Najlepsza Szóstka 5 – Wiosna 2024 

Piąty tydzień rywalizacji zakończony! Wiosenne rozgrywki zbliżają się do półmetka, a sytuacja w tabeli każdej z lig staje się ciekawsza z meczu na mecz. Ostatnia kolejka przyniosła nam niezwykle ciekawe rozstrzygnięcia, a także kilku nieoczywistych bohaterów – zobaczmy kto się wyróżniał! 

Najlepsza Szóstka – 4ECO Superliga PRO 

Paweł Kowalczyk (Häfele Polska) – występ na miarę kwalifikacji do grupy mistrzowskiej! Jego drużyna pokonała Radę Biznesu i rzutem na taśmę załapała się do grę o medale, a kluczową postacią tego sukcesu był właśnie Kowalczyk. Fenomenalnie spisywał się on między słupkami i z pozycji bramkarza został wybrany zawodnikiem spotkania! 

Dawid Ozga (RKS Huwdu) – wyśmienity występ zawodnika Huwdu, który zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w fazie zasadniczej! Jego zespół w świetnym stylu pokonał Jazdę Mizerię 9:6, a on brał udział przy sześciu trafieniach, zapewniając sobie tym samym tytuł zawodnika meczu. 

Paweł Zasiadczyk (PD WildBoars) – cała drużyna Dzików po raz kolejny zagrała fenomenalnie, zdobywając aż 23 bramki w starciu z ETPK, a jedną z najbardziej wyróżniających się postaci był Zasiadczyk. Kapitan jesiennych wicemistrzów Ekstraklasy trafiał do siatki pięć razy, a w dodatku zaliczył cztery ostatnie podania. 

Łukasz Dyczkowski (KP Ogrodomania) – jego ekipa ma za sobą fenomenalny mecz z BCS Polska, w którym zapewniła sobie awans do grupy mistrzowskiej, a on był zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem na murawie. Pokonywał on bramkarza rywali sześciokrotnie, dzięki czemu zgarnął tytuł MVP spotkania. 

Stanisław Szczyrek (PD WildBoars) – drugi z wyróżnionych za pojedynek z ETPK, który jednak zaimponował nam jeszcze bardziej. Szczyrek również brał udział przy dziewięciu trafieniach, ale wpisywał się on na listę strzelców sześć razy i był największym postrachem dla przeciwników.  

Alex Urbańczyk (Häfele Polska) – kolejna z głównych postaci starcia z Radą Biznesu, który obok Kowalczyka miał największy wpływ na sukces drużyny. Urbańczyk rządził w ofensywie, zapisując się w protokole aż 8 razy. 

Najlepsza Szóstka – Ekstraklasa 

Damian Pająk (Team Maślice) – golkiper Maślic ma za sobą kolejny świetny występ, i to mimo siedmiu straconych bramek! Wielokrotnie ratował on swoją drużynę z opresji, a ponad to zakończył on mecz z asystą. 

Daniel Ugarenko (Wolves Wrocław) – Wilki rozbiły Planetę aż 15:6, a MVP tego starcia został właśnie Ugarenko. Zawodnik Wolves niebywale wyróżniał się na murawie i dokładał do tego liczby – strzelił cztery gole i zaliczył jedno ostatnie pytanie. 

Filip Michalski (SloumoJager FC) – beniaminkowie pokonali Alpine Stars w meczu o miejsce na podium Ekstraklasy, a kluczową postacią tego pojedynku był właśnie Michalski. Zawodnik Sloumo brał udział przy większości bramek swojego zespołu – pięciokrotnie trafiał do siatki, a koledzy z drużyny zamienili jego podania na gola dwukrotnie. 

Kamil Aramowicz (Wolves Wrocław) – kolejna z najważniejszych postaci starcia z Planetą, która była zamieszana w jeszcze większą ilość skutecznych akcji ofensywnych. Aramowicz również zakoczył spotkanie z asystą, a poza tym pokonywał on bramkarza pięciokrotnie. 

Jakub Lewalski (Team Maślice) – absolutny kat Rawlplugu we wtorkowy wieczór przy Lotniczej – kończył on niemalże wszystko, a dzięki swojej skuteczności został najlepszym graczem tego meczu. Cztery razy wpisał się on na listę strzelców, dokładając do tego również jedno ostatnie podanie. 

