Zapowiedzi meczowe – 23.05.2024

Czas na ostatni dzień dziewiątego tygodnia! W czwartek zagramy już tylko przy Lotniczej, gdzie zakończymy kolejkę w trzech klasach rozgrywkowych. Przed nami sześć istotnych spotkań i już nie możemy się doczekać 

Czwartkową rywalizację na jedynce rozpoczniemy od 3 Ligi, w której czeka nas spotkanie drużyn z przeciwnych końców tabeli. Henry Kruse Polska zmierzy się z FC Pączusiami i to gospodarze będą oczywistym faworytem tego starcia. Zwycięstwo dałoby im powrót na podium czwartej klasy rozgrywkowej, podczas gdy goście nie mają jeszcze punktów na swoim koncie. Tym razem również będzie o nie niezwykle trudny. 

Na boisko nr 2 jako pierwsze wybiegną zespoły FC Velicante Wrocław oraz WPD SilesiaBodyChange, co oznacza, że czeka nas mecz w czołówce 3 Ligi. Gospodarze grają nieźle od początku sezonu i tracą do podium zaledwie trzy punkty, ale to goście będą faworytem tego starcia. Nie wygrali oni tylko raz do tej pory i z każdym kolejnym spotkaniem zbliżają się do mistrzostwa. Jesteśmy ciekawi czy ich rywale będą w stanie ich zatrzymać! 

O 20:00 na boisku nr 1 przejdziemy do 2 Ligi – FC 78 Wrocław zmierzy się z ControlTec. Gospodarze mają dwanaście punktów przewagi nad swoimi rywalami i to oni są głównym kandydatem do zwycięstwa w tym starciu. Goście od początku sezonu znajdują się w walce o utrzymanie, a teraz czeka ich kolejne arcytrudne zadanie. FC 78 stanie przed idealną szansą do powrotu do podium! 

W drugim meczu na dwójce zakończymy z kolei dziewiątą kolejkę 1 Ligi – ProCleaner zagra z Niedzielnymi Kopaczami. Obie ekipy zajmują miejsce w dolnej połowie tabeli i dzielą je dwa punkty różnicy. Gospodarze wahają się na krawędzi strefy spadkowej, podczas gdy przyjezdni mogą się zbliżyć na trzy oczka do podium w przypadku zwycięstwa. Pokazuje to jedynie jak zacięta jest sytuacja w środku stawki zaplecza Ekstraklasy, a każde spotkanie w niej zapowiada się pasjonująco! 

Zmagania na jedynce zakończymy w najniższej klasie rozgrywkowej – ZF Group podejmie 4ECO Pro. Obie ekipy zajmują pozycję w środku stawki i dzieli ich zaledwie jeden punkt, a zwycięstwo w tym starciu przywróci jednej z drużyn nadzieję na miejsce na podium. Wytypowanie faworyta będzie tutaj niezwykle trudne, lecz to przyjezdni znajdują się ostatnio w nieco lepszej dyspozycji. Zobaczymy, czy będą oni w stanie ją utrzymać. 

Tydzień na boisku nr 2 zakończą nam drużyny drugoligowe – Nic Się Nie Stało oraz Wulkan SHR. Gospodarze walczą o życie, zajmując miejsce tuż nad strefą spadkową. Goście z kolei mają kilka punktów przewagi nad swoimi rywalami, ale ich sytuacja jest dość nijaka – nie grozi im dół tabeli, ale tracą oni dużo do czołówki. To oni będą faworytem tego starcia, ale ich przeciwnicy walczą tutaj o zdecydowanie więcej. 

Leave a Reply