4ECO Pro rozprawia się z liderami

Ostatnie spotkania szóstego tygodnia rozegrane! Zakończyliśmy kolejną kolejkę sezonu wiosennego, a to oznacza, że jesteśmy na jego półmetku. Teraz czeka nas tygodniowa przerwa, ale najpierw zobaczmy co wydarzyło się w czwartek przy Lotniczej!

Zmagania na boisku nr 1 rozpoczęliśmy od 3 Ligi, a naprzeciwko siebie stanęły ekipy ZF Group oraz Top Team. Przed meczem drużyny te dzieliły zaledwie dwa punkty w tabeli, w związku z czym trudno było wskazać tu faworyta. Liczyliśmy na zacięte spotkanie i z pewnością się nie zawiedliśmy – po lepszym początku gospodarzy to goście zyskali przewagę w drugiej połowie, ale końcówka ponownie należała do ZF. Wyrównali oni stan rywalizacji w 48’ minucie, przez co obie ekipy podzieliły się punktami!

Skrót meczu: …

Na murawę boiska nr 2 wybiegły zespoły Credit Suisse oraz Magików z Rio, a to oznaczało, iż czeka nas starcie drugoligowe. Obie ekipy miały swoje kłopoty na początku sezonu, w związku z czym zwycięstwo tutaj było obowiązkiem obydwu stron. Sytuacja była bardzo wyrównana przez większość meczu, a w 38’ minucie goście doprowadzili do remisu, zapowiadając nam ciekawą końcówkę. W niej to jednak gospodarze okazali się lepsi, strzelając dwie bramki i zaliczając tym samym swoje drugie zwycięstwo w sezonie!

O 20:00 na jedynce pozostaliśmy w 3 Lidze, w której czekał pojedynek FC Pączusi z WPD SilesiaBodyChange. Wyraźnymi faworytami tego starcia byli goście, którzy świetnie radzili sobie w dotychczasowych spotkaniach. Gospodarze z kolei wciąż szukali swoich pierwszych punktów, ale nie przełamali oni swojej złej passy w tym spotkaniu. Przyjezdni całkowicie zdominowali wydarzenia boiskowe i szybko odskoczyli rywalom z wynikiem. Ostatecznie trafiali oni do siatki aż 14 razy, a zdobyte trzy punkty dały im pozycję lidera!

Na dwójce również bez zmian – wciąż graliśmy w 2 Lidze, a naprzeciwko siebie stanęły ekipy Wulkanu SHR oraz FC 78 Wrocław. Przed tym meczem wyższą pozycję w tabeli zajmowali przyjezdni, ale gospodarze zdążyli już pokazać, że nie należy ich skreślać w żadnych okolicznościach. Nie powtórzyli oni jednak sukcesu sprzed tygodnia – goście byli zdecydowanie lepsi, błyskawicznie zyskali przewagę i regularnie ją podwyższali. Beniaminków było stać jedynie na krótki zryw, ale spotkanie koniec końców zakończyło się wynikiem 11:3. FC 78 wygrali po raz piąty w tym sezonie i awansowali na drugie miejsce w stawce!

Na zakończenie dnia doszło do zamiany – 2 Liga powędrowała na boisko nr 1. Tam czekało nas starcie Warriors HappyJump.eu z Nic Się Nie Stało, a wytypowanie faworyta tego pojedynku nie było najtrudniejszym zadaniem. Gospodarze spisywali się zdecydowanie lepiej od początku sezonu i z dorobkiem jedenastu punktów walczyli o miejsce na podium. Goście grali z kolei bardzo nierówno, a w tym starciu niestety zaprezentowali oni swoją gorszą stronę. Wojownicy byli stroną przeważającą, regularnie trafiającą do siatki, podczas gdy przyjezdni odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:1, a to oznacza, że niepokonana passa gospodarzy trwa!

Tydzień na boisku nr 2 podsumowało nam starcie w 3 Lidze – Henry Kruse Polska podejmowało 4ECO Pro. Po pięciu kolejkach sytuacja tych drużyn była zgoła odmienna – gospodarze zajmowali miejsce na podium, a przyjezdni okupowali strefę spadkową. Wraz z pierwszym gwizdkiem historia obu zespołów poszła jednak w niepamięć – goście ruszyli do ataku, wypracowali sobie przewagę i nie oddali jej już do samego końca. Ich rywale próbowali odpowiadać, ale strata była już zbyt duża – 4ECO Pro wygrało 7:3, detronizując tym samym swoich przeciwników z fotela lidera!