Zapowiedzi meczowe – 22.04.2024 

Czas na szósty tydzień rozgrywek! Przed nami kolejna kolejka sezonu wiosennego, a rozpoczniemy ją od poniedziałku z dwoma najwyższymi ligami przy Lotniczej. Jako pierwsi na murawie pojawią się zawodnicy z zaplecza Ekstraklasy, a następnie przejdziemy do elity do końca dnia. Zobaczmy co nas czeka! 

Tydzień na jedynce rozpoczniemy od pojedynku wiceliderów 1 Ligi, a rywalami FC Trawowej będzie Kruk S.A. Przyjezdni do tej pory spisywali się świetnie i mają na swoim koncie dwanaście punktów po pięciu kolejkach, a tym razem po raz kolejny będą oni faworytem. Gospodarze z kolei radzą sobie w kratkę i zajmują miejsce tuż nad strefą spadkową. Zwycięstwo dałoby im nieco spokoju, ale zadanie będzie niezwykle trudno. 

Pierwszym meczem na dwójce będzie starcie zespołów z dolnej połowy tabeli – Logistic Solutions Group podejmie FC Piątaka. Gospodarze wygrali do tej pory jedynie dwa spotkania, ale i tak są w oni w zdecydowanie lepszej sytuacji niż rywale. Goście przegrali wszystkie dotychczasowe mecze i wciąż szukają swoich pierwszych punktów. To może być dla nich idealna okazja, ale LSG również będzie upatrywać tu szansy. 

O 20:00 na stałe przejdziemy już do Ekstraklasy, a na boisku nr 1 Team Maślice zmierzy się z Alpine Stars. Obie ekipy są w niezłej formie, gdyż zarówno jedni, jak i drudzy zdobyli w dotychczasowych spotkaniach dziewięć punktów. Tylko raz zaznały one porażki, ale teraz jest duża szansa, że powtórzy się to dla jednej ze stron. Stawką tego starcia będzie miejsce na podium Ekstraklasy i liczymy, że będzie się to równało z pasjonującym widowiskiem! 

Na boisku nr 2 przygodę z elitą rozpoczniemy od pojedynku trzeciej drużyny z ósmą ekipą w stawce – SloumoJager FC zagra z Czarnymi Demonami. Gospodarze przegrali swoje spotkanie w drugiej kolejce, ale poza tym byli oni wyśmienici, dzięki czemu wspięli się na podium Ekstraklasy. Przyjezdni nie potrafią z kolei ustabilizować formy, ale dwa zdobyte zwycięstwa dały im nieco bezpieczeństwa. W tym starciu nie po raz pierwszy nie będą oni faworytami, ale wszystko może się wydarzyć! 

Dzień na jedynce zakończymy pojedynkiem debiutantów przy Lotniczej, a ich rywalami będą niezwykle doświadczeni przeciwnicy – Elitbud zagra z Wolves Wrocław. Gospodarze świetnie rozpoczęli rozgrywki, przegrywając jedynie z Familią Greco i zajmują miejsce tuż za nimi w tabeli. Przyjezdni również okazali się gorsi tylko raz, ale mają oni na swoim koncie także remis, przez co plasują się oni w środku stawki. Ciężko wytypować tu faworyta, ale jednego możemy być pewni – przed nami zacięty pojedynek! 

Rywalizację na dwójce sfinalizuje nam starcie dwóch weteranów Ekstraklasy przy Lotniczej – Planetamebla.pl zagra z Rawlplugiem. Gospodarze słabo rozpoczęli rozgrywki, gdyż po czterech kolejkach mają oni jeden punkt na swoim koncie. Przyjezdnym idzie nieco lepiej, ale wciąż nie mogą oni znaleźć swojej optymalnej dyspozycji. Mimo tego będą oni faworytem, ale ich rywale muszą w końcu zagrać lepiej, jeśli chcą wydostać się ze strefy zagrożenia. 

Leave a Reply