ZAPOWIEDZI MECZOWE – 20.03.2024 

Nadciąga trzeci dzień rywalizacji na boiskach Häfele PRO Ligi! Przerwa od rozgrywek była tak długa, że wciąż panuje wielki głód na futbol z najwyższej półki. Zapraszamy na zapowiedź środowych spotkań. Z pewnością będzie się działo!  

4ECO SUPERLIGA PRO – KŁOKOCZYCE 

Zmagania na Kłokoczycach rozpoczniemy od grupy II SuperLigi, gdzie w roli gospodarza wystąpi absolutny debiutant rozgrywek – KP Ogrodomania. Dobry start jest kluczową kwestią do zaliczenia udanego sezonu, ale o to z pewnością nie będzie łatwo. Jazda Mizera to zespół pełen ambicji, który z pewnością nie odpuści choćby na krok. Wciąż pod znakiem zapytania stoją dyspozycje obu ekip, więc mamy nadzieję na równie nieobliczalne, co emocjonujące środowisko.  

Godzinę później czeka nas kolejne ciekawe spotkanie – Häfele Polska podejmie Kruka. Naprzeciwko siebie staną dwie doświadczone drużyny, które już niejednokrotnie udowodniły, że mają ogromne umiejętności. Spodziewamy się starcia, w którym nie zabraknie emocji, walki, pięknych bramek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Trudno o wskazanie jednoznacznego faworyta na tym etapie sezonu, bo forma poszczególnych zespołów wciąż jest jedną wielką niewiadomą. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy gwizdek.  

Dzień na Kłokoczycach zakończymy starciem zeszłorocznych wicemistrzów Ekstraklasy przy Lotniczej. PD WildBoars, czyli drużyna, która na rozgrywkach PRO Ligi zjadła zęby, podejmie zespół, która zimą zadebiutował pod balonem – BCS Polska. Logicznym tokiem myślenia można dojść do konkluzji, w której to gospodarze będą znaczącymi faworytami, mając w swojej ekipie kilka nazwisk imponujących w PRO od lat. Niemniej nasze rozgrywki już nauczyły i to niejednokrotnie, że absolutnie nikogo nie można skreślać. 

PRO LIGA – LOTNICZA 

Zmagania na jedynce rozpoczniemy od debiutu przy Lotniczej – FC 78 Wrocław zmierzy się z NEVADĄ. Gospodarze jesienią występowali na Kłokoczycach i to z niemałymi sukcesami, gdyż udało im się wywalczyć brązowy medal Superligi. Naprzeciwko nich staną mistrzowie 3 Ligi, którzy z hukiem awansowali o poziom wyżej. NEVADA ma za sobą świetną kampanię i z pewnością nie zamierza się zatrzymywać – czeka nas solidne meczycho na początek dnia!

O godzinie 19:00 na drugim boisku przy ulicy Lotniczej zajrzymy, co słychać w rozgrywkach drugoligowych, gdzie spotkamy się z naszymi starymi znajomymi. Oba zespoły chcą zaprezentować się jeszcze lepiej niż w poprzednim sezonie i nie będzie tu mowy o jakimkolwiek odstawianiu nogi. Z jednej strony GOJA Wrocław, a z drugiej Magicy z Rio. Kto będzie górą? Stonowana, lecz skuteczna ekipa gospodarzy, a może goście, którzy dadzą nam trochę magii? Niedługo się przekonamy!  

Godzinę później poznamy kolejnego debiutanta. Top Team to drużyna, która planuje pokazać wszystkim, że top to jest nie tylko z nazwy. Zmagania rozpoczynają od 3 Ligi, a na dzień dobry przyjdzie im się zmierzyć z PKS Wariaty. Goście mają sporo do udowodnienia i chcą z pewnością zagrać o wiele lepiej, niż miało to miejsce w ubiegłych rozgrywkach. Kolejne starcie z kategorii udowodnienia swojej wartości. Już zacieramy rączki!

A o tej samej porze na boisku nr 2 mecz dwóch dobrze znanych nam klubów. W ubiegłych rozgrywkach zarówno OVB, jak i WPD SilesiaBodyChange wywalczyły awans z 4 Ligi, w której potrafiły nam zaserwować prawdziwe dreszczowce i głęboko liczymy, że w tym roku obie ekipy będą w stanie to powtórzyć. Choć oczywiście z perspektywy piłkarzy o wiele lepsze byłoby zwykłe i spokojne zwycięstwo. Tu z pewnością będzie się dużo dziać i nie można tego przegapić.  

O 21:00 na boisku nr 1 będziemy świadkami jedynego tego dnia spotkania 1 Ligi. Wyznawcy i Logistic Solutions Group to doświadczone drużyny, które z pewnością marzą o awansie do Ekstraklasy Häfele PRO Ligi. Cel w pierwszym spotkaniu jest zatem oczywiście bardzo prosty, a jednocześnie niezwykle trudny – zwycięstwo. Zwycięstwo, po które może sięgnąć tylko jedna ekipa. Tu będzie walka do ostatniej sekundy!  

A na zakończenie dnia na boisku obok zobaczymy, co w tym sezonie będą w stanie zaserwować nam Lepas Wyznawcy. Przypomnijmy – goście w ubiegłych rozgrywkach awansowali w fantastycznym stylu i wygląda na to, że są niesamowicie rozpędzeni, by sięgnąć po kolejną promocję. Na ich drodze staje Credit Suisse – ligowy wyjadacz, który stanowi problem dla każdego swojego rywala. Faworytem wydają się być przyjezdni, niemniej gospodarze tanio skóry nie sprzedadzą.  

Leave a Reply