Grzegorz Kotowicz (Familia Greco) – snajper panujących mistrzów wciąż w wyśmienitej dyspozycji! Tym razem Familia pewnie pokonała TB 85, a on był kluczowym zawodnikiem w ofensywie swojej drużyny – zdobył sześć bramek i zaliczył dwie asysty, powiększając jeszcze swoją przewagę w klasyfikacji strzelców i klasyfikacji kanadyjskiej. 

Najlepsza Szóstka – 1 Liga 

Marek Płoszczyca (ProCleaner) – jeden z dwóch golkiperów, który zanotował w piątym tygodniu rozgrywek czyste konto! Jego drużyna pokonała FC Piątaka 2:0, a on miał na to ogromny wpływ, wyśmienicie zatrzymując wszystkie strzały przeciwników. 

Roman Kondratiuk (FC Alfa) – fantastyczny występ Alfy, która zaliczyła przed tygodniem swoje trzecie zwycięstwo w sezonie, a Kondratiuk był jednym z dwóch głównych powodów tego scenariusza. Dwukrotnie zapisywał się on w rubryce bramek oraz w rubryce asyst, będą jednocześnie drugim najefektywniejszym piłkarzem na murawie. 

Nikodem Kinicki (FC Trawowa) – jego ekipa kontynuuje swoją świetną dyspozycję, wygrywając po raz czwarty w piątej kolejce, a on był głównym autorem tego zwycięstwa. Brał on udział przy trzech bramkach Trawowej, zgarniając tym samym tytuł MVP spotkania. 

Burdiuja Veaceslav (FC Alfa) – kolejny z wyróżnionych za starcie z Krukiem – Veaceslav zaimponował nam jednak jeszcze bardziej. Był on absolutnie bezwzględny pod polem karnym rywala i aż sześć razy wpisał się na listę strzelców, czym zasłużył na miano najlepszego zawodnika meczu. 

Filip Rusiak (Niedzielni Kopacze) – Kopacze sprawili prawdopodobnie największą niespodziankę całego tygodnia, a Rusiak był jej kluczową postacią. Dwukrotnie pokonywał on bramkarza Sokoła, dołożył do tego asystę i w pełni zasłużył na nagrodę dla najbardziej wartościowego gracza na boisku. 

Mikołaj Piasecki (PzB Twardogóra) – sezon trwa, a napastnik Przyjaciół z Boiska wciąż strzela! Tym razem jego ekipa pokonała Wyznawców 7:3, z on znów odegrał kluczową rolę w tym zwycięstwie – strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty! 

Najlepsza Szóstka – 2 Liga 

Szymon Jaworski (Nic Się Nie Stało) – NSNS wygrało po raz drugi w tym sezonie, a MVP tego spotkania został właśnie ich golkiper. Jaworski był zjawiskowy między słupkami, skapitulował jedynie dwukrotnie, a ponadto sam wpisał się na listę strzelców!  

Mateusz Wąs (Wulkan SHR) – fenomenalny występ beniaminków, którzy jako pierwsi zabrali punkty GOJI Wrocław, a Wąs był jedną z najważniejszych postaci całego meczu. Poza tytułem najlepszego zawodnika w statystykach należy dopisać mu dwa trafienia!  

Zeljko Miljenovic (Credit Suisse) – choć jego ekipa uległa w starciu z NEVADĄ, to jego występ zasłużył na wyróżnienie. Miljenovic popisał się niebywałą skutecznością, zaliczając hat-tricka, jednak nie wystarczył on do ostatecznego zwycięstwa. 

Szymon Rycąbel (LKS Dobre Chłopaki) – kolejne zwycięstwo Dobrych Chłopaków i kolejne wyróżnienie dla jednego z nich! Tym razem na laury zasłużył Rycąbel, który dwukrotnie pokonywał golkipera ControlTec i zgarnął tytuł MVP. 

Krystian Skrzypacz (Warriors HappyJump.eu) – jedna z dwóch kluczowych postaci wygranej z Lepas Wyznawcami, po której jego ekipa włączyła się w walkę o medale 2 Ligi. Poza Skrzypaczem wyróżniał się także bramkarz Wojowników, ale ich atakujący był zdecydowanie najaktywniejszą postacią na murawie, biorą udział przy pięciu trafieniach swojego zespołu. 

