Szóstka Tygodnia 11 – Wiosna 2024

Za nami ostatni pełny tydzień sezonu! Do końca rozgrywek pozostały już tylko zaległe spotkania, a jedenasta kolejka przyniosła nam wiele kluczowych rozstrzygnięć. Zobaczmy, kto wyróżniał się w decydujących spotkaniach! 

Szóstka Tygodnia – Ekstraklasa 

Robert Ratajczyk (Czarne Demony) – jego drużyna po zaciętym widowisku pokonała Wolves Wrocław 9:6, a on zgarnął tytuł MVP tego spotkania. Zatrzymał on wiele ataków rywali, wielokrotnie ratując swój zespół przed utratą bramki. 

Piotr Rudziński (TB 85) – spadkowicze zaliczyli swoje drugie zwycięstwo w przedostatnim meczu sezonu, a tytuł najlepszego zawodnika spotkania trafił do Rudzińskiego. Brał on udział przy trzech trafieniach, a dwa z nich ustaliły wynik meczu w końcówce. 

Barys Dusianok (Pahonia) – jego zespół wrócił do wygrywania po zeszłotygodniowej porażce, a sprawy w swoje ręce w starciu z Chaosem wziął Dusianok. Trzykrotnie pokonywał on bramkarza rywali i dołożył do tego asystę. 

Kacper Pasek (SloumoJager FC) – ekipa Sloumo przyniosła Familii Greco ich pierwszą porażkę w sezonie, a najlepszym graczem tego spotkania był właśnie Pasek. Pięciokrotnie zapisywał się on w protokole meczowym, zaliczając przy tym hat-tricka asyst. 

Szymon Łasiński (Alpine Stars) – świetne starcie Rawlpluga z Alpine Stars zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych, a na murawie najbardziej wyróżniał się Łasiński. Trafiał on do siatki czterokrotnie i zanotował dwie asysty, a jego drużyna wygrała 8:6!  

Volodymyr Pasynchyk (Elitbud) – spotkanie Elitbudu z Teamem Maślice dostarczyło nam dwadzieścia goli, a najbardziej aktywnym graczem na murawie był właśnie Pasynchyk. Brał on udział przy siedmiu trafieniach, zapewniając sobie tym samym tytuł MVP. 

Szóstka Tygodnia – 1 Liga 

Franciszek Józef (Future Stars PaliPali) – jego drużyna zapewniła sobie utrzymanie zwycięstwem nad FC Piątakiem, a on miał na to ogromny wpływ. Golkiper Future Stars bronił świetnie, wpuszczając tylko dwie bramki, a także samemu trafił do siatki w samej końcówce! 

Bartosz Łuczak (Niedzielni Kopacze) – Kopacze zaliczyły fenomenalny comeback w starciu z FC Hasbullą, a kluczową postacią tego meczu był Łuczak. Jego dwa trafienia w końcówce podłączyły przyjezdnych do życia, a ostatecznie zakończył on spotkanie z czterema bramkami na koncie.  

Roman Kondratiuk (FC Alfa) – MVP meczu z LSG, w którym jego zespół zaliczył przekonujące zwycięstwo. Wygrali oni 7:2 po świetnej drugiej połowie, a Kondratiuk zanotował hat-tricka. Nie wystarczyło to jednak Alfie do zapewnienia sobie miejsca na podium. 

Giorgi Chokheli (ProCleaner) – jego drużyna pokonała Sokoła Wrocław 6:4, zabierając im tym samym szansę na utrzymanie, a on brał udział przy każdej bramce gospodarzy! Chokheli zaliczył hat-tricka bramek i hat-tricka asyst, notując tym samym jednej z najlepszych występów całej kolejki. 

Chrystian Edelbauer (FC Hasbulla) – spadkowicze z 1 Ligi w fatalnym stylu zaprzepaścili swoją przewagę w starciu z Kopaczami, ale występ Edelbauera zasługuje na wyróżnienie. Cztery bramki, trzy asysty i tytuł MVP – wyśmienity mecz, który zakończył się dla gospodarzy dramatycznie. 

Michał Dryja (FC Trawowa) – jego zespół pokonał mistrzów 1 Ligi, zapewniając sobie tym samym srebrny medal, a Dryja po raz kolejny był najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem. Skompletował on hat-tricka i dołożył do tego dwie asysty, a po końcowym gwizdku mógł cieszyć się z awansu do Ekstraklasy! 

Szóstka Tygodnia – 2 Liga 

Przemysław Politański (Lepas Wyznawcy) – druga drużyna Wyznawców wygrała bezpośrednie spotkanie o utrzymanie w 2 Lidze, a jedną z kluczowych postaci tego meczu był ich golkiper. Politański wielokrotnie ratował swój zespół z opresji, wpuszczając przy tym tylko dwie bramki. 

Michał Petta (Lepas Wyznawcy) – kolejnym z wyróżnionych za mecz z Nic Się Nie Stało jest Petta, który został wybrany najlepszym graczem na boisku. Defensor Wyznawców brał udział przy każdym trafieniu swojej drużyny, notując przy tym aż trzy asysty! 

