Szóstka Tygodnia 7 – Wiosna 2024

Siódmy tydzień rozgrywek zakończony! Za nami kolejna kolejka zmagań na Kłokoczycach oraz przy Lotniczej, w której jak zwykle nie brakowało emocji. Sezon wkracza w decydującą fazę, a to oznacza coraz większą wagę każdego spotkania. Dokładnie było to widać w ostatnich zmaganiach – zobaczmy kto zasłużył na wyróżnienie! 

Szóstka Tygodnia – 4ECO Superliga PRO 

Adrian Lungu (RKS Huwdu) – występ golkipera na miarę pierwszego punktu Huwdu w fazie decydującej! Lungu zaprezentował się wybitnie w starciu z OIRPem, stracił zaledwie jedną bramkę i był jedną z głównych przyczyn końcowego remisu. 

Wojciech Hawrylak (ETPK) – choć ETPK zaliczyło kolejną, siódmą porażkę z rzędu, to jego występ z pewnością zasłużył na wyróżnienie. Hawrylak ustrzelił dublet, zaliczył cztery asysty i był jedną z najaktywniejszych postaci na murawie. 

Mateusz Kołodziej (Kruk) – Kruk zremisował 3:3 po zaciętym boju z BCS Polska, a to wszystko głównie za jego sprawą. Kołodziej zdobył wszystkie bramki swojego zespołu, zapewniając sobie tym samym tytuł MVP spotkania. 

Piotr Rybak (Brat Albert) – drugi z wyróżnionych za starcie, które dostarczyło nam najwięcej bramek w siódmej kolejce 4ECO Superligi PRO. Brat Albert zwyciężył 11:10, a Rybak brał udział przy dziewięciu trafieniach swojej drużyny, czym zagwarantował sobie wyróżnienie dla najlepszego gracza meczu. 

Daniel Łuczak (PD WildBoars) – Dziki po raz kolejny nie miały problemu ze swoim rywalem, a do zwycięstwa w starciu z KP Ogrodomanią poprowadził ich Łuczak. „Danny” ustrzelił hat-tricka, dołożył do tego cztery asysty i potwierdził, że jest w wyśmienitej formie. 

Alex Urbańczyk (Häfele Polska) – jego drużyna dość niespodziewanie pokonała Dinterno.pl, a kluczową postacią tego spotkania był właśnie Urbańczyk. Napastnik Häfele pokonał golkipera rywali pięciokrotnie, a w dodatku zanotował jedno ostatnie podanie. 

Szóstka Tygodnia – Ekstraklasa

Paweł Zmaczynski (Pahonia) – fenomenalny występ i drugie zwycięstwo Pahonii w tym sezonie, na które nie mały wpływ miał ich golkiper. Zmaczynski praktycznie nie popełniał błędów i skapitulował jedynie dwukrotnie na przestrzeni całego spotkania. 

Julian Trochanowski (Familia Greco) – kolejny wyśmienity mecz liderów Ekstraklasy, którzy rozbili Rawlpluga aż 16:2. Jednym z głównych bohaterów tego starcia był właśnie Trochanowski, biorący udział przy ośmiu trafieniach swojej drużyny. 

Daniel Łuczak (SloumoJager FC) – druga nominacja dla reprezentanta Polski w Socca, który imponował nam zarówno na Kłokoczycach, jak i przy Lotniczej. W barwach SloumoJager FC zapisał się on w protokole sześć razy, czterokrotnie trafiając do siatki. 

Maciej Głogowski (Czarne Demony) – absolutna demolka w wykonaniu Demonów przyniosła im dwie nominacje do Szóstki Tygodnia. Pierwszym z wyróżnionych jest Głogowski, który brał udział przy aż jedenastu trafieniach, zaliczając przy tym siedem asyst. 

Jakub Wandel (Czarne Demony) – MVP starcia z Planetą został jednak Wandel – najskuteczniejszy zawodnik na boisku. Wpisał się on na listę strzelców siedem razy, dzięki czemu zajął trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców. 

Grzegorz Kotowicz (Familia Greco) – popis umiejętności zawodnika Familii trwa! Wrócił on do składu panujących mistrzów po krótkiej absencji i ponownie zachwycił – strzelił pięć bramek, zaliczył trzy asysty i został wybrany graczem meczu. 

Szóstka Tygodnia – 1 Liga

Serhii Almov (FC Alfa) – świetny występ golkipera Alfy, którzy po zwycięstwie z Niedzielnymi Kopaczami awansowali na podium 1 Ligi. Almov był niezwykle pewnym punktem drużyny, bronił wyśmienicie i skapitulował tylko raz. 

Kacper Paszkowski (FC Trawowa) – jego drużyna pokonała Wyznawców 5:4, utrzymując tym samym swoją passą zwycięstw, a on został wybrany MVP tego meczu. Dwukrotnie trafiał on do siatki i był najaktywniejszą postacią na boisku. 

Mateusz Żak (PzB Twardogóra) – liderzy 1 Ligi zaserwowali nam świetne widowisko wraz z Future Stars PaliPali, a głównym kreatorem tego starcia był właśnie Żak. Zanotował on aż pięć ostatnich podań, przez co został liderem klasyfikacji asyst. 

Piotr Załupka (Future Stars PaliPali) – drużyna ze strefy spadkowej dała z siebie wszystko w starciu z faworyzowanym PzB, a sprawcą największego zagrożenia z ich strony był właśnie Załupka. Snajper Future Stars trafił do siatki cztery razy i był bardzo bliski zapewnienia swojej ekipie remisu. 

Mikołaj Piasecki (PzB Twardogóra) – napastnik PzB po raz kolejny skuteczny! Piasecki jest trzecim wyróżnionym graczem z najlepszego starcia kolejki 1 Ligi, ale jak najbardziej zasłużenie – skompletował on kolejnego hat-tricka w tym sezonie i został wybrany MVP meczu. 

Chrystian Edelbauer (FC Hasbulla) – absolutnie wybitny występ gwiazdora FC Hasbulli, który nie po raz pierwszy prowadził swoją drużynę do sukcesu. Tym razem jednak przeszedł samego siebie – brał on udział przy dziewięciu trafieniach w starciu z FC Piątakiem i bez żadnych wątpliwości zasłużył na tytuł MVP meczu. 

Szóstka Tygodnia – 2 Liga

Rostyslav Bilous (GOJA Wrocław) – bramkarz liderów 2 Ligi po raz kolejny pokazał klasę. W wygranym 10:2 starciu z Lepas Wyznawcami nie tylko wyróżniał się on między słupkami, ale także zaliczył asystę. 

Dawid Szymkowiak (NEVADA Team) – jego drużyna zremisowała z Wulkanem SHR po niezwykle zaciętym starciu, a on zgarnął tytuł MVP. Dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców i dołożył do tego jedno ostatnie podanie. 

Maciej Sroka (Warriors HappyJump.eu) – kolejny fantastyczny występ niepokonanej do tej pory ekipy Warriors, którą tym razem do zwycięstwa poprowadził Sroka. Ustrzelił on hat-tricka, zaliczył dwie asysty i został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. 

Maciej Olejnik (GOJA Wrocław) – wyśmienity mecz w wykonaniu gwiazdora liderów 2 Ligi, który nie po raz pierwszy poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Brał on udział przy siedmiu trafieniach, trafiając przy tym do siatki czterokrotnie. 

Kamil Babiarz (LKS Dobre Chłopaki) – napastnik Dobrych Chłopaków zrobił robotę po raz kolejny! Jego drużyna pokonała FC 78 po zaciętym spotkaniu, a on brał udział przy sześciu bramkach, zapewniając sobie tytuł MVP! 

Dawid Płaczkiewicz (Kokosy chronpesel.pl) – najlepszy strzelec w PRO nie zatrzymuje się ani na chwilę! W starciu z Magikami z Rio ponownie błysnął on skutecznością – skompletował hat-tricka i dopisał do tego dwie asysty. 

Szóstka Tygodnia – 3 Liga

Rostyslav Lysenko (Top Team) – absolutnie perfekcyjny występ golkipera Top Team, który jako jedyny zachował czyste konto w ubiegłym tygodniu! Jego drużyna strzeliła FC Velicante aż osiem bramek, a tytuł MVP przypadł właśnie jemu. 

Paweł Wiśniewski (WPD SilesiaBodyChange) – jesienni mistrzowie 4 Ligi kontynuują swoją świetną formę, wygrywając po raz szósty w tym sezonie. Do zwycięstwa w starciu z ZF poprowadził ich Wiśniewski, który został zawodnikiem meczu, zdobywając dwie bramki i zaliczając asystę. 

Łukasz Janiga (Henry Kruse Polska) – debiutanci w PRO wciąż utrzymują się w walce o medale, a w starciu z PENTAki do zwycięstwa poprowadził ich właśnie Janiga. Skompletował on hat-tricka, dołożył do tego jedno ostatnie podanie i zgarnął tytuł MVP. 

Tomasz Skrzypek (4ECO Pro) – jego drużyna zagrała fenomenalnie przeciwko FC Pączusiom, strzelając aż dwanaście bramek, a pierwszym z wyróżnionych za ten mecz jest Skrzypek. Brał on udział przy pięciu trafieniach, zaliczając przy tym trzy asysty. 

Andrii Kysil (Top Team) – kluczowy gracz w starciu z FC Velicante, który z kolei zrobił na nas wrażenie swoją grą w ofensywie. Kysil skompletował hat-tricka, będąc tym samym najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku. 

Piotr Janiszewski (4ECO Pro) – drugi z zawodników, który nam zaimponował w starciu z Pączusiami, który w dodatku zgarnął tytuł MVP meczu. Janiszewski pokonał bramkarza rywali sześć razy, zapisując się tym samym do walki o koronę króla strzelców. 

Drużyna Tygodnia – Czarne Demony 

Niemalże perfekcyjny występ Demonów, którzy z każdą kolejną kolejką zbliżają się do podium Ekstraklasy. Tym razem pokonali oni Planetę aż 17:5, będąc jednocześnie najskuteczniejszą ekipą tygodnia w PRO. Było to ich czwarte zwycięstwo w tym sezonie, a kolejne trzy punkty mogą dać im trzecie miejsce.  

Zawodnik Tygodnia – Chrystian Edelbauer (FC Hasbulla) 

Najbardziej imponujący występ całego tygodnia w PRO – Edelbauer był niezwykle skuteczny, ale największe wrażenie zrobił tym, jak poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Brał on udział przy dziewięciu z dziesięciu bramek FC Hasbulli, która pokonała FC Piątaka i awansowała do górnej połowy tabeli 1 Ligi! 

Bramkarz Tygodnia – Rostyslav Lysenko (Top Team) 

Fantastyczny mecz w wykonaniu golkipera Top Team, który jak nikt inny pomógł swojej drużynie z pozycji bramkarza. Jako jedyny zachował on czyste konto w tym tygodniu, a w dodatku został wybrany zawodnikiem meczu. Jego zespół zachował trzecie miejsce w tabeli i jest jednym z kandydatów do zdobycia medalu! 

Leave a Reply