Zapowiedzi meczowe – 05.06.2024

Czas na ostatnią środę sezonu wiosennego! Koniec sezonu już na horyzoncie, ale to nie oznacza, że zwalniamy tempo. Przed nami kolejne sześć spotkań, na które już zacieramy ręce – zobaczmy co tym razem czeka nas przy Lotniczej! 

Dzień na jedynce rozpoczniemy od 2 Ligi, a na murawę wybiegną zespoły NEVADY Team oraz GOJI Wrocław. Gospodarze wciąż mają szansę na medal trzeciej klasy rozgrywkowej, ale potrzebują zwycięstwa i kilku sprzyjających wyników w innych spotkaniach. Goście nie rywalizują już o nic z wyjątkiem pozytywnego zakończenia sezonu. Presja będzie zatem na ich przeciwnikach i jesteśmy ciekawi, czy sobie z nią poradzą.  

Zmagania na boisku nr 2 inaugurują nam zespoły pierwszoligowe – FC Alfa oraz Logistic Solutions Group. Drużyny te są w bardzo podobnej sytuacji co wyżej opisane drużyny – gospodarze walczą o medal, a przyjezdni mają już pewne miejsce w środku stawki. Zwycięstwo nie gwarantuje im jednak niczego, gdyż będą oni zdani na grających o 21:00 Wyznawców. Zobaczymy, czy będą oni w stanie zrobić swoje. 

O 20:00 1 Liga zagości na obu boiskach, a na jedynce FC Piątak podejmie Future Stars PaliPali. Gospodarze przegrali swoje wszystkie spotkania w tym sezonie, a teraz staną oni przed ostatnią szansą na niezakończenie rozgrywek z zerowym dorobkiem punktowym. Goście z kolei potrzebują choćby remisu, aby być pewnym utrzymania na zapleczu Ekstraklasy. Jest o co grać i już nie możemy się doczekać! 

Na dwójce również rozegra się kluczowy pojedynek w kwestii utrzymania w 1 Lidze – FC Hasbulla zagra z Niedzielnymi Kopaczami. Zagrożeni są tutaj oczywiście gospodarze, a ich sytuacja jest bardzo trudna – potrzebują oni zwycięstwa oraz potknięcia Future Stars. Przyjezdni są już z kolei bez szans na nic szczególnego, ale mogą oni w dobrym stylu zakończyć przyzwoity sezon. Sprawa utrzymania na zapleczu Ekstraklasy rozstrzygnie się zatem przed 21:00! 

Ostatnią środę sezonu przy Lotniczej zakończymy oczywiście z Wyznawcami, a na boisku nr 1 swój mecz rozegra ekipa pierwszoligowa. Ich rywalami będą zawodnicy Kruka S.A., którzy mogą być już pewni utrzymania w 1 Lidze. Goście z kolei są w uprzywilejowanej sytuacji w walce o brązowy medal, gdyż wszystko zależy od nich – po prostu potrzebują oni zwycięstwa! Ostatni mecz sezonu na zapleczu Ekstraklasy przyniesie zatem ze sobą ostateczne rozstrzygnięcie! 

Finalnym starciem na boisku nr 2 będzie mecz Lepas Wyznawców, a ich przeciwnikiem będzie Nic Się Nie Stało. Spotkanie to bezpośrednio zadecyduje o utrzymaniu na trzecim poziomie rozgrywkowym, a zdecydowanie lepszej sytuacji przed tym meczem znajdują się goście. Do osiągnięcia swojego celu potrzebują oni zaledwie remisu, podczas gdy gospodarze muszą wygrać, aby wydostać się ze strefy spadkowej. Stawka będzie wysoka i już nie możemy się doczekać!

Leave a Reply