Zapowiedzi meczowe – 24.04.2024 

Czas na środę pełną emocji w PRO! Trzeci dzień szóstego tygodnia rozgrywek standardowo będzie obfitował w dziewięć spotkań – na Kłokoczycach zamkniemy pierwszą kolejkę fazy decydującej, a przy Lotniczej zagramy w każdej lidze w klasie rozgrywkowej poza Ekstraklasą. Już nie możemy się doczekać! 

4ECO Superliga PRO – Kłokoczyce 

Dzień z 4ECO Superligą PRO rozpoczniemy w grupie spadkowej – Kruk S.A. zagra z ETPK. Gospodarze mogą pluć sobie w brodę, że nie walczą teraz o medale, gdyż byli oni już o krok od grupy mistrzowskiej. Goście z kolei przegrali wszystko w pierwszej części sezonu i muszą znacznie poprawić swoją grę, jeśli myślą o utrzymaniu. Faworytem z pewnością będą ich przeciwnicy, ale mamy nadzieję, że przyjezdni stawią im czoła! 

O 20:00 również czeka nas starcie pomiędzy zespołami walczącymi o utrzymanie – Jazda Mizeria zmierzy się z Bratem Albertem. Drużyny te zajęły odpowiednio czwarte oraz szóste miejsce w swoich grupach, co może sugerować, iż faworytem tego starcia będą gospodarze. Jesteśmy jednak ciekawi jak obie ekipy zmierzą się na tle nowych rywali, z którymi nie mieli wcześniej do czynienia. Ostatnia ekipa gr. 1 wciąż czeka na swoją pierwszą wygraną w tym sezonie, a początek drogi do utrzymania może być do tego idealną okazją! 

Pierwszą kolejkę fazy decydującej na Kłokoczycach zakończymy ostatnim pojedynkiem w grupie mistrzowskiej – Häfele Polska stanie naprzeciwko PD WildBoars. Gospodarze rzutem na taśmę załapali się na walkę o medale, czego nie można powiedzieć o przyjezdnych. Dziki absolutnie zdominowali fazę zasadniczą i w wyśmienitym stylu zajęli pierwsze miejsce w gr. 2. Będą oni faworytem nie tylko do zwycięstwa w tym spotkaniu, ale także do zdobycia złotego medalu – jesteśmy ciekawi czy Häfele będzie w stanie się im przeciwstawić. 

PRO Liga – Lotnicza 

Środowe zmagania na boisku nr 1 przy Lotniczej rozpoczniemy w trzeciej lidze, a na murawę wybiegną ekipy Noname Team i OVB. Po pięciu kolejkach w lepszej sytuacji są gospodarze, którzy z dziesięcioma punktami na koncie zajmuję miejsce tuż za podium. Goście zgromadzili jednak zaledwie trzy oczka mniej i mogą zrównać się ze swoimi rywalami w przypadku zwycięstwa. Oznaczałoby to również przyłączenie się do walki o medale, zatem będzie o co grać! 

Dzień na dwójce otworzą nam dwaj pierwszoligowi beniaminkowie – Future Stars PaliPali oraz Sokół Wrocław. Jesienią gospodarze okazali się lepsi na zakończenie sezonu 2 Ligi, ale teraz to goście spisują się znacznie lepiej. Po pięciu kolejkach zajmowali oni miejsce na podium, podczas gdy gospodarze okupowali strefę spadkową. Faworytem powinni być zatem przyjezdni, ale takie mecze rządzą się swoimi prawami, przez co już nie możemy się doczekać! 

O 20:00 1 Liga zajrzy na jedynkę, a przed nami spotkanie aktualnej Drużyny Tygodnia z liderami – Niedzielni Kopacze vs PzB Twardogóra. Gospodarze zaimponowali nam najbardziej w poprzedniej kolejce, gdyż pokonali oni bezbłędnego do tamtej pory Sokoła Wrocław. Goście są jednak od początku sezonu nie do ruszenia i ciężko przewidywać, aby którykolwiek z ich kolejnych rywali budził strach. Mimo dobrej dyspozycji Kopaczy to goście będą faworytem, ale ich rywale z pewnością nie pogardziliby sprawieniem kolejnej niespodzianki! 

W drugim meczu na boisku obok przejdziemy do 2 Ligi, gdzie Kokosy chronpesel.pl podejmą NEVADĘ Team. Gospodarze są dotychczas bardzo nierówni i z dwoma zwycięstwami na koncie zajmują miejsce w dolnej połowie tabeli. Goście z kolei jeszcze nie przegrali w tym sezonie i z minimalną przewagę okupowali fotel lidera po pięciu kolejkach. Będą mieli oni okazję umocnić się na swojej pozycji, ale Kokosy pokazywały już w tym sezonie, że potrafią grać w piłkę, a jeśli uda im się to po raz kolejny to czeka nas świetne widowisko! 

Środę standardowo zakończymy w akompaniamencie Wyznawców, a na boisku nr 1 swoje spotkanie rozegra drużyna drugoligowa. Rywalem Lepas będzie ControlTec, co oznacza, iż obejrzymy pojedynek dwóch zespołów z dolnych regionów tabeli. Zarówno jedni, jak i drudzy mają na swoim koncie zaledwie jedno zwycięstwo, a stawką tego starcia będzie oddalenie się od zagrożonej strefy. Liczymy zatem na zacięty pojedynek i pasjonujące widowisko – do tego jednak wymagana jest lepsza dyspozycja obu stron! 

Ostatnim meczem dnia na boisku nr 1 będzie niezwykle ciekawie zapowiadające się starcie na zapleczu Ekstraklasy – Wyznawcy zagrają z FC Alfą. Obie ekipy zajmują miejsce w górnej połowie tabeli, ale to przyjezdni są w nieco lepszej sytuacji. Mają oni bowiem trzy punkty więcej na swoim koncie i są o włos od wskoczenia na podium. Gospodarze potrzebują wygranej, aby zbliżyć się do czołówki i choć nie będzie to łatwe zadanie, to wiemy, iż stać ich na wiele. 

Leave a Reply