Zapowiedzi meczowe – 09.05.2024 

Czas na zakończenie siódmego tygodnia rozgrywek! W czwartek przy Lotniczej czeka nas ostatnie sześć spotkań kolejki – zagramy w każdej klasie rozgrywkowej poza Ekstraklasą. Już zacieramy rączki! 

Czwartek na boisku nr 1 rozpoczniemy od ostatniego spotkania kolejki w 1 Lidze – ProCleaner zagra z Krukiem. Drużyny te od początku sezonu radzą sobie przeciętnie i sąsiadują ze sobą w strefie spadkowej, jednak jedno zwycięstwo może to odmienić. Sytuacja na dole tabeli jest niezwykle napięta i każdy punkt jest na wagę złota, zatem spodziewamy się bardzo zaciętego starcia! 

Zmagania na dwójce rozpoczniemy od najniższej klasy rozgrywkowej – Henry Kruse Polska zmierzy się z PENTAki. Oba zespoły dzieli aż dwanaście punktów w tabeli, w związku z czym wytypowanie faworyta nie jest trudne. Gospodarze są w zdecydowanie lepszej dyspozycji od początku sezonu i biorą czynny udział w walce i medale. Goście z kolei pilnie potrzebują zwycięstwa, ale cel ten będzie niezwykle trudny do osiągnięcia. 

O 20:00 na jedynce przejdziemy do 2 Ligi, w której czeka nas starcie ControlTec z Warrios JappyJump.eu. Gospodarze mają na swoim koncie sześć punktów po sześciu kolejkach i zajmują miejsce tuż nad strefą spadkową. Goście z kolei jeszcze nie przegrali do tej pory, a zwycięstwo w tym starciu dałoby im drugie miejsce w tabeli. To oni będą faworytem tego starcia, ale niczego nie można wykluczać przed pierwszym gwizdkiem. 

Na boisku nr 2 pozostaniemy z kolei w 3 Lidze – FC Pączusie zmierzą się z 4ECO Pro. Gospodarze aktualnie zamykają stawkę czwartej klasy rozgrywkowej i wciąż poszukują swoich pierwszych punktów. Goście z kolei przebudzili się po słabym początku sezonu i zaczęli zyskiwać kolejne pozycję. Teraz będą mieli oni idealną szansę na kolejną wygraną i awans do górnej połowy tabeli. 

Tydzień przy Lotniczej zakończymy dwoma spotkaniami 2 Ligi, a na boisku nr 1 Magicy z Rio podejmą Kokosy chronpesel.pl. Gospodarze są kolejną ekipą, która jeszcze nie zdobyła punktów w tym sezonie, a wizja utrzymania z każdym meczem wydaje się coraz bardziej odległa. Przyjezdni natomiast grają bardzo w kratkę i mają na swoim koncie tyle samo zwycięstw, co porażek. Mimo tego to ich należy stawiać w roli faworyta, a wygrana da im szansę na zbliżenie się do podium.  

Ostatnim meczem na drugim boisku będzie pojedynek dwóch ekip z dolnej połowy tabeli – Nic Się Nie Stało stanie naprzeciwko Credit Suisse. Obie drużyny mają na swoim koncie po sześć punktów i muszą oglądać się za siebie, gdyż wisi nad nimi widmo strefy spadkowej. Zwycięstwo w tym meczu będzie kluczowe dla obu ekip, gdyż da im nieco wytchnienia. Stawka tego starcia będzie bardzo wysoka i mamy nadzieję, że przełoży się to na zacięte widowisko! 

Leave a Reply