Szóstka Tygodnia 10 – Wiosna 2024

Za nami przedostatni pełny tydzień rozgrywek! W ubiegłych dniach Häfele PRO Ligi zakończyliśmy sezon na Kłokoczycach, a poza tym byliśmy świadkami kilku arcyważnych rozstrzygnięć przy Lotniczej. Zobaczmy kto zwrócił na siebie uwagę swoim występem! 

Szóstka Tygodnia – 4ECO Superliga PRO

Łukasz Serafin (Jazda Mizeria) – jego drużyna zwyciężyła w ostatnim meczu sezonu, zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie spadkowej, a on brał w tym niemały udział. Serafin nie tylko świetnie zatrzymywał ataki ETPK, ale zaliczył również asystę przy jednej z bramek! 

Krzysztof Janikowski (RKS Huwdu) – Huwdu pokonało Häfele Polska w ostatniej kolejce, wyrywając tym samym swoim rywalom brązowy medal, a MVP tego starcia został właśnie Janikowski. Brał on udział przy dwóch trafieniach i był najbardziej aktywnym zawodnikiem na przestrzeni całego spotkania. 

Tomasz Urbański (BCS Polska) – jedna z kluczowych postaci spotkania, które dostarczyło nam najwięcej bramek w ostatniej kolejce na Kłokoczycach. BCS pokonało Brata Alberta 10:9, a on brał udział przy czterech trafieniach. 

Lorenzo Fontana (Jazda Mizeria) – drugi obok Serafina wyróżniony za spotkanie z ETPK, który imponował nam z kolei w ofensywie. Fontana ustrzelił dublet, dołożył do tego asystę i zgarnął tytuł MVP. 

Daniel Mila (BCS Polska) – najlepszy zawodnik pojedynku z Bratem Albertem, który był jeszcze skuteczniejszy niż wcześniej wymieniony Urbański. Mila strzelił cztery gole i zaliczył jedno ostatnie podanie, będąc tym samym najbardziej aktywnym zawodnikiem na murawie. 

Daniel Łuczak (PD WildBoars) – MVP meczu, który przesądził o mistrzostwie 4ECO Superligi PRO! Dziki pokonały OIRP Wrocław 9:4, a „Danny” brał udział przy pięciu trafieniach swojej drużyny! 

Szóstka Tygodnia – Ekstraklasa 

Damian Pająk (Team Maślice) – jego drużyna pokonała Planetę 8:5, a jedną z bramek zdobył ich golkiper! Pająk rozpoczął strzelanie dla swojej drużyny, motywując ich tym samym do lepszej gry w ofensywie, co ewidentnie poskutkowało! 

Przemysław Ujas (Alpine Stars) – kluczowa postać starcia z Wolves Wrocław, w którym jego drużyna zrobiła ogromny krok w kierunku medalu. Wygrali oni 12:6, a młodszy z braci Ujas brał udział przy sześciu trafieniach, zaliczając przy tym cztery asysty! 

Damian Draczyński (SloumoJager FC) – jego drużyna zremisowała w starciu na szczycie z Elitbudem, a on był najaktywniejszym zawodnikiem w szeregach swojego zespołu. Draczyński zdobył cztery gole i dołożył do tego dwa ostatnie podania. 

Vladyslav Shvets (Elitbud) – MVP tego pojedynku został jednak Shvets, który był jeszcze skuteczniejszy. Brał on udział przy niemalże każdym trafieniu swojego zespołu, czym bez wątpienia zasłużył na główne wyróżnienie. 

Grzegorz Kotowicz (Familia Greco) – kolejna nominacja dla napastnika Familii, który tym razem wyjątkowo wziął się za rozgrywanie. Jego drużyna wygrała 6:3, a on pięciokrotnie wpisywał się on do protokołu meczowego, notując przy tym cztery asysty. 

Paweł Ujas (Alpine Stars) – najlepszym strzelcem dziewiątej kolejki był starszy z braci Ujas! Sześciokrotnie pokonywał on golkipera rywali i był zdecydowanie najistotniejszą postacią spotkania, które może zadecydować o ich miejscu na podium na koniec sezonu. 

Szóstka Tygodnia – 1 Liga 

Franciszek Józef (Future Stars PaliPali) – fenomenalny występ golkipera „Przyszłych Gwiazd”, którzy dali sobie nadzieję na utrzymanie, dzięki zwycięstwu z ProCleanerem. Józef nie tylko świetnie spisywał się między słupkami, ale także zaliczył asystę! 

Dawid Kuźmiński (FC Trawowa) – wiceliderzy 1 Ligi rozbili Sokoła Wrocław aż 14:4, a jedną z kluczowych postaci był właśnie Kuźmiński. Zdobył on co prawda bramkę samobójczą, ale zrekompensował to czterema trafieniami i dwoma ostatnimi podaniami po drugiej stronie murawy. 