Dominik Wątor (NEVADA Team) – pochwaliliśmy przegranego, to należy również wspomnieć o głównym bohaterze zwycięstwa NEVADY. Wątor po raz kolejny był motorem napędowym swojej ekipy i zakończył mecz z hat-trickiem i asystą na koncie. 

Najlepsza Szóstka – 3 Liga 

Przemysław Śledzikowski (WPD SilesiaBodyChange) – fenomenalny występ golkipera WPD, który najbardziej imponował jednak swoją aktywnością w ataku. Śledzikowski najpierw zanotował asystę, a następnie sam pokusił się on o trafienie z rzutu wolnego w 27 minucie. 

Konrad Dziedzic (Henry Kruse Polska) – kolejne imponujące zwycięstwo debiutantów przy Lotniczej, które miało dwóch głównych autorów. Pierwszym z nich zdecydowanie jest Dziedzic, który zakończył mecz z dwoma trafieniami i trzema asystami na koncie. 

Przemysław Bieluch (WPD SilesiaBodyChange) – drugi z wyróżnionych za starcie z PENTAki – Bieluch był motorem napędowym ataków swojej drużyny, do czego dołożył również liczby. Spotkanie zakończył on z dwoma bramkami i dwoma asystami na koncie, a jego drużyna awansowała na drugie miejsce w tabeli. 

Dawid Łabuz (Henry Kruse Polska) – wirtuoz pojedynku z Boehringer Ingelheim, który wziął na siebie odpowiedzialność zarówno za wykańczanie, jak i za kreowanie sytuacji! Łabuz ustrzelił hat-tricka, a poza tym zanotował aż pięć ostatnich podań, dzięki czemu zajął fotel lidera w klasyfikacji asystentów. 

Paweł Wiśniewski (WPD SilesiaBodyChange) – absolutny MVP meczu WPD, biorący udział przy siedmiu trafieniach swojego zespołu. Wiśniewski pokonał bramkarza pięć razy, dołożył do tego dwie asysty i bez cienia wątpliwości zgarniając tytuł najlepszego zawodnika spotkania. 

Dawid Szukiełowicz (OVB) – druga nominacja z rzędu dla napastnika OVP, który ponownie okazał się być postrachem defensyw w 3 Lidze. OVB pokonało FC Pączusi 6:2, a on skompletował w tym starciu hat-tricka oraz tytuł MVP spotkania. 

Drużyna Tygodnia – Niedzielni Kopacze 

Sprawcy prawdopodobnie największej sensacji tego tygodnia w Häfele PRO Lidze! Rywalami Kopaczy w piątym tygodniu był niepokonany do tej pory Sokół Wrocław, ale ekipa z dolnych rejonów tabeli w ogóle nie przejęła formą rywali. Wyszli oni na murawie niezwykle pewni siebie, błyskawicznie wyszli na prowadzenie i utrzymali je już do samego końca. Zaliczyli oni tym samym drugie zwycięstwo z rzędu, które znacznie oddaliło ich od strefy zagrożenia! 

Zawodnik Tygodnia – Filip Michalski (SloumoJager FC) 

Fenomenalny występ w arcyważnym spotkaniu! SloumoJager FC podejmowało w ubiegłym tygodniu perfekcyjny do tej pory zespół Alpine, stając tym samym przed szansą na wskoczenie na podium Ekstraklasy. Beniaminkowie wyśmienicie zrealizowali to zadanie, a głównym autorem ich sukcesu bez wątpienia był Michalski. Napastnik Sloumo pięciokrotnie trafiał do siatki, dołożył do tego dwie asysty i zgarnął całkowicie zasłużoną nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu. Występ na miarę podium elity! 

Bramkarz Tygodnia – Przemysław Śledzikowski (WPD SilesiaBodyChange) 

Kilku golkiperów zaimponowało nam w piątym tygodniu sezonu wiosennego, ale nikt nie wyróżnił się tak jak Śledzikowski! Bramkarz WPD stracił zaledwie dwie bramki w starciu z PENTAki, lecz nie na tym opierał się jego wyśmienity występ. W pierwszej połowie meczu popisał się on fenomenalną asystą, a na początku drugiej części gry zaskoczył golkipera rywali potężnym strzałem z rzutu wolnego. Bramkarz uniwersalny! 

Leave a Reply