Najlepsza Szóśtka Tydz. 3 – Wiosna 2024

Czas na podsumowanie trzeciego tygodnia rozgrywek! Za nami kolejne cztery dni fantastycznej rywalizacji i niespotykanych emocji w PRO. Zarówno na Kłokoczycach, jak i na Lotniczej działo się mnóstwo, a wielu zawodników zasłużyło na wyróżnienie – zobaczmy kto wcielił się w rolę bohatera! 

Najlepsza Szóstka – 4ECO Superliga PRO

Łukasz Krzan (RKS Huwdu) – fenomenalny występ golkipera Huwdu – jednego z bohaterów zwycięstwa nad KP Ogrodomanią. Po dwóch straconych golach w nieco ponad kwadrans Krzan był już bezbłędny – bronił on wszystko przez ostatnie 33 minuty, a jego drużyna wygrała 3:2! 

Karolina Ostrowska (BCS Polska) – MVP meczu, w którym jej drużyna zdobyła pierwsze punkty! BCS Polska pokonało ETPK 4:3, a Ostrowska zdobyła dwie, przesądzające o wyniku bramki – w 44’ i 47’ minucie. 

Olgierd Kur (PD WildBoars) – kolejny wyśmienity występ Dzików, którzy dominują gr 2 4ECO Superligi, a tym razem największą robotę zrobił właśnie Kur. 4 bramki, 2 asysty, tytuł MVP i jak najbardziej zasłużona nominacja do Najlepszej Szóśtki! 

Stanisław Dzięgielewski (Dinterno.pl) – jego drużyna zaliczyła drugie zwycięstwo z rzędu i awansowała na podium tabeli gr 1, a to wszystko głównej mierze za jego sprawą. Dzięgielewski brał udział przy czterech trafieniach swojego zespołu i był najbardziej wartościowym piłkarzem całego spotkania. 

Michał Kamraj (PD WildBoars) – drugi z wyróżnionych za mecz z Jazdą Mizerią, który był tylko odrobinę mniej skuteczny niż wcześniej wymieniony Kur. Kamraj zakończył mecz z hat-trickiem i dwoma ostatnimi podaniami, będąc jednym z największych zagrożeń na boisku. 

Dawid Płaczkiewicz (Rada Biznesu WKS Śląsk Futsal) – kolejne wyróżnienie dla napastnika Rady Biznesu, który ponownie wziął ciężar gry na swoje barki. Płaczkiewicz brał udział przy każdej bramce swojego zespołu, a jego ostatni gol ustalił wynik spotkania na 5:4! 

Najlepsza Szóstka – Ekstraklasa 

Anton Kachkov (Elitbud) – w Ekstraklasie przy Lotniczej oglądaliśmy zaledwie dwa mecze w ubiegłym tygodniu, a większość nominacji do Najlepszej Szóstki zgarnęli piłkarze Elitbudu. Pierwszym z nich jest właśnie golkiper, który skapitulował tylko raz w starciu z TB 85 i stanowił niezwykle pewny punkt zespołu. 

Andrii Rats (Elitbud) – wyróżnienia graczy z pola rozpoczniemy od Ratsa, który nie po raz pierwszy zaimponował nam w ofensywie. Tym razem był on jednak głównym rozgrywającym i zakończył mecz z trzema asystami na koncie. 

Paweł Ryło (Team Maślice) – w drugim ekstraklasowym starciu tego tygodnia Team Maślice pokonał Chaos Wrocław 5:4, a MVP tego meczu został właśnie Ryło. Jego bramka i asysta miały kluczowy wpływ na końcowy rezultat i pierwsze zwycięstwo doświadczonej ekipy w tym sezonie! 

Oleh Spirov (Eitbud) – trzecim z nominowanych za starcie z TB 85 jest Spirov – autor dwóch bramek i asysty. Był on drugim najskuteczniejszym piłkarzem na murawie i odegrał niezwykle ważną rolę w ostatecznym zwycięstwie.  

Artur Błażejczak (Chaos Wrocław) – wyróżniliśmy także jednego z piątkowych przegranych – Błażejczak robił wszystko co mógł, aby zapewnić punkty swojej drużynie. Udział przy trzech bramkach nie okazał się jednak wystarczający, ale i tak zasłużył on na pochwały. 

