Zapowiedzi meczowe – 11.06.2024

Przed nami ostateczny dzień sezonu! We wtorek przy Lotniczej zakończymy wiosenne rozgrywki Häfele PRO Ligi i poznamy ostatnie rozstrzygnięcia. Czekają nas finalne starcia w Ekstraklasie oraz 3 Lidze – zobaczmy co przyniesie nam sześć ostatnich spotkań. 

Pierwsze dwie godziny ostatniego dnia przy Lotniczej spędzimy w 3 Lidze, a zmagania na jedynce rozpoczniemy od starcia Top Team z Boehringer Ingelheim. Gospodarze wciąż mają szansę na medal, ale potrzebują do tego zwycięstwa i sprzyjającego wyniku w kolejnym meczu na boisku nr 1. Będą oni faworytami, gdyż przyjezdni są w znacznie gorszej dyspozycji i nie muszą już obawiać się spadku. Jesteśmy jednak ciekawi, czy przeciwstawią się oni lepszym rywalom w finalnym meczu sezonu. 

Dzień na boisku nr 2 rozpoczniemy od starcia o nieco mniejszej stawce – OVB podejmie ZF Group. Gospodarze już na pewno zakończą sezon w strefie spadkowej, a przyjezdnym nie walczą o nic istotnego. Obie ekipy będą rywalizować jedynie o pozytywne zakończenie sezonu, ale to goście będą głównymi kandydatami do zwycięstwa, ze względu na lepszą formę od początku rozgrywek. 

O 20:00 na boisku nr 1 czeka nas prawdopodobnie najważniejszy mecz sezonu 3 Ligi – WPD SilesiaBodyChange zagra z Noname Team. Gospodarze zajmowali fotel lidera przez niemalże cały sezon, ale po zeszłotygodniowej porażce ich sytuacja nie jest tak komfortowa. Goście mają zaledwie jeden punkt mniej i również mają szansę na złoto. Zwycięstwo da jednej z drużyn mistrzostwo, a przegrany może skończyć sezon poza podium. Stawka będzie ogromna i jesteśmy przekonani, że czeka nas wyśmienite widowisko! 

Ostatnim meczem rozgrywek 3 Ligi będzie pojedynek 4ECO Pro z PENTAki, które nie będzie niosło ze sobą większej wagi. Gospodarze zajmują piąte miejsce w tabeli, ale nie walczą już o nic istotnego, podczas gdy przyjezdni są już pewni zakończenia sezonu w strefie spadkowej. Nie będą oni faworytami, ale z pewnością będą chcieli zanotować pozytywne zakończenie rozgrywek. 

Sezon na jedynce podsumują nam zespoły, które już na pewno pożegnają się z Ekstraklasą – TB 85 oraz Chaos Wrocław. Obie ekipy są pewne spadku od kilku kolejek i rywalizują jedynie o pozytywny akcent w ostatnim meczu rozgrywek. Gospodarze przed tygodniem wygrali po raz pierwszy, czego goście nie mogli powiedzieć od samego początku rozgrywek. Wciąż nie mają oni na koncie zwycięstwa i z pewnością będą chcieli to zmienić w tej kolejce. 

Wiosnę na dwójce zakończymy starciem mistrzów Ekstraklasy, a rywalem Familii Greco będzie Wolves Wrocław. Goście zapewnili sobie tytuł przed dwoma kolejkami, a gospodarze niedawno wypisali się z walki o medal. Nie zmienia to jednak faktu, że mają oni za sobą bardzo udany sezon, a zwycięstwo z najlepszą drużyną w stawce z pewnością utwierdziłoby ich w tym przekonaniu. Zadanie jednak będzie bardzo trudne, gdyż przyjezdni będą chcieli się zrehabilitować się za zeszłotygodniową porażkę. 

Leave a Reply