Liderzy Ekstraklasy nie do ruszenia

Ósmy tydzień rozgrywek rozpoczęty! Za nami kolejny poniedziałek pełen emocji przy Lotniczej, w którym nie po raz pierwszy obejