Zapowiedzi meczowe – 18.03.2024

Sezon Wiosna 2024 czas start! Rozgrywki rozpoczniemy przy Lotniczej, gdzie w poniedziałek standardowo czekają nas cztery mecze Ekstraklasy. Ponadto zagramy również w 1. i 3. Lidze – zaczynamy z wysokiego „C”!

Na boisku nr 1 rozpoczniemy od pojedynku na zapleczu Ekstraklasy – FC Trawowa podejmie FC Alfę. Drużynę gości świetnie znamy z rozgrywek jesiennych, w których otarli się o awans do elity. Dla gospodarzy z kolei będzie to debiut, jednak tylko w teorii – w praktyce zagrają oni pod nową nazwą, a większość ich składu wielokrotnie występowała już w 1. Lidze. Jesteśmy przekonani, że czeka nas wyśmienity początek sezonu! 

Na dwójce zaczniemy od najniższej klasy rozgrywkowej – kampanie 3. Ligi rozpoczniemy od starcia ZF Group z FC Pączusiami. Gospodarze jesienią walczyli o utrzymanie do samego końca, a teraz zmierzą się z debiutantami w pierwszym meczu sezonu. Pączusie zimą grali w rozgrywkach pod balonem, a teraz spróbują oni swoich sił przy Lotniczej. Z pewnością liczą oni na dobry start, choć starcie z tak doświadczonym przeciwnikiem nie będzie należało do najłatwiejszych. 

Jak to bywa w poniedziałki – o 20:00 na dobre przeniesiemy się do Ekstraklasy! Przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową na boisku nr 1 rozpoczniemy od spotkania Czarnych Demonów z Rawlplugiem. Drużyny te dzielą niemałą historię starć przy Lotniczej i wiemy czego możemy się po nich spodziewać. Jesienią oba zespoły zakończyły sezon na sąsiadujących miejscach w tabeli i liczymy, że tym razem czeka nas kolejne świetne widowisko! 

Na boisku nr 2 czeka nas równie pasjonująco zapowiadające się starcie – Planetamebla.pl podejmie Elitbuda. Obie strony oglądaliśmy w akcji zimą i trzeba przyznać, że tam bardziej zaimponowali nam przyjezdni – zdobyli oni srebrny medal rozgrywek pod balonem, przegrywając zaledwie raz w całym sezonie. Gospodarze z kolei walczyli o podium przy Chełmońskiego, ale ostatecznie nie zdołali oni utrzymać miejsca w czołówce po świetnym początku. Zobaczymy jaką formę drużyny te przygotowały na wiosnę! 

Dzień na jedynce zakończymy meczem obrońców tytułu – rywalem Familii Greco będzie Team Maślice. Gospodarze jesienią w niesamowitych okolicznościach zapewnili sobie utrzymanie w elicie, a goście zaliczyli komplet zwycięstw i pewnie sięgnęli po mistrzostwo. Ostatnie starcie tych zespołów przyniosło nam aż 19 bramek, ale głównie zdobywali je goście – teraz liczymy na równie dobrą skuteczność, jednak nie pogardzimy bardziej zaciętym widowiskiem! 

Na zakończenie dnia na dwójce czeka nas beniaminka z jednym z najbardziej doświadczonych zespołów w Ekstraklasie – Pahonia podejmie Wolves Wrocław. Gospodarze jesienią wywalczyli awans, zajmując drugie miejsce w 1. Lidze, jednak zimą nie poszło im już tak dobrze. Pod balonem przegrali oni znaczną większość swoich spotkań i z pewnością będą chcieli się poprawić wiosną. Ich pierwszy rywal z pewnością będzie wymagający, ale w elicie nie można liczyć na łatwe pojedynki. 

Leave a Reply