Zapowiedzi meczowe – 19.03.2024

Przed nami drugi dzień akcji! W poniedziałek rozpoczęliśmy rozgrywki przy Lotniczej, a teraz przyszła pora na zmagania Superligi. Na Kłokoczycach czekają nas trzy spotkania, a po drugiej stronie Wrocławia kolejne sześć – zapowiada się wtorek pełen wrażeń! 

SUPERLIGA PRO – Kłokoczyce 

Rozgrywki Superligi rozpoczniemy od grupy II – tam czeka nas starcie ETPK z RKSem Huwdu. Goście jesienią otarli się o podium na Kłokoczycach, a teraz na początek zmagań czeka ich starcie z debiutantami. Gospodarze to nowa drużyna w naszych rozgrywkach, jednak posiada w swoim składzie kilku zawodników ze sporym doświadczeniem w PRO. Jesteśmy przekonani, że czeka nas zacięty pojedynek i znakomite rozpoczęcie sezonu Superligi! 

O 20:00 na dobre przeniesiemy się do grupy I, a czeka nas starcie, które oglądaliśmy na Kłokoczycach już w zeszłym roku – OIRP Wrocław podejmie Dinterno.pl. Jesienną kampanię z pewnością lepiej wspominają gospodarze, którzy zakończyli ją jako wicemistrzowie. Przyjezdni z kolei uplasowali się na 5. miejscu, ale swoich nadziei z pewnością mogą upatrywać w bezpośrednim starciu obu drużyn. Ostatnio udało im się zremisować z faworyzowanym OIRPem i teraz również pokuszą się o niespodziankę! 

Pierwszy dzień rozgrywek Superligi zakończymy starciem dwóch debiutantów w rozgrywkach Superligi – Rada Biznesu WKS Śląsk Futsal zmierzy się z Bratem Albertem. Pierwszej z ekip z pewnością nie należy nikomu przedstawiać, gdyż regularnie występuje ona w naszych rozgrywkach od ponad roku. Dla gości z kolei będą to pierwsze kroki w PRO, ale w swoim składzie mają kilku znanych nam zawodników. Ostatni wtorkowy mecz na Kłokoczycach będzie lekką niewiadomą, ale mamy nadzieję, że czeka nas emocjonujące widowisko! 

PRO Liga – Lotnicza 

Przy Lotniczej we wtorek zagramy wyłącznie w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych, a rozpoczniemy od aż czterech spotkań 1 Ligi! Na jedynce o 19:00 czeka nas starcie, którym jesienią obie drużyny zakończyły sezon – PzB Twardogóra zagra z ProCleanerem. Ich ostatnie bezpośrednie spotkanie wygrali goście, co było niemałą niespodzianką i teraz z pewnością będą chcieli powtórzyć to osiągnięcie. Gospodarze zrobią jednak wszystko, aby rozpocząć rozgrywki w dobrym stylu! 

Na dwójce rozpoczniemy od następnego rewanżu – Sokół Wrocław zmierzy się z FC Piątakiem. Jesienią drużyny grały ze sobą jednak w 2 Lidze, a teraz wspólnie będą rywalizować na zapleczu Ekstraklasy. Ich zeszłoroczne starcie zakończyło się remisem 3:3 i było przepełnione emocjami od początku do końca. Liczymy na powtórkę tego scenariusza i dobry start dnia na boisku nr 2! 

O 20:00 czeka nas kolejny debiut przy Lotniczej – na boisko wybiegnie zespół FC Hasbulla, a ich pierwszym rywalem będą mistrzowie 2 Ligi. Gracze Future Stars PaliPali mają za sobą wyśmienity sezon jesienny, a teraz spróbują swoich sił o poziom wyżej. Ich rywale będą pewną niewiadomą, ale na zapleczu Ekstraklasy należy spodziewać się wszystkiego. Liczymy, że obie ekipy staną na wysokości zadania i obejrzymy świetne widowisko! 

O 20:00 na boisku nr 2 czeka nas kolejne spotkanie dwóch doświadczonych ekip – Niedzielni Kopacze podejmą Kruka. Jesienią drużyny te mierzyły się w różnych rozgrywkach – gospodarze walczyli o życie na zapleczu Ekstraklasy, a goście męczyli się w 2 Lidze. Przyjezdni mają jednak za sobą wyśmienity sezon zimowy, w którym zgarnęli mistrzostwo 1 Ligi pod balonem! Jeśli utrzymają oni swoją świetną formę, to z pewnością będą oni groźni dla każdego w stawce! 

Na zakończenie drugiego dnia sezonu wiosennego powrócimy do Ekstraklasy – na jedynce zobaczymy spotkanie Alpine Stars z TB 85. Doświadczeni w elicie gospodarze zmierzą się z beniaminkami, którzy w imponującym stylu wywalczyli awans jesienią. Ich pierwsze spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej z pewnością nie będzie należało do łatwych, ale zrobią oni wszystko, aby pokazać, że Ekstraklasa jest miejscem dla nich! 

Wieczór na dwójce podsumujemy starciem zespołów debiutujących w Ekstraklasie przy Lotniczej – SloumoJager FC zmierzy się z Chaosem Wrocław. Gospodarze od dłuższego czasu byli siłą nie do zatrzymania w 1 Lidze, a teraz po raz pierwszy zmierzą się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Goście z kolei mają za sobą bardzo dobry sezon zimowy i z pewnością będą chcieli odtworzyć swoją formę z parkietu przy Chełmońskiego. Zakończenie 1. kolejki na dwójce zapowiada się fenomenalnie! 

Leave a Reply