WPD SilesiaBodyChange coraz bliżej tytułu 

Dziewiąty tydzień rozgrywek zakończony! W czwartek przy Lotniczej obejrzeliśmy ostatnie sześć spotkań tej kolejki, w których poznaliśmy kilka bardzo ważnych rozstrzygnięć. Głównie zwyciężali faworyci, ale byliśmy również świadkami kilku niespodziewanych wyników – zobaczmy co się działo! 

Dzień na boisku nr 1 rozpoczęliśmy w 3 Lidze, w której Henry Kruse Polska mierzyło się z FC Pączusiami. Drużyny te walczyły o zupełnie różne cele do tej pory – gospodarze zajmowali miejsce na podium, podczas gdy przyjezdni chcieli zdobyć swoje pierwsze punkty w sezonie. Różnica na murawie nie była aż tak widoczna, ale faworyci zrobili robotę i wygrali w pewnym stylu. Powrócili oni tym samym na drugą pozycję w tabeli, a Pączusie mają jeszcze dwie kolejki na przerwanie passy porażek. 

Skrót meczu: …

Zmagania na dwójce również otworzyły nam dwie drużyny trzecioligowe – FC Velicante Wrocław oraz WPD SilesiaBodyChange. Tutaj dysproporcja była znacznie mniejsza, ale wciąż to przyjezdni byli wyraźnymi faworytami – nie wygrali oni tylko raz w tym sezonie, a gospodarze zajmowali miejsce na krawędzi górnej połowy tabeli. Spotkanie to było wyrównane, ale z czasem goście wypracowali sobie komfortową przewagę. Ich rywale odpowiedzieli dopiero w końcówce, a mecz zakończył się wynikiem 3:1. Pozostali oni tym samym na fotelu lidera, a szansę FC Velicante na medale znacznie zmalały. 

Skrót meczu: …

O 20:00 przeszliśmy do wyższych klas rozgrywkowych na obu boiskach, a na jedynce rozpoczęliśmy naszą czwartkową przygodę z 2 Ligą. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły FC 78 Wrocław i ControlTec, a kandydatami do zwycięstwa byli tutaj gospodarze. Od początku sezonu walczą oni o najwyższe cele, podczas gdy przyjezdni martwią się o życie w strefie spadkowej. Spotkanie to przebiegło bez żadnych niespodzianek – FC 78 całkowicie zdominowało swoich rywali, strzelając im aż dziewięć bramek. Sami stracili zaledwie trzy, zaliczyli przekonujące zwycięstwo i wskoczyli na trzecie miejsce w tabeli! 

Skrót meczu: …

W drugim meczu na boisku nr 2 kończyliśmy z kolei kolejkę na zapleczu Ekstraklasy – ProCleaner podejmował Niedzielnych Kopaczy. Trudno było wytypować, która z drużyn była w lepszej formie do tej pory, choć to goście znajdowali się nieco wyżej w tabeli. Nie odnalazło to jednak odzwierciedlenia na murawie – to gospodarze byli skuteczniejsi, wypracowali sobie przewagę i utrzymali ją do samego końca. Dzięki temu zwycięstwu awansowali oni do górnej połowy tabeli, ale nadal nie mogą czuć się bezpieczni. 

Skrót meczu: …

Dzień na boisku nr 1 zakończyliśmy w 3 Lidze – ZF Group grało z 4ECO Pro. Drużyny te dzielił zaledwie jeden punkt w tabeli przed tym spotkaniem, co sugerowało nam, że to starcie będzie wyrównane. Sprawdziło się to całkowicie – obie ekipy imponowały w defensywie, przez co nie ujrzeliśmy zbyt wielu bramek w tym spotkaniu. Gospodarze wyszli na prowadzenie na kwadrans przed końcem, a goście wyrównali dopiero w ostatnich minutach. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, co nie zmienia sytuacji żadnej z drużyn. 

Skrót meczu: …

Tydzień na dwójce podsumowały nam ekipy drugoligowe – Nic Się Nie Stało oraz Wulkan SHR. Faworytem tego pojedynku byli przyjezdni, którzy zgromadzili do tej pory pięć punktów więcej, lecz nie znalazło to odzwierciedlenia na murawie. Gospodarze walczyli jak równy z równym, nieustannie goniąc swoich rywali, co przyniosło skutek w samej końcówce. Na dwie minuty przed końcem doprowadzili oni do remisu 6:6, zapewniając sobie arcyważny punkt w walce o utrzymanie. 

Skrót meczu: …

Leave a Reply