Zapowiedzi meczowe – 04.06.2024

Czas na drugi dzień dziesiątego tygodnia rozgrywek! Przed nami pierwszy wtorek sezonu, w którym zobaczymy się tylko przy Lotniczej. Obejrzymy jednak spotkania w każdej klasie rozgrywkowej, zatem emocji nie zabraknie! 

Zmagania na boisku nr 1 rozpoczniemy od jedynego wtorkowego starcia na zapleczu Ekstraklasy – ProCleaner zagra z Sokołem Wrocław. Obie drużyny dzielą dwa punkty w tabeli, a stawką tego meczu będzie utrzymanie w 1 Lidze! Gospodarzą wystarczy remis, podczas gdy przyjezdni potrzebują zwycięstwa. Będzie to kolejny niezwykle istotny mecz tego tygodnia, zatem emocje nie opuszczą nas ani na chwilę. 

Dzień na dwójce rozpoczną nam drużyny trzecioligowe – OVB oraz Henry Kruse Polska. Zespoły te dzieli aż czternaście punktów w tabeli i walczą one o zupełnie inne cele – gospodarze wciąż mają nadzieję na utrzymanie, a przyjezdni nie zrezygnowali jeszcze z walki o mistrzostwo. Faworyt tego starcia jest oczywisty, ale obie strony mają o co grać, zatem liczymy o maksymalne zaangażowanie! 

O 20:00 przejdziemy do 2 Ligi na obu boiskach, a na jedynce zmierzą się zespoły Magików z Rio oraz ControlTec. Gospodarze przegrali wszystkie swoje spotkania do tej pory i będą musieli zrobić wszystko, aby nie zakończyć sezonu z zerowym dorobkiem punktowym. Goście z kolei wciąż mają szansę na utrzymanie, ale bezwarunkowo muszą tutaj zwyciężyć. To oni grają tutaj o większą stawkę, ale będą również pod większą presją. 

Na boisku nr 2 czeka nas z kolei starcie dwóch zespołów z przeciwnych końców tabeli 2 Ligi – Credit Suisse podejmie LKS Dobre Chłopaki. Gospodarze mają na swoim koncie dziewięć punktów, a w przypadku porażki o ich losie zadecydują inne drużyny. Ich rywale zajmują bowiem fotel lidera i zapewnią sobie mistrzostwo w przypadku zwycięstwa! Wszystkie oczy będą zwrócone na przyjezdnych i jesteśmy ciekawi, czy udźwigną oni presję. 

Wtorek przy Lotniczej standardowo zakończymy w Ekstraklasie, a na boisku nr 1 naprzeciwko siebie staną drużyny Chaosu Wrocław oraz Pahonii. Gospodarze zgromadzili do tej pory zaledwie jeden punkt i mogą mieć jedynie nadzieję na pozytywne zakończenie sezonu. Goście z kolei notowali wyśmienitą passę aż do zeszłego tygodnia, gdy to zatrzymali ich mistrzowie Ekstraklasy. Teraz będą oni faworytem po raz kolejny, a potencjalne zwycięstwo może ich podłączyć nawet do walki o podium! 

W ostatnim meczu na dwójce obejrzymy z kolei zespoły Wolves Wrocław oraz Czarnych Demonów, czyli czwartej z siódmą ekipą stawki. Gospodarze muszą wygrać, jeśli chcą pozostać w rywalizacji o medale, na co szansa gości znacznie zmalała. Zwycięstwo utrzyma ich jednak przy życiu w zależności od pozostałych wyników, ale to ich rywale będą faworytami. Niezależnie jednak od wszelkich kalkulacji czeka nas spotkanie na najwyższym poziomie!

Leave a Reply