolejką. Starcie to było niezwykle zacięte od początku końca, ale ostatecznie to przyjezdni wyszli z niego górą. WPD nie pomogło nawet trafienie Piotra Celebana, a sprawa podziału medalowego rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu! 

Skrót meczu: …

Dzień na jedynce zakończyliśmy kolejnym starciem ze środka tabeli z 3 Ligi – naprzeciwko siebie stanęły zespoły 4ECO Pro oraz Boehringer Ingelheim. Gospodarze mieli zaledwie jeden punkt więcej od swoich rywali, jednak różnica poziomów na murawie była znacznie bardziej widoczna. Goście nie byli w stanie przeciwstawić się atakom swoich przeciwników i stracili aż dziesięć bramek, nie strzelając przy tym ani jednej. Wynik ten nie zmienia jednak zbyt wiele w tabeli, gdyż żadnej ze stron nie grozi ani spadek, ani awans do 2 Ligi. 

Skrót meczu: …

Tydzień na dwójce podsumowały nam dwie ekipy drugoligowe – Kokosy chronpesel.pl oraz Wulkan S-HR.pl. Gospodarze tracili zaledwie trzy punkty do strefy medalowej przed tą kolejką, ale nie byli w stanie wyprzedzić GOJI Wrocław, ze względu na ich bezpośrednie starcie. Goście mogli awansować jedynie na szóste miejsce w tabeli i perfekcyjnie zrealizowali swój plan. Przeważali oni przez większość spotkania i wygrali mimo próby comebacku Kokosów w ostatnich minutach.  

Skrót meczu: …

Leave a Reply