Nieprawdopodobne zakończenie sezonu 3 Ligi

Sezon Wiosna 2024 zakończony! Za nami ostatni dzień meczowy przy Lotniczej, w którym podsumowaliśmy zmagania w Ekstraklasie oraz 3 Lidze. Szczególne emocje przyniosła nam czwarta klasa rozgrywkowa, w której podium wywróciło się do góry nogami! 

Przez pierwsze dwie godziny ostatniego dnia przy Lotniczej graliśmy w 3 Lidze, a zmagania na boisku nr 1 rozpoczęły nam zespoły Top Team oraz Boehringer Ingelheim. Gospodarze potrzebowali zwycięstwa, aby wciąż liczyć się w walce o medale, a przyjezdni już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie. Faworyt był zatem jeden i obyło się bez niespodzianki – Top Team całkowicie zdominowało swoich rywali i wygrali aż 14:1. Wykonali oni swoje zadanie i pozostało im czekać na pozostałe rezultaty. 

Skrót meczu: …

Granie na dwójce inaugurowało nam starcie OVB z ZF Group, czyli dwóch drużyn, które były już pewne swojego miejsca na koniec sezonu. Gospodarze spadli, przyjezdni się utrzymali, ale na murawie sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. To niżej uplasowana ekipa wyglądała zdecydowanie lepiej i strzeliła aż dziesięć bramek, tracąc tylko jedną. Nie zmienia to nic w końcowym układzie tabeli, ale tak przekonujące zwycięstwo z pewnością jest miłym akcentem. 

Skrót meczu: …

O 20:00 na jedynce rozegrało się prawdopodobnie najistotniejsze spotkanie sezonu 3 Ligi – WPD SilesiaBodyChange podejmowało Noname Team. Przed pierwszym gwizdkiem gospodarze zajmowali fotel lidera, a przyjezdni czwarte miejsce. Różnice były jednak tak niewielkie, że wszystko mogło się odmienić, a pewni medalu mogli być tylko gracze Henry Kruse Polska. Od pierwszych minut to goście narzucili swoje warunki gry i w przekonującym stylu wygrali spotkanie na szczycie. Oznaczało to najmniej prawdopodobny scenariusz – WPD, które prowadziło niemalże cały sezon, wypada ze strefy medalowej, a Noname Team zostaje mistrzem 3 Ligi! Historia niczym z filmu! 

Skrót meczu: …

Drugi mecz na boisku nr 2 się nie odbył. PENTAki oddały mecz walkowerem, przez co trzy punkty trafiły na konto 4ECO Pro. Rozstrzygnięcie to w żaden sposób nie wpłynęło na układ tabeli. 

Sezon wiosenny zakończyliśmy w Ekstraklasie, która po raz kolejny dostarczyła nam wielu emocji na przestrzeni całego sezonu. Wszystkie istotne rozstrzygnięcia poznaliśmy już w poniedziałek, ale na deser czekały nas dwa pasjonujące starcia. Na boisku nr 1 czekał nas szlagier pośród spadkowiczów, który zakończył się nieoczekiwanym rezultatem. Chaos Wrocław, który do tej pory zdobył zaledwie jeden punkt, całkowicie rozbił TB 85. Spotkanie zakończyło się wynikiem 9:2 dla przyjezdnych, dzięki czemu wyprzedzili oni swoich rywali w tabeli. 

Skrót meczu: …

Na dwójce z kolei graliśmy w nieco wyższych rejonach tabeli – Wolves Wrocław grało z Familią Greco. Gospodarze wypisali się z walki o medale na kilka kolejek przed końcem, ale nie zmieniało to faktu, że chcieli utrzeć nosa mistrzom, którzy przed tygodniem ponieśli swoją pierwszą porażkę. Jak się okazało – było to ich jedyne potknięcie w tym sezonie, gdyż absolutnie zdominowali oni swoich finalnych rywali. Wygrali oni aż 17:3, podkreślając swoją dominację w sezonie Wiosna 2024. Jesteśmy ciekawi, kto przeciwstawi się im jesienią! 

Skrót meczu: …

Leave a Reply