Yevgeniy Shutyak (Elitbud) – czwartym z graczy Elitbudu w Najlepszej Szóstce jest Shutyak – najlepszy zawodnik w starciu z TB 85. Skompletował on hat-tricka, dołożył do tego asystę i bez wątpienia zasłużył na tytuł MVP spotkania. 

Najlepsza Szóstka – 1 Liga 

Konstiantyn Shikhidi (FC Piątak) – Najlepszą Szóstkę 1 Ligi rozpoczniemy od zawodnika, który przegrał swoje spotkanie, ale niezwykle zaimponował nam swoją postawą. Shikhidi był nie do zatrzymania między słupkami bramki FC Piątaka i wielokrotnie ratował on drużynę przed utratą bramki. Jego heroizmy nie wystarczyły jednak do zdobycia punktów w starciu z FC Alfą. 

Szymon Siudek (Logistic Solutions Group) – jeden z głównych autorów fenomenalnego comebacku LSG w meczu przeciwko Niedzielnym Kopaczom. Siudek poprowadził swoją drużynę do odrobienia trzech bramek straty i zakończył mecz z trzema punktami w klasyfikacji kanadyjskiej oraz tytułem MVP! 

Kacper Nowicki (Future Stars PaliPali) – choć Future Stars roztrwoniło przewagę w starciu z Wyznawcami, to występ Nowickiego i tak zasługuje na wyróżnienie. Strzelił on bramkę, zaliczył dwie asysty i był jednym z najgroźniejszych piłkarzy na boisku! 

Mikołaj Piasecki (PzB Twardogóra) – kolejny fantastyczny występ napastnika PzB – tym razem był on kluczową postacią starcia z FC Hasbulla. Hat-trick, asysta i tytuł MVP – dla Piaseckiego był to po prostu kolejny dzień w biurze! 

Chrystian Edelbauer (FC Hasbulla) – jego zespół wyjątkowo rozegrał dwa spotkania w ubiegłym tygodniu, a on zasłużył na wyróżnienie w obu przypadkach. Remis i porażka drużyny w żadnym stopniu nie umniejszają zasług Edelbauera – strzelił on łącznie cztery gole i zaliczył trzy asysty! 

Piotr Użałowicz (Sokół Wrocław) – kolejny zawodnik, który dwukrotnie wystąpił przy Lotniczej w ubiegłym tygodniu, robiąc przy tym różnice. W poniedziałek Użałowicz niemalże w pojedynkę rozmontował defensywę Kruka, a w piątek dołożył do swojego dorobku jeszcze jedno trafienie. 

Najlepsza Szóstka – 2 Liga 

Adrian Lungu (Wulkan SHR) – fenomenalny występ golkipera Wulkanu, który od pierwszej minuty miał ogromny wpływ na grę defensywną swojej drużyny. Lungu nie tylko świetnie bronił, ale także dyrygował zespołem i dawał kolegom niezwykłą pewność z tyłu. 

Bernard Ozga (FC 78 Wrocław) – FC 78 również ma za sobą dwa spotkania w ubiegłym tygodniu, a arcyważną rolę w obu odegrał właśnie Ozga. Zapisywał się on w protokole łącznie siedem razy, zaliczając przy tym aż cztery asysty! 

Sergiu Zbarcot (Wulkan SHR) – drugi z wyróżnionych za starcie z Lepas Wyznawcami, który z kolei zrobił na nas wrażenie swoją grą pod bramką przeciwnika. Zbarcot nie tylko dwukrotnie trafiał do siatki, ale był zdecydowanie najaktywniejszym piłkarzem na murawie i odpowiadał za większość udanych akcji swojego zespołu. 

Bartosz Kowalski (GOJA Wrocław) – kolejny klasowy występ napastnika GOJI, która kontynuuje swój wymarzony start sezonu wiosennego. Tym razem pokonali oni Credit Suisse 6:2, a Kowalski trzykrotnie pokonywał bramkarza. 

Adrian Kublik (NEVADA Team) – absolutny dominator w starciu z Magikami – Kublik brał udział przy niemalże wszystkich trafieniach swojej drużyny, która wygrała aż 7:2. Hat-trick bramek, hat-trick asyst i tytuł MVP – występ kompletny! 

Karol Grzelak (FC 78 Wrocław) – zdecydowanie najskuteczniejszy zawodnik w całym tygodniu przy Lotniczej. Grzelak był bezwzględnym egzekutorem w obu starciach FC 78 – strzelił łącznie dziewięć goli i w pełni zasłużył na dwa tytuły MVP! 

Najlepsza Szóstka – 3 Liga 

Misza Andrunyk (Noname Team) – świetny występ golkipera Noname Team, który nie tylko pewnie bronił, ale także pomógł swojej drużynie w ofensywie. Stracił on zaledwie dwie bramki, a ponadto zanotował asystę przy jednym z trafień! 

Paweł Wiśniewski (WPD SilesiaBodyChange) – jego drużyna wygrała jedno z dwóch spotkań w tym tygodniu, ale on spisywał się świetnie w obu z nich. Wiśniewski trafiał do siatki pięciokrotnie, będąc jednym z najskuteczniejszych zawodników całego tygodnia w 3 Lidze. 

Kamil Malec (Henry Kruse Polska) – jego drużyna ma za sobą wyśmienity tydzień z dwoma wygranymi na koncie, a jedną z ich najjaśniejszych postaci był właśnie Malec. Strzelał on w obu spotkaniach, a także został MVP jednego z nich! 

Artur Teodorczyk (ZF Group) – choć jego drużyna przegrała 4:5 z Henry Kruse Polska, to on po raz kolejny zaprezentował się ze świetnej strony. Brał on udział przy każdym trafieniu swojego zespołu, zaliczając przy tym kolejnego hat-tricka! 

Mykola Hutovskyi (Top Team) – fenomenalny początek sezonu Top Team trwa w najlepsze! Tym razem pokonali oni PENTAki 9:2, a Hutovskyi był najlepszym zawodnikiem na boisku – skompletował on hat-tricka i zaliczył dwie asysty. 

Paweł Haza (PKS Wariaty) – Wariaty zaliczyły pierwsze zwycięstwo w sezonie, a to głównie za sprawą Hazy! Czterokrotnie wpisywał się on na listę strzelców, dołożył do tego asystę i zgarnął nagrodę MVP spotkania. 

Drużyna Tygodnia – Henry Kruse Polska 

Debiutanci w naszych rozgrywkach się rozkręcają! Przegrali oni w pierwszej kolejce, ale teraz wyszli górą z obu swoich spotkań i wspięli się na podium tabeli 3 Ligi. W poniedziałek pokonali oni ZF Group 5:4, a w piątek zwyciężyli WPD SilesiaBodyChange 5:3. Rywalizacja w czołówce czwartej klasy rozgrywkowej jest niezwykle zacięta, a Henry Kruse Polska może sporo w niej namieszać, jeśli kontynuuje swoją dyspozycje! 

Zawodnik Tygodnia – Karol Grzelak (FC 78 Wrocław) 

Niewiarygodna forma napastnika FC 78, który poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w obu spotkaniach trzeciego tygodnia. Najpierw zdobył on pięć bramek w spotkaniu z Magikami z Rio, a kilka dni później czterokrotnie pokonywał on bramkarza Nic Się Nie Stało. Dzięki temu został on liderem klasyfikacji strzelców 2 Ligi i z pewnością nie zamierza się zatrzymywać! 

Bramkarz Tygodnia – Konstiantyn Shikhidi (FC Piątak) 

Tytuł Bramkarza Tygodnia po raz drugi z rzędu trafia do zawodnika, którego drużyna przegrała swoje spotkanie. Po raz kolejny jednak najbardziej imponujący występ między słupkami nie wystarczył, aby dać zespołowi zwycięstwo. Shikhidi był nieprawdopodobny w starciu z FC Alfą i wielokrotnie ratował swoją ekipę przed utratą bramki. FC Piątak okazał się minimalnie gorszy od swoich rywali, ale postawa ich bramkarza może dawać nadzieję na lepsze wyniki w kolejnych spotkaniach. 

Leave a Reply