Zapowiedzi meczowe – 21.05.2024

Wtorek dziewiątego tygodnia rozgrywek przed nami! Drugiego dnia tygodnia zobaczymy aż 9 meczów, w których bez wątpienia czeka nas mnóstwo emocji. Na Kłokoczycach głównie rozegra się walka o utrzymanie, a przy Lotniczej zagramy w każdej klasie rozgrywkowej – będzie się działo!

4ECO Superliga PRO – Kłokoczyce

Dzień na Kłokoczycach rozpocznie się od starcia drużyn zamykających stawkę grupy spadkowej – BCS Polska zmierzy się z ETPK. Gospodarze z pewnością będą chcieli powiększyć przewagę nad rywalami z samego dołu tabeli. Goście z kolei nadal poszukują pierwszego zwycięstwa w tym sezonie – z obu stron zapowiada się zacięta walka o punkty.

Kolejne spotkanie w 4ECO Superlidze PRO zapowiada się równie ciekawie – Rada Biznesu podejmie Brata Alberta. Obie ekipy mają tyle samo punktów na swoim koncie, ale to gospodarze mają przewagę bilansu bramkowego i z pewnością będą chcieli odskoczyć rywalowi w tabeli. Goście jednak również potrzebują zwycięstwa, które da im nieco spokoju, zatem spodziewamy się wyrównanej rywalizacji.

Na zakończenie dnia przyjdzie pora na jedyne spotkanie z grupy mistrzowskiej. OIRP Wrocław zagra z Dinterno.pl. Gospodarze celują tylko i wyłącznie w zwycięstwo – tabela nie kłamie, a gospodarze są na dobrej drodze do zdobycia medalu. Przyjezdni z pewnością zamierzają pokrzyżować im plany, ale zadanie to będzie niezwykle trudne.

PRO Liga – Lotnicza

Na jedynce przy Lotniczej rozgrywki rozpoczniemy od 3 Ligi – czeka nas starcie Boehringer Ingelheim vs PKS Wariaty. Oba zespoły zaliczyły bolesne porażki w poprzedniej kolejce i wydaje się, że wszyscy na boisku będą mieli wiele do udowodnienia. Sytuacja żadnej z drużyn nie jest komfortowa, a zwycięstwo dałoby jednej z ekip nieco spokoju!

Dzień na boisku nr 2 również rozpoczniemy w najniższej klasie rozgrywkowej, w której obejrzymy starcie Noname Team z PENTAki. Gospodarze wciąż liczą się w walce o mistrzostwo, a spotkanie z rywalem z dolnej części tabeli może znacznie im pomóc. Goście mają twardy orzech do zgryzienia, gdyż dotychczas odnotowali jedynie dwa zwycięstwa. Ich rywal wydaje się być zdecydowanie trudniejsze niż przed tygodniem, ale nikogo nie można skreślać przed pierwszym gwizdkiem.

O 20:00 przejdziemy do 1 Ligi, w której FC Hasbulla stanie naprzeciwko Kruka S.A. Oba zespoły odnotowały dotychczas po trzy zwycięstwa, a to zdecydowanie zbyt mało, aby myśleć o spokojnym utrzymaniu. Z pewnością wszyscy na boisku będą głodni punktów, aby wydostać się z dolnej części tabeli – czeka nas zacięty pojedynek!

Pierwszy mecz wieczoru w 2 Lidze rozegra się o 20:00 na dwójce – Magikach z Rio zmierzą się z LKS Dobrymi Chłopakami. Gospodarze mimo zerowego dorobku punktowego wciąż mają szansę na utrzymanie, ale muszą oni w końcu zwyciężyć. Ich rywale będą jednak zdecydowanymi faworytami – goście mają jeden cel – wygrana i zbliżenie się do lidera. Trudno wyobrazić sobie inny scenariusz.

Wtorkowe zmagania przy Lotniczej zakończy nam rywalizacja Teamu Maślice z TB 85. Obie drużyny mają ten sam cel – przerwać passe porażek. Obie ekipy są w słabej formie, ale to przyjezdni są w znacznie gorszej sytuacji. Z pewnością mają oni na celowniku pierwsze zwycięstwo w sezonie, lecz gospodarze mogą zapewnić sobie utrzymanie w tym spotkaniu i to oni będą faworytem.

Wieczór na dwójce zakończymy ostatnim spotkaniem dziewiątej kolejki Ekstraklasy – Elitbud zagra z Pahonią. Starcie to prawdopodobnie zapowiada się najciekawiej z całego dnia – goście są w dobrej formie i mogą odnotować czwartego zwycięstwa z rzędu. Gospodarze natomiast grają dobrze od początku sezonu, co udowodnili przed tygodniem. Muszą oni zatrzymać rozpędzonych gości, jeśli chcą pozostać w walce o podium. 

Leave a Reply