OIRP Wrocław rozpoczyna drogę po medal

Wtorek pełen emocji za nami! Drugi dzień szóstego tygodnia rozgrywek przyniósł nam mnóstwo ciekawych wydarzeń – na Kłokoczycach rozpoczęliśmy fazę decydującą, a także obejrzeliśmy sześć pasjonujących spotkań przy Lotniczej. Zobaczmy co dokładnie się wydarzyło!

4ECO Superliga PRO – Kłokoczyce

Dzień meczowy w 4ECO Superlidze PRO rozpoczęliśmy od pierwszego starcia w grupie mistrzowskiej – OIRP Wrocław podejmował KP Ogrodomanię. Faworytem tego pojedynku byli bezbłędni w sezonie zasadniczym gospodarze, a na murawie jedynie to potwierdzili. Goście nie byli w stanie przeciwstawić się ich atakom, a sami byli w stanie odpowiedzieć jedynie dwa razy. Zeszłoroczni wicemistrzowie rozpoczęli zatem drogę po medal od przekonującego zwycięstwa i mogli czekać na odpowiedź pozostałych kandydatów.

W drugim spotkaniu na Kłokoczycach również graliśmy w grupie mistrzowskiej, a na murawę wybiegły zespoły RKS Huwdu i Dinterno.pl. Przed pierwszym gwizdkiem spodziewaliśmy się zaciętego pojedynku, ale na boisku sytuacja wyglądała zgoła inaczej. Przyjezdni byli stroną dominującą i stopniowo zdobywali przewagę, którą utrzymali już do samego końca. Zajęli oni tym samym miejsce tuż za OIRPem Wrocław i z pewnością nie mogą się doczekać rewanżu za mecz w fazie zasadniczej!

Dzień z 4ECO Superligą PRO zakończyliśmy starciem grupy spadkowej – BCS Polska mierzyło się z Radą Biznesu. Po fazie zasadniczej to goście wydawali się być w lepszej dyspozycji, ale gospodarze nie zamierzali poddać się bez walki. Rozpoczęli oni świetnie, gdyż po pierwszej połowie prowadzili oni 4:1, ale w drugiej części gry przyjezdni wrócili do spotkania. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca, lecz ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami, rozpoczynając drogę do utrzymania od remisu.

PRO Liga – Lotnicza

Rywalizację przy Lotniczej rozpoczęliśmy od 3 Ligi na obu boiskach, a na jedynce czekał nas pojedynek pomiędzy Boehringer Ingelheim a FC Velicante Wrocław. Lepszy początek sezonu zdecydowanie zaliczyli przyjezdni, ale ostatnie kolejki wyrównały sytuację tych zespołów w tabeli. Spodziewaliśmy się zatem wyrównanego starcia i nasze oczekiwania się spełniły – od początku do końca było niezwykle zacięcię, a decydująca bramka padła w ostatniej minucie. Ostatecznie to goście przerwali passę porażek, wracając tym samym na podium 3 Ligi!

Na boisku nr 2 mierzyły się z kolei ekipy nieco niżej notowane w stawce – PENTAki podejmowały PKS Wariatów. Obie drużyny miały przed tym starciem po trzy punkty i celowały w swoją drugą wygraną w sezonie. Po bardzo wyrównanym początku rywalizacji to goście w końcu przejęli inicjatywę, a to głównie za sprawą błędów rywali w defensywie. Wydawało się, że po przerwie gospodarze ruszą do odrabiania strat, ale to przyjezdni wciąż byli skuteczniejsi i z czasem zamknęli sprawę końcowego rezultatu.

O 20:00 na boisku nr 1 przenieśliśmy się na chwilę do 2 Ligi, w której czekało nas starcie LKS Dobrych Chłopaków z GOJĄ Wrocław. Obie ekipy świetnie rozpoczęły rozgrywki, gdyż po pięciu kolejkach wspólnie biły się o czołowe lokaty, zatem można było nazwać tą rywalizację meczem o sześć punktów! Niestety wydarzenia boiskowe nie dorównały oczekiwaniom – goście zdominowali murawę i już w pierwszej połowie rozstrzygnęli sprawę końcowego zwycięstwa. Wrócili oni tym samym na fotel lidera i mają nadzieję, że utrzymają go dłużej niż jeden dzień!

Na boisku nr 2 z kolei podskoczyliśmy aż o dwie klasy rozgrywkowe, a w jedynym pierwszoligowym starciu tego dnia FC Hasbulla mierzyła się z ProCleanerem. Żadna ze stron nie mogła uznać swoich pierwszych pięciu kolejek za udane, ale wszystko miało się zmienić po szóstej serii gier. Mimo ogromnej motywacji gospodarze nie byli w stanie trafić do siatki, marnując przy tym mnóstwo dobrych okazji. Goście z kolei wykazali się lepszą skutecznością i utrzymali swoją niewielką przewagę do końca. Zwycięstwo to sprawia, że obie ekipy zrównały się ze sobą w tabrli, ale droga do medali jeszcze daleka.

Wtorek przy Lotniczej zakończyliśmy dwoma ostatnimi spotkaniami piątej kolejki Ekstraklasy. Na jedynce czekał nas pojedynek drużyn znajdujących się w strefie spadkowej – Pahonia mierzyła się z TB 85. Obie ekipy słabo zaczęły rozgrywki, choć na korzyść gospodarzy przemawiał jeden, wcześniej zdobyty punkt. Tym razem poszli oni o krok dalej i zaliczyli pierwsze zwycięstwo w sezonie! Dzięki temu zwycięstwu zaznali oni odrobinę spokoju, ale wciąż nie mogą mówić o żadnym bezpieczeństwie.

Na dwójce z kolei oczekiwaliśmy pojedynka debiutanta z aktualnymi liderami Ekstraklasy – Chaos Wrocław grał z Familią Greco. Faworyt tego spotkania był oczywisty, choć pewne wątpliwości zaczął siać niepełny skład przyjezdnych. Później z kolei robili ro gospodarze, którzy w na początku drugiej połowy zdołali nawet wyrównać stan rywalizacji. Ich radość nie trwała jednak zbyt długo – goście w końcu wrzucili wyższy bieg i bez problemów zamknęli sprawę końcowego wyniku, utrzymując tym samym swoją przewagę na pierwszym miejscu.