Wilki sprawiają niespodziankę

Szósty tydzień sezonu wiosennego można uważać za otwarty! Za nami pasjonujący poniedziałek przy Lotniczej, który dostarczył nam mnóstwo emocji zarówno w 1 Lidze, jak i w Ekstraklasie. Duża intensywność, nieoczekiwane rozstrzygnięcia i sporo bramek – tego mogliśmy się spodziewać po dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych!

Kolejny tydzień zmagań przy Lotniczej rozpoczęliśmy na zapleczu Ekstraklasy, a na murawę boiska nr 1 wybiegły zespoły Kruka S.A. i FC Trawowej. Dotychczas w lepszej dyspozycji byli goście, którzy z czterema zwycięstwami na koncie zajmowali miejsce pozycję wicelidera. Gospodarze z kolei punktowali nieregularnie, a ich gorsza dyspozycja była widoczna również w tym starciu. Przyjezdni byli wyśmienici od początku do końca, nie mieli problemów ze zdobywaniem bramek i w pewnym stylu zaliczyli piąte zwycięstwo, które umocniło ich pozycję na podium!

Na dwójce czekał nas z kolei pojedynek pomiędzy dwoma zespołami z dolnej połowy tabeli – Logistic Solutions Group mierzyło się z FC Piątakiem. Gospodarze zaczęli powoli oddalać się od strefy spadkowej, podczas gdy ich rywale wciąż szukali pierwszego zwycięstwa. Niestety nie było ono im dane w szóstej kolejce, gdyż LSG od samego początku wrzuciło wyższy bieg i już przed przerwą wypracowali sobie ogromną przewagę. Po zmianie stron przyjezdni próbowali odpowiadać, ale spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 6:2.

Skrót meczu: …

O 20:00 przeszliśmy o poziom wyżej, rozpoczynając tym samym piątą kolejkę Ekstraklasy! Na jedynce czekało nas starcie dwóch drużyn będących w świetnej formie – Team Maślice podejmował Alpine Stars. Zarówno jedni, jak i drudzy mieli na swoim koncie trzy zwycięstwa przed tym meczem, a kolejna wygrana dałaby jednej ze stron miejsce na podium. Spotkanie to obfitowało w aż 20 bramek, ale niestety nie było one aż tak zacięte jak się spodziewaliśmy. Choć gospodarze dobrze zaczęli, to z czasem goście odrobili straty i byli w stanie wypracować sobie solidną przewagę. Ostatecznie wygrali oni wysoko, wracając tym samym na pozycję wicelidera.

Na dwójce przygoda z elitą rozpoczęła się od równie pasjonującego starcia – SloumoJager FC stanął naprzeciwko Czarnych Demonów. Beniaminkowie do tej pory radzili sobie świetnie, zajmując miejsce na podium z dziewięcioma punktami na koncie. Weterani Ekstraklasy mieli za sobą nieco trudniejszy start, ale absolutnie nie należało ich skreślać, co udowodnili także tym razem. Goście świetnie zaczęli, gospodarze złapali kontakt, ale w końcówce Demony ponownie przejęły inicjatywę i zapewniły sobie zwycięstwo. Dołączyli oni tym samym do grona drużyn z dziewięcioma punktami na koncie i już szykują atak na podium!

Poniedziałek na jedynce zakończyliśmy kolejnym pojedynkiem zespołów z górnej połowy tabeli – Elitbud grał z Wolves Wrocław. Debiutanci przy Lotniczej zaczęli sezon bardzo dobrze, gdyż pokonali oni każdego z wyjątkiem Familii Greco. Goście także mieli na swoim koncie zaledwie jedną porażkę, ale teraz czekało ich prawdopodobnie najtrudniejsze zadanie z dotychczasowym. Sprostali mu oni jednak w fenomenalnym stylu – gospodarze co prawda byli lepsi do przerwy, ale w drugiej połowie przyjezdni byli nie do zatrzymania! Strzelili łącznie aż 10 bramek i dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty, zajmując tym samym miejsce na podium!

Zmagania na boisku nr 2 sfinalizowało nam spotkanie stałych bywalców Ekstraklasy przy Lotniczej – Planetamebla.pl mierzyła się z Rawlplugiem. W roli faworyta tego spotkania należało stawiać przyjezdnych, ale wcale nie zachwycali oni swoją dyspozycją w pierwszych czterech kolejkach. To gospodarze spisywali się fatalnie, gdyż zajmowali oni miejsce w strefie spadkowej z jednym punktem na koncie. Obyło się tu bez niespodzianki, choć Planeta nawet wysunęła się na prowadzenie w końcówce pierwszej części gry. Nie utrzymało się ono jednak zbyt długo – goście z powrotem przejęli inicjatywę i dopełnili formalności po przerwie. Tym samym tracą oni do podium tylko jedno oczko!