Dawid Łuc (Future Stars PaliPali) – drugi z wyróżnionych za pojedynek z ProCleanerem, który z kolei imponował w ofensywie. Łuc zaliczył dublet bramek i dublet asyst, czym zapewnił sobie tytuł MVP. 

Mikołaj Piasecki (PzB Twardogóra) – snajper mistrzów 1 Ligi się nie zatrzymuje! PzB zapewniło sobie tytuł w starciu z FC Alfą, a on brał udział przy czterech trafieniach, niemalże w pojedynkę decydując o losach spotkania. 

Michał Dryja (FC Trawowa) – MVP nie tylko meczu z Sokołem, ale także prawdopodobnie całej kolejki 1 Ligi. Dryja zapisał się w protokole meczowym osiem razy, sześciokrotnie trafiając do siatki. 

Krzysztof Choma (Niedzielni Kopacze) – Kopacze rozbiły ostatnią drużynę w stawce aż 14:1, a najaktywniejszym graczem tego meczu był właśnie Choma. Pokonał on bramkarza rywali sześć razy, czym zapewnił sobie tytuł najlepszego zawodnika meczu. 

Szóstka Tygodnia – 2 Liga 

Adrian Lungu (Wulkan SHR) – kolejny świetny występ golkipera Wulkanu, który ponownie imponował nam w różnych aspektach. Był on niemalże bezbłędny między słupkami, a poza tym zaliczył asystę przy jednej z bramek.  

Paweł Sasin (Kokosy chronpesel.pl) – najlepszy asystent 2 Ligi wciąż w znakomitej dyspozycji! Sasin po raz kolejny poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa – tym razem w starciu z liderami! Brał on udział przy pięciu trafieniach i zakończył spotkanie z hat-trickiem asyst na koncie. 

Wojciech Podobiński (LKS Dobre Chłopaki) – jego zespół zaliczył przekonujące zwycięstwo nad Nic Się Nie Stało, a on został MVP tego starcia. Podobiński trafiał do siatki czterokrotnie, będąc najskuteczniejszym zawodnikiem na murawie. 

Michał Pater (Lepas Wyznawcy) – beniaminkowie wciąż utrzymują się przy życiu w 2 Lidze, a w starciu z Magikami do zwycięstwa poprowadził ich Pater. Cztery razy pokonał on bramkarza rywali, czym zapewnił sobie tytuł MVP! 

Vadym Derii (Wulkan SHR) – drugi z wyróżnionych za starcie z Credit Suisse, który dowodził ofensywą swojego zespołu. Derii trzykrotnie zapisywał się w protokole, zaliczając przy tym dwie asysty, ale liczby nie oddają jego wpływu na grę drużyny. 

Karol Grzelak (FC 78 Wrocław) – jego zespół wygrał kluczowy mecz na szczycie 2 Ligi, a on był najważniejszą postacią tego widowiska. Brał on udział przy czterech z pięciu trafień i bez wątpienia zasłużył na tytuł MVP. 

Drużyna Tygodnia – PD WildBoars 

Aż trzy zespoły zapewniły sobie tytuł mistrzowski w ubiegłym tygodniu, ale wybór Drużyny Tygodnia padł właśnie na PD WildBoars. Dziki zwyciężyły OIRP Wrocław w bezpośrednim starciu o tytuł, podtrzymując swoją dominację w wiosennym sezonie na Kłokoczycach. Wygrali oni 9:4 i zakończyli sezon, mając na koncie 136 zdobytych bramek. Fenomenalna kampania z idealnym podsumowaniem! 

Zawodnik Tygodnia – Paweł Ujas (Alpine Stars)

Pod względem indywidualnym najbardziej zaimponował nam Ujas – kluczowa postać spotkania, które może zadecydować o układzie podium Ekstraklasy przy Lotniczej. Alpine pokonało Wolves Wrocław 12:6, a on brał udział przy siedmiu trafieniach, sześciokrotnie pokonując bramkarza. Jego występ nie tylko dał im trzy punkty, ale możliwe, że również zadecyduje o medalu na koniec sezonu! 

Bramkarz Tygodnia – Damian Pająk (Team Maślice, ETPK) 

Pająk nie po raz pierwszy zabłysnął swoimi występami w Häfele PRO Lidze, ale w ubiegłym tygodniu zaimponował nam aż dwukrotnie. Do świetnej postawy między słupkami dołożył on również dwa trafienia – po jednym na Kłokoczycach oraz przy Lotniczej. Szczególnie istotna była jego bramka w barwach Teamu Maślice, gdyż zainicjowała ona drogę do zwycięstwa dającego utrzymanie! 

Leave a Reply