Zapowiedzi meczowe – 22.05.2024

Czas na środowe zmagania w PRO! Przed nami kolejny dzień emocji w dwóch wrocławskich lokalizacjach – na Kłokoczycach zamkniemy dziewiątą kolejkę, a przy Lotniczej standardowo czeka nas sześć pasjonujących spotkań. Zobaczmy czego możemy się spodziewać! 

4ECO Superliga PRO – Kłokoczyce 

Dzień w 4ECO Superlidze PRO rozpoczniemy od ostatniego starcia w grupie spadkowej – Jazda Mizeria zmierzy się z Krukiem S.A. Drużyny te przodują w walce o utrzymanie – obie mają po siedem punktów i zajmują dwa czołowe miejsca. Ich pozycja wydaje się już dość bezpieczna, a w szczególności będzie mógł to powiedzieć zwycięzca tego starcia. Czeka nas świetna rywalizacja! 

O 20:00 przeniesiemy się na dobre do grupy mistrzowskiej, w której czeka nas spotkanie kandydatów do mistrzostwa. Rywalem PD WildBoars będzie RKS Huwdu, które aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli. To przyjezdni będą faworytem tego starcia i muszą oni je wygrać, gdyż zwycięstwo OIRPu pozbawiło ich fotela lidera. 

Dzień na Kłokoczycach zakończymy starciem zespołów, które aktualnie zajmują pozycję poza strefą medalową – KP Ogrodomania podejmie Häfele Polska. W lepszej sytuacji są przyjezdni, którzy mają jedno zwycięstwo na koncie i tracą zaledwie jedno oczko do trzeciego miejsca. Gospodarze z kolei przegrali każdy mecz w drugiej połowie sezonu, ale jedna wygrana może odmienić wszystko. 

PRO Liga – Lotnicza 

Zmagania na boisku nr 1 przy Lotniczej rozpoczniemy od starcia na szczycie 2 Ligi – GOJA Wrocław stanie naprzeciwko Warriors HappyJump.eu. Przed tą kolejką drużyny te zajmowały pierwsze i drugie miejsce w tabeli, a zwycięstwa tego starcia zajmie fotel lidera. Przyjezdni jeszcze w tym sezonie jeszcze nie przegrali, ale gospodarze mają o jeden punkt więcej na koncie. Czeka nas wyśmienite widowisko i już nie możemy się doczekać! 

Dzień na boisku nr 2 inaugurują nam drużyny pierwszoligowe – FC Alfa oraz Sokół Wrocław. Gospodarze zajmują miejsce na podium, a zwycięstwo w tym spotkaniu dałoby im pozycję wicelidera. Przyjezdni z kolei znacznie zwolnili tempo po obiecującym początku sezonu, przez co spadli do dolnej połowy tabeli, lecz jedna wygrana może przywrócić ich do życia. To ich rywale będą jednak wyraźnym faworytem, ale mimo tego liczymy na zaciętą rywalizację. 

O 20:00 1 Liga przeniesie się na jedynkę, gdzie czeka nas pojedynek PzB Twardogóry z Logistic Solutions Group. Gospodarze do tej pory przegrali tylko raz i mkną w kierunku mistrzostwa, szczególnie po porażce FC Trawowej. Goście z kolei obudzili się po słabym początku sezonu – wskoczyli oni do górnej połowy tabeli i tracą trzy punkty do podium. Teraz o kolejne zwycięstwo będzie niezwykle trudno, ale niczego nie można wykluczać! 

W drugim meczu na dwójce czeka jedyne starcie dnia w 3 Lidze – Top Team zagra z OVB. Gospodarze znajdują się w znacznie lepszej pozycji od swoich rywali – tracą oni zaledwie trzy punkty do podium i wciąż liczą się w walce o medale. Goście z kolei zajmują miejsce w strefie spadkowej, a teraz o ucieczkę będzie im niezwykle trudno, gdyż to ich przeciwnicy będą wyraźnym faworytem tego starcia. 

Środę przy Lotniczej standardowo zakończymy z Wyznawcami, a na boisku nr 1 swoje spotkanie rozegra drużyna drugoligowa. Rywalem Lepas będzie NEVADA Team, która nieco oddaliła się od podium przez ostatnie porażki. Teraz jednak będą oni mieli idealną okazję na przełamanie, gdyż ich przeciwnicy nie imponują formą w tym sezonie. Przyjezdni wygrali do tej pory tylko raz, a wizja utrzymania oddala się od nich każdego tygodnia. Zobaczymy, czy uda im się przerwać złą passę w dziewiątej kolejce. 

Zmagania na boisku nr 2 zakończymy w 1 Lidze – FC Piątak zmierzy się z Wyznawcami. Gospodarze są jedną z nielicznych drużyn, która jeszcze nie zdobyła punktów w tym sezonie, a teraz czeka ich kolejny trudny przeciwnik. Przyjezdni zajmują czwartą pozycję w tabeli i tracą do podium zaledwie trzy oczka. Zwycięstwo znacznie zwiększy ich szansę w walce o medale, a teraz będą mieli idealną okazję. 

Leave a Reply