Norbert Gzubicki (Wulkan SHR) – gracze Wulkanu zaliczyli imponujące zwycięstwo nad Kokosami w ostatniej kolejce sezonu i przyniosło ono ze sobą dwie nominacje. Pierwszym z wyróżnionych jest Gzubicki, który trzykrotnie zapisał się w protokole meczowym. 

Artem Khomut (Wulkan SHR) – MVP wyżej wspomnianego meczu został jednak Khomut, który zaimponował nam swoim instynktem strzeleckim. Trzykrotnie pokonywał on bramkarza rywali, będąc tym samym jednym z najskuteczniejszych zawodników kolejki. 

Karol Grzelak (FC 78 Wrocław) – jego drużyna zapewniła sobie srebrny medal w starciu z Warriors, a on był najaktywniejszym zawodnikiem na murawie. Strzelił on trzy bramki i niemalże w pojedynkę dał swojemu zespołowi zwycięstwo! 

Kamil Babiarz (LKS Dobre Chłopaki) – Dobre Chłopaki zakończyły sezon na pierwszym miejscu, a kluczową postacią w ich ostatnim meczu był nikt inny jak Babiarz. Napastnik mistrzów po raz kolejny udowodnił swoją wartość, biorąc udział przy sześciu trafieniach. 

Szóstka Tygodnia – 3 Liga 

Daniel Kielanowicz (4ECO Pro) – aż dwóch golkiperów zaliczyło czyste konto w poprzedniej kolejce 3 Ligi, ale wybór bramkarza do Szóstki Tygodnia padł na Kielanowicza. Nie tylko był on niezwykle pewny, ale także zanotował asystę przy ostatniej bramce spotkania. 

Paweł Haza (PKS Wariaty) – Wariaty niezwykle przybliżyły się do utrzymania, pokonując FC Velicante Wrocław, a MVP tego meczu był właśnie Haza. Brał on udział przy każdej bramce swojego zespołu, kompletując przy tym hat-tricka. 

Tomasz Skrzypek (4ECO Pro) – obok golkipera na wyróżnienie za starcie z Boehringer Ingelheim zasłużył także Skrzypek – MVP meczu. Czterokrotnie wpisywał się on na listę strzelców, będąc tym samym najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. 

Vladyslav Didenko (Noname Team) – jego drużyna rozbiła czerwoną latarnie 3 Ligi aż 21:2, a jemu przypadło jedno z dwóch wyróżnień. Didenko brał udział przy aż jedenastu trafieniach, zaliczając przy tym aż siedem asyst! 

Artur Teodorczyk (ZF Group) – spotkanie ZF z PENTAki również zakończyło się wysokim wynikiem, a najlepszym graczem tego meczu został wybrany właśnie Teodorczyk. Siedmiokrotnie zapisywał się on w protokole meczowym, pięć razy trafiając do siatki. 

Dmytro Shevchenko (Noname Team) – najbardziej imponujący występ tej kolejki 3 Ligi zanotował jednak Shevchenko – MVP starcia z FC Pączusiami. Pokonał on bramkarza rywali aż osiem razy, a w dodatku dołożył do tego asystę! 

Drużyna Tygodnia – SloumoJager FC 

Ubiegłotygodniowe zwycięstwo Sloumo niosło ze sobą ogromną wartość, nie tylko w kwestii rywalizacji o medale. Oczywiście bardzo przybliżyli się oni do krążka, oddalając się od czwartego miejsca na trzy punkty, ale przede wszystkim jako pierwsi od wielu miesięcy okazali się lepsi od Familii Greco. Mistrzowie utracili zatem swoją niepokonaną serię, a SloumoJager FC jest o krok od zakończenia debiutanckiego sezonu ogromnym sukcesem. 

Zawodnik Tygodnia – Dmytro Shevchenko (Noname Team) 

Najlepszy występ całego tygodnia miał tym razem miejsce w 3 Lidze! Shevchenko zdominował murawę przy Lotniczej jak nikt inny w poprzedniej kolejce, absolutnie demolując defensywę FC Pączusi. Wpisywał się on na listę strzelców aż osiem razy, zanotował jedno ostatnie podanie i całkowicie zasłużenie zgarnął tytuł MVP. Co więcej – zwycięstwo to może być arcyważne w kontekście medalu dla jego drużyny! 

Bramkarz Tygodnia – Franciszek Józef (Future Stars PaliPali) 

Golkiper Future Stars w tej kolejce poszedł o krok dalej niż w poprzedniej! Teraz również zasłużył on na miejsce w Szóstce Tygodnia, ale ponadto został on wybrany najlepszym golkiperem ze wszystkich klas rozgrywkowych. Jego postawa między słupkami i zdobyta bramka ogromnie wpłynęły na zwycięstwo drużyny i ich ostateczne utrzymanie. Występ na miarę pierwszoligowego golkipera! 

Leave a Reply