Zapowiedzi Meczowe – 08.05.2024

Trzeci dzień tygodnia w Häfele PRO Lidze zapowiada się doprawdy ekscytująco. Czekają nas trzy pasjonujące starcia na Kłokoczycach oraz sześć meczów pełnych emocji przy Lotniczej. Bez zbędnego przedłużania zapraszamy na zapowiedź wszystkich czwartkowych spotkań.

4ECO SUPERLIGA PRO – Kłokoczyce

Zmagania na Kłokoczycach rozpoczniemy od spotkania w grupie spadkowej. Obie drużyny po podziale na grupy nie zdążyły poznać jeszcze smaku zwycięstwa, choć w o wiele lepszych nastrojach są bez wątpienia goście, którzy wywalczyli remis w starciu z Jazdą Mizeria. Gospodarze grają o zwycięstwo i podtrzymanie swoich szans w dalszej rywalizacji.  

W grupie mistrzowskiej o godzinie 20:00 o swoje pierwsze punkty w grupie mistrzowskiej powalczy ekipa Häfele Polska. Łatwo natomiast na pewno nie będzie, gdyż Dinterno.pl po pokonaniu RKS Huwdu jest na fali wznoszącej i zrobi wszystko, by liczyć się w walce o medale. Druga wygrana z rzędu mogłaby ich znacząco do tego przybliżyć. Zapowiada się walka o każdy centymetr boiska.  

Dzień na Kłokoczycach zamkniemy spotkaniem z wyraźnym faworytem. PD WildBoars jak na razie to ekipa, która wygrywa dosłownie wszystko i zdaje się, że tylko katastrofa mogłaby pozbawić ich kompletu punktów w starciu z niżej notowaną KP Ogrodomanią. Goście bowiem w pierwszym meczu przegrali z OIRP-em Wrocław aż 2:9 i ewidentnie są pod formą.  

PRO LIGA – Lotnicza

I wracamy na boiska przy ulicy Lotniczej, a tam o godzinie 19:00 o utrzymanie szans na awans do 1 Ligi powalczy Nevada Team. Gospodarze po sześciu spotkaniach mają aż 13 punktów, ale rywale nie śpią i grają równie imponująco. Wyzwanie w postaci meczu z Wulkanem SHR łatwe nie będzie. Goście to solidni ligowcy, których z pewnością nie można lekceważyć.  

O tej samej porze na drugim boisku spotkamy się z liderem rozgrywek 1 Ligi. PzB Twardogóra będzie chciała po raz kolejny udowodnić, że ich dobra forma nie jest tylko przypadkiem. Liderzy muszą mieć się na baczności i jeśli chcą utrzymać swoją pozycję, to muszą pokonać Future Stars PaliPali. Goście dryfują nad strefą spadkową i walczą o życie. Nie będzie tu mowy o odpuszczaniu.  

Zostajemy na zapleczu Ekstraklasy i skupiamy się teraz na pojedynku w środku stawki. Zarówno FC Alfa, jak i Niedzielni Kopacze mogą jeszcze awansować, ale też i spaść. Margines błędu jest doprawdy minimalny, więc nie ma wątpliwości – mamy tutaj do czynienia z hitowym starciem. Trudno nawet pokusić się o wskazanie faworyta. Popcorn w łapę i oglądamy!  

Na drugim boisku o godzinie 20:00 ponownie witamy się 2 Ligą i sprawdzamy formę wicelidera, który staje przed kolejnym arcytrudnym wyzwaniem. FC 78 Wrocław ma duże szanse na awans, ale LKS Dobre Chłopaki tracą do nich zaledwie trzy oczka. Przetasowanie w tabeli jest więc jak najbardziej możliwe i nikt tu nie będzie chciał tanio skóry sprzedać.  

Ostatni rzut oka na 1 Ligę w środę, gdzie FC Trawowa w roli gospodarza zagra z Wyznawcami. Goście tracą pięć punktów do swoich rywali, więc jeśli marzą jeszcze o awansie, to muszą to spotkanie po prostu wygrać. Nie ma innej możliwości. Po raz kolejny kroi nam się kawał świetnego i pełnego walki futbolu na wysokim poziomie. Oby nie zabrakło bramek i emocji. 

Zmagania w 2 Lidze kończymy spotkaniem drużyn z dwóch różnych biegunów tabeli. Z jednej strony GOJA Wrocław – lider zmierzający w kierunku awansu, a z drugiej przedostatni Lepas Wyznawcy. Rozsądek podpowiada, że faworyt jest tutaj bardzo oczywisty, natomiast Häfele PRO Liga nie raz dostarczała nam wielkich niespodzianek, więc nie można nikogo skreślać przed pierwszym gwizdkiem.  

Leave a Reply