Zapowiedzi meczowe – 13.05.2024

Ósmy tydzień rozgrywek czas start! Wracamy do gry w poniedziałek, w którym czeka nas mnóstwo akcji. Zmagania przy Lotniczej rozpoczniemy od 1 i 3 Ligi, a następnie rozegramy cztery mecze Ekstraklasy – działo się będzie sporo! 

Dzień na boisku nr 1 rozpoczniemy od pojedynku dwóch najniżej notowanych drużyn na zapleczu Ekstraklasy – Kruka S.A. oraz FC Piątaka. Sytuacja obu zespołów jest już bardzo trudna na tym etapie sezonu, choć gospodarze mają zdecydowanie większe szanse na utrzymanie. Mają oni na swoim koncie sześć oczek, podczas gdy goście wciąż szukają swoich pierwszych punktów. Mecz ten będzie kluczowy dla obu ekip, zatem liczymy na walkę o każdą piłkę! 

Na murawie boiska nr 2 jako pierwsze pojawią się ekipy z czwartej klasy rozgrywkowej – PKS Wariaty zagra z ZF Group. Drużyny te dzielą cztery punkty w tabeli, ale to goście wciąż mogą mieć nadzieję na walkę o medale. Muszą oni tu jednak wygrać, a gospodarze z pewnością wyjdą na to spotkanie niezwykle zaangażowani. Potrzebują oni pozytywnego rezultatu, aby wyjść ze strefy spadkowej, zatem należy się spodziewać zaciekłej rywalizacji! 

O 20:00 już do końca dnia przejdziemy do Ekstraklasy, a jako pierwsze na jedynce zmierzą się ekipy SloumoJager FC oraz Team Maślice. Gospodarze mają na swoim koncie jedno zwycięstwo więcej od swoich rywali i tracą do podium bardzo niewiele. Trzy punkty różnicy sprawiają, że przyjezdni zajmują miejsce w dolnej połowie tabeli, ale z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Nie będą oni faworytem tego starcia, lecz absolutnie nie należy ich skreślać. 

Równocześnie na dwójce czeka nas pojedynek dziewiątej z jedenastą drużyną Ekstraklasy – Pahonia podejmie Planetę. Mimo tego iż obie ekipy zajmują niskie pozycje, to sytuacja gospodarzy jest zdecydowanie bardziej komfortowa – mają oni aż sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Goście muszą z kolei wygrać, aby choćby zbliżyć się do bezpiecznych miejsc. Nie udało im się to jednak do tej pory i tym razem również nie będzie łatwo. 

Dzień na boisku nr 1 zakończymy jednym z hitowych starć tej kolejki – Czarne Demony zmierzą się z Elitbudem. Obie ekipy spisują się bardzo dobrze do tej pory, mają na koncie po cztery zwycięstwa i z pewnością myślą o medalu na koniec sezonu. Przed tygodniem i jedni, i drudzy przekonująco wygrali, zatem spodziewamy się, że teraz również zaprezentują wysoki poziom. Przed nami pasjonujące widowisko, którego stawką będzie miejsce na podium i już nie możemy się doczekać! 

Zmagania na boisku nr 2 zakończymy kolejnym fenomenalnie zapowiadającym się pojedynkiem – Alpine Stars zagra z Familią Greco. To goście będą oczywistym faworytem tego starcia, gdyż ich passa wygranych meczów w PRO trwa w najlepsze. Gospodarze jednak już kilkukrotnie pokazali swoją klasę w tym sezonie, a także należy wspomnieć, że mocno przeciwstawili się oni panującym mistrzom w kampanii jesiennej. Wierzymy, że tym razem również zagrają oni jak równy z równym, a na taki pojedynek już zacieramy rączki! 

Leave a Reply