Zapowiedzi meczowe – 15.04.2024 

Czas na piąty tydzień rozgrywek! Po kilku dniach przerwy wracamy na Lotniczą, gdzie czeka nas kolejny dzień pełen emocji. W poniedziałek na przystawkę obejrzymy dwa starcia w 3 Lidze, a na danie główne i deser przejdziemy do Ekstraklasy! Spodziewamy się wysokich lotów! 

Choć dzień na jedynce rozpoczniemy od starcia w najniższej klasie rozgrywkowej, to z pewnością fenomenalne widowisko! W meczu na szczycie 3 Ligi Top Team podejmie Noname Team. Po czterech kolejkach obie ekipy znajdują się na podium i prezentują wyśmienitą dyspozycję, przez co liczymy na pojedynek wysokich lotów. Stawką będzie fotel lidera i mamy nadzieję, że widowisko to spełni pokładane oczekiwania! 

Na boisku nr 2 również rozpoczniemy od starcia drużyn z górnej połowy tabeli 3 Ligi – Boehringer Ingelheim zagra z Henry Kruse Polska. Gospodarze od początku sezonu grają w kratkę, czego nie można powiedzieć o ostatniej formie przyjezdnych. Debiutanci w PRO wygrali swoje trzy ostatnie spotkania, wpisując się tym samym do walki o podium. To ich należy stawiać w roli faworyta, ale ich rywale już nie raz udowadniali, że są w stanie przeciwstawić się każdemu. 

O 20:00 przy Lotniczej zapanuje Ekstraklasa, a przygodę z elitą na jedynce rozpoczną nam Czarne Demony i Pahonia. Po trzech kolejkach obie ekipy zajmują miejsce w dolnej połowie tabeli, a zwycięstwo dałoby każdej ze stron odrobinę upragnionego spokoju. W nieco lepszej sytuacji są gospodarze, którzy przed tygodniem zaliczyli swoje pierwsze zwycięstwo w starciu z TB 85. Przyjezdni z kolei mają na koncie zaledwie jeden punkt i mocno liczą przełamanie passy meczów bez wygranej. 

Na dwójce z kolei obejrzymy spotkanie dwóch ekip z czołówki – drugie Alpine Stars zagra ze SloumoJager FC. Obie strony bardzo dobrze weszły w sezon, ale szczególne wrażenie robią na nas gospodarze, którzy są perfekcyjni po trzech kolejkach. Goście z kolei mają już na koncie porażkę, ale nie zmienia to faktu, że ich aklimatyzacja w Ekstraklasie przebiega bez zarzutów. Teraz rywal będzie z najwyższej półki, ale w elicie trzeba wygrywać z każdym, jeśli chce się myśleć o medalach! 

Dzień z Ekstraklasą na boisku nr 1 zakończymy starciem Dawida z Goliatem – TB 85 zmierzy się z Familią Greco. Obie ekipy zajmują zupełnie przeciwne pozycje w tabeli – gospodarze są czerwoną latarnią stawki, a goście zasiadają na fotelu lidera. Trudno wyobrazić sobie inny scenariusz niż pewne zwycięstwo Familii, ale mamy nadzieję, że beniaminkowie zrobią wszystko, aby przeciwstawić się swoim rywalom. 

Ostatnim meczem na dwójce będzie spotkanie weteranów w najwyższej klasie rozgrywkowej w PRO – Wolves Wrocław stanie naprzeciwko Planetymebla.pl. O historii rywalizacji obu ekip można powiedzieć wiele i mamy nadzieję, że ten pojedynek będzie jej świetną kontynuacją. Od początku sezonu lepiej spisują się gospodarze, którzy z czterema punktami na koncie zajmują miejsce w środku stawki. Goście z kolei odnotowali zaledwie jeden remis do tej pory i walczą o wydostanie się ze strefy spadkowej. Aby tego dokonać muszą oni jednak zaprezentować się ze znacznie lepszej strony niż dotychczas. 

Leave a Reply