Zapowiedzi meczowe – 14.05.2024

Wtorek pełen emocji przed nami! Po fantastycznym początku tygodnia w poniedziałek przyszedł czas na kolejny dzień w PRO – rozpoczniemy kolejną kolejkę 4ECO Superligi PRO, a także czekają nas spotkania w każdej klasie rozgrywkowej przy Lotniczej. Już zacieramy rączki! 

4ECO Superliga PRO – Kłokoczyce 

Dzień na Kłokoczycach rozpoczniemy od starcia drużyn zamykających stawkę grupy spadkowej – ETPK zmierzy się z Radą Biznesu. Gospodarze jeszcze nie wygrali w drugiej połowie sezonu, podczas gdy przyjezdni zaliczyli zaledwie jeden remis. Obie ekipy potrzebują zwycięstwa, w związku z czym liczymy na zacięty pojedynek. 

O 20:00 pozostaniemy w walce o utrzymanie – BCS Polska podejmie Jazdę Mizerię. Gospodarze do tej pory jedynie remisowali po podziale na grupy, a goście poszli o jeden krok dalej. Przed tygodniem zaliczyli oni pierwsze zwycięstwo i są w idealnej pozycji do uniknięcia strefy spadkowej. Presja będzie ciążyć na gospodarzach i mamy nadzieję, że pokażą oni determinację! 

Na zakończenie dnia przejdziemy do grupy mistrzowskiej, w której Häfele Polska zagra z OIRPem Wrocław. Jeszcze niedawno przyjezdni byliby wyraźnymi faworytami, ale przed tygodniem drużyny te zaprezentowały zupełnie odmienną grę. Gospodarze niespodziewanie pokonali Dinterno.pl, a przyjezdni zremisowali z RKSem Huwdu. Zwycięstwo będzie kluczowe dla obu ekip w walce o medale, zatem będzie się działo! 

PRO Liga – Lotnicza 

Dzień na boisku nr 1 przy Lotniczej rozpoczniemy od hitu na zapleczu Ekstraklasy, w którym spotkają się Sokół Wrocław oraz PzB Twardogóra. Ostatnie wyniki gospodarzy sprawiły, że wypadli oni z podium 1 Ligi, ale wciąż walczą oni o medale. Goście z kolei wciąż utrzymują pozycję lidera i pewnie mkną w kierunku awansu. Mimo ich świetnej formy wierzymy, że beniaminkowie przeciwstawią się im i obejrzymy zacięte spotkanie! 

Jako pierwsze na boisku nr 2 obejrzymy spotkanie 2 Ligi – Warriors HappyJump.eu stanie naprzeciwko Credit Suisse. Gospodarze będą wyraźnym faworytem tego spotkania, biorąc pod uwagę ich dotychczasową dyspozycję. Wciąż nie przegrali oni w tym sezonie, a goście przed tygodniem wygrali dopiero po raz trzeci. Nieco oddalili oni się od strefy spadkowej, ale nadal potrzebują pilnie punktów. 

O 20:00 na jedynce przejdziemy do 3 Ligi, w której obejrzymy spotkanie WPD SilesiaBodyChange z Boehringer Ingelheim. W zdecydowanie lepszej dyspozycji do tej pory byli gospodarze, którzy wygrali sześć spotkań i zajmują fotel lidera. Goście z kolei grają w kratkę, w związku z czym wciąż muszą oni martwić się o utrzymanie. W tym spotkaniu będzie im niezwykle trudno o punkty, ale muszą oni zrobić co w ich mocy. 

W drugim spotkaniu 1 Liga przeniesie się na dwójkę, gdzie czeka nas starcie Logistic Solutions Group z FC Hasbullą. Drużyny te sąsiadują ze sobą w środku tabeli z dziesięcioma punktami na koncie, zatem wszystko stoi przed nimi otworem. Obie ekipy mają minimalną przewagę nad strefą spadkową, jednocześnie tracąc trzy oczka do podium. Wszystkie karty są zatem odsłonięte i mamy nadzieję, że przyniesie to nam wyśmienite widowisko. 

Dzień przy Lotniczej zakończymy w Ekstarklasie, a na boisku nr 1 TB 85 zmierzy się z Wolves Wrocław. Gospodarze wciąż szukają swoich pierwszych punktów, ale w tym starciu będzie o to niezwykle trudno. Goście są w świetnej formie i z każdą kolejną kolejką zbliżają się do podium. To oni będą tutaj faworytem, a zwycięstwo może dać im drugie miejsce w tabeli! 

Zmagania boisku nr 2 podsumują nam ekipy z dolnej połowy stawki Ekstraklasy – Rawlplug zagra z Chaosem Wrocław. Gospodarze się w niezwykle nierównej formie, gdyż mają oni na swoim koncie tyle samo zwycięstw, co porażek. Goście z kolei zanotowali jedynie jeden remis do tej pory, a o wydostanie się ze strefy spadkowej będzie im niezwykle trudno. Nie należy ich jednak skreślać, szczególnie biorąc pod uwagę dyspozycję rywali. 

Leave a Reply