GOJA TRACI PUNKTY PO RAZ PIERWSZY

Środa pełna wyśmienitej rywalizacji za nami! Trzeci dzień tygodnia przyniósł nam wiele istotnych wydarzeń – zakończyliśmy fazę zasadniczą 4ECO Superligi PRO, a przy Lotniczej obejrzeliśmy spotkania liderów 1 i 2 Ligi. Nie wszystko szło jednak po myśli faworytów, zatem zobaczmy co działo się dokładnie!

4ECO Superliga ECO – Kłokoczyce

Ostatni dzień fazy zasadniczej na Kłokoczycach rozpoczęliśmy w gr. 2, w której Jazda Mizeria mierzyła się z RKSem Huwdu. Choć stawka tego meczu była znikoma, to obie ekipy i tak dały z siebie wszystko i dostarczyły nam świetne widowisko. Lepsi okazali się przyjezdni, kończąc tym samym dobrą fazę zasadniczą w świetnym stylu. Goście przegrali, ale mamy nadzieję, że nie będą zbyt długo rozpamiętywać tego rezultatu – teraz muszą się oni skupić na walce o utrzymanie!

W drugim meczu na moment przenieśliśmy się do gr. 1 – Dinterno.pl podejmowało Brata Alberta, a spotkanie to było bardzo podobne do tego rozgrywanego chwilę wcześniej. Wszystko wiedzieliśmy przed pierwszym gwizdkiem i choć obie ekipy dały z siebie wszystko, to po raz kolejny zwyciężyli faworyci. Gospodarze idealnie podsumowali zatem swoją dotychczasową formę, a goście wejdą do gr. spadkowej z zaledwie jednym remisem na koncie.

Fazę zasadniczą na Kłokoczycach zakończyliśmy pojedynkiem dominatorów gr. 2 z ostatnią drużyną w stawce – PD WildBoars grało z ETPK. Faworyt był oczywisty, można było spodziewać się wysokiego wyniku i wszystko dokładnie się sprawdziło – gospodarze znaleźli drogą do siatki aż 23 razy, a ich rywale byli w stanie odpowiedzieć pięciokrotnie. Dzięki temu zwycięstwu Dziki kończą pierwszą część sezonu z kompletem punktów, a przyjezdni powalczą o pierwsze punkty w gr. spadkowej.

PRO Liga – Lotnicza

Dzień na boisku nr 1 przy Lotniczej rozpoczęliśmy od zaplecza Ekstraklasy – Future Stars PaliPali podejmowało Logistic Solutions Group. Do tej pory lepiej prezentowali się goście, ale gospodarze z impetem w to spotkanie. Wyszli oni na prowadzenie już w 7’ minucie i nie oddali go choćby na chwilę, zaliczając tym samym swoje pierwsze zwycięstwo. Przyjezdni z kolei kontynuują swoją nierówną dyspozycję, lecz wciąż zajmują dość bezpieczną pozycję w tabeli.

Środa na boisku nr 2 obfitowała z kolei w trzy mecze 2 Ligi, a jako pierwsi na murawę wybiegli zawodnicy NEVADY Team i Credit Suisse. Faworytem tego spotkania wydawali się być gospodarze, którzy zdecydowanie lepiej rozpoczęli sezon, a w meczu wyłącznie to potwierdzili. Pierwsza połowa przebiegała bardzo wyrównanie, ale po zmianie stron jesienni mistrzowie 3 Ligi przejęli inicjatywę i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gościom również należą się brawa za zaciętą walkę przez 50 minut, mimo braku zmian.

W drugim meczu na jedynce przeszliśmy na moment do 3 Ligi, w której czekało nas starcie OVB z FC Pączusiami. Goście bez wątpienia podchodzili do tego spotkania na przegranej pozycji, gdyż nie zdobyli oni jeszcze choćby punktu do tej pory. Nie przełamali oni się również tym razem – gospodarze od początku przejęli inicjatywę, wyszli na prowadzenie i utrzymali je do samego końca. Dzięki temu zwycięstwu awansowali oni do górnej połowy tabeli, a przyjezdni wciąż muszą szukać swoich pierwszych punktów.

Na dwójce pozostaliśmy w trzeciej rozgrywkowej, a naprzeciwko siebie stanęły zespoły GOJI Wrocław i Wulkanu SHR. Będący w świetnej formie gospodarze szukali piątego zwycięstwa z rzędu, a goście z czterema punktami na koncie chcieli oddalić się od dołu tabeli. Faworyci zaczęli wyśmienicie, wychodząc na trzybramkowe prowadzenie już w pierwszej połowie. Po zmianie stron to jednak goście przejęli inicjatywę i zaczęli odrabiać straty! Na 10 minut przed końcem doprowadzili do wyrównania, a następnie zdobyli przewagę, którą utrzymali do ostatniego gwizdka. Tym samym stali się oni pierwszymi pogromcami GOJI w tym sezonie!

Środę przy Lotniczej standardowo zakończyliśmy dwoma starciami Wyznawców, a na boisku nr 1 czekał nas pojedynek drużyny pierwszoligowej. Ich rywalem była jednak niepokonana ekipa PzB Twardogóry, która szukała swojego piątego zwycięstwa w sezonie. Gospodarze po raz kolejny pokazali swoją klasę, choć ich przewaga zaczęła się uwidaczniać dopiero w końcówce pierwszej i na początku drugiej połowy. Wtedy wypracowali oni sobie bezpieczną przewagę i nie stracili jej do samego końca.

Na dwójce grała z kolei drużyna Lepas, a ich rywalem była jedna z rewelacji sezonu – Warriors HappyJump.eu. Goście nie przegrali jeszcze ani razu, podczas gdy Wyznawcy zajmowali miejsce w strefie spadkowej 2 Ligi. Różnica formy była również widoczna na murawie w tym spotkaniu – przyjezdni byli szybsi, skuteczniejsi i bardziej precyzyjni. W pewnym momencie prowadzili oni już 4:0, a wrażenia nie zrobił na nich nawet krótki zryw gospodarzy. Wojownicy wygrali ostatecznie 6:2 i zachowali swoją pozycję w walce o podium.