Zapowiedzi meczowe – 16.04.2024

Kolejny dzień emocji przed nami! Oprócz dwóch spotkań Ligi Mistrzów wtorek przyniesie nam dziewięć pasjonujących starć w Häfele PRO Lidze. Rozpoczniemy piątą kolejkę 4ECO Superligi PRO, a także czeka nas wyśmienity wieczór z każdą klasą rozgrywkową przy Lotniczej – już nie możemy się doczekać! 

4ECO Superliga PRO – Kłokoczyce 

Zmagania na Kłokoczycach rozpoczniemy w gr. 1 – Häfele Polska zmierzy się z Radą Biznesu. Gospodarze przed tygodniem wygrali po raz pierwszy, dzięki czemu wciąż mają nadzieję na grę w grupie mistrzowskiej. Samo zwycięstwo z bezpośrednim rywalem o pozycję jednak nie wystarczy – inne spotkania również muszą ułożyć się po ich myśli. Goście z kolei potrzebują trzech punktów, aby nie martwić się o pozostałe rezultaty. Już na sam początek dnia stawka będzie ogromna! 

O 20:00 również gr. 1, a na murawę wybiegną zespoły OIRPu Wrocław i Kruka S.A. Gospodarze są już pewni pierwszego miejsca po fazie zasadniczej, zatem presja spada na barki gości. W zależności od wyniku poprzedniego spotkania wciąż mogą oni awansować w tabeli, ale zadanie będzie niezwykle trudne. Przyjezdni już nie raz pokazywali jednak, że są zdolni do wielkich rzeczy! 

Dzień z 4ECO Superligą PRO zakończymy w gr. 2, w której czeka nas pojedynek KP Ogrodomanii z BCS Polska i będzie to bezpośrednie starcie o trzecie miejsce! W uprzywilejowanej sytuacji są gospodarze, którzy mają dwa punkty więcej od swoich rywali. Goście jednak nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, gdyż wygrana i korzystny wynik spotkania Jazdy Mizerii da im miejsce w grupie mistrzowskiej. Emocje nie opuszczą nas ani na moment na Kłokoczycach! 

PRO Liga – Lotnicza 

Dzień na boisku nr 1 przy Lotniczej rozpoczniemy od 1 Ligi – ProCleaner podejmie FC Piątaka. Drużyny te jeszcze nie zaznały smaku zwycięstwa w tym sezonie i zajmują dwa ostatnie miejsca w tabeli. Chęć przełamania będzie zatem ogromna, szczególnie w przypadku gości, którzy nie zaliczyli jeszcze choćby remisu. Gospodarze również mają sporo do udowodnienia, a czasu na poprawę coraz mniej. Mecz o sześć punktu! 

Na dwójce wystartujemy z kolei z 3 Ligą, w której czeka nas spotkanie WPD SilesiaBodyChange – PENTAki. Gospodarze zajmują miejsce tuż za podium z trzema zwycięstwami na koncie, podczas gdy przyjezdni wygrali tylko raz i muszą uważnie oglądać się za siebie. Faworyt będzie zatem wyraźny, ale niczego nie można rozstrzygać przed pierwszym gwizdkiem. 

O 20:00 na jedynce czeka nas jedyny pojedynek wieczoru w 2 Lidze, w którym ControlTec podejmie LKS Dobrych Chłopaków. Gospodarze przed tygodniem zanotowali pierwsze zwycięstwo, wydostając się tym samym ze strefy spadkowej i z pewnością liczą na powtórzenie się scenariusza. Goście są jednak w świetnej formie i z trzema zwycięstwami na koncie zajmują miejsce na podium. To oni powinni być stawiani w roli faworyta, ale ich rywale będą niesieni zeszłotygodniowym sukcesem! 

1 Liga przeniesie się z kolei na boisko nr 2, a obejrzymy w niej spotkanie dwóch pretendentów do medali! Zajmująca trzecie miejsce FC Trawowa stanie naprzeciwko FC Hasbulli i jesteśmy przekonani, że czeka nas wyśmienite widowisko. Świetna forma gospodarzy od początku sezonu poskutkowała trzema zwycięstwami, ale tym razem czeka ich prawdopodobnie najtrudniejsze zadanie dotychczas. Goście już kilkukrotnie udowodnili swoją jakość, w związku z czym jesteśmy przekonani, że obejrzymy fenomenalne widowisko! 

Na zakończenie wtorku standardowo przeniesiemy się do Ekstraklasy, a na murawę boiska nr 1 wybiegną ekipy Chaosu Wrocław i Elitbudu. W zeszłym tygodniu to gospodarze lepiej zapunktowali, ale nie zmienia to faktu, że to przyjezdni będą faworytem tego starcia. Przegrali oni w końcu z Familią Greco, podczas gdy ich rywale zremisowali w pojedynku z Planetąmebla.pl. Goście z pewnością będą chcieli się zrehabilitować po poprzednim niepowodzeniu, a to może oznaczać kłopoty dla Chaosu! 

Dzień na dwójce sfinalizujemy batalią dwóch weteranów Ekstraklasy przy Lotniczej – Rawlplug zagra z Teamem Maślice. Drużyny te mają tyle samo punktów po trzech kolejkach i zajmują miejsca bardzo blisko siebie w tabeli. Poprzedni tydzień lepiej będą wspominać przyjezdni, którzy pokonali Wolves Wrocław 9:7, podczas gdy gospodarze ulegli w starciu ze SloumoJager FC. Kolejna odsłona tej ikonicznej już rywalizacji zapowiada się pasjonująco i mamy nadzieję, że czeka nas emocjonujący pojedynek! 

Leave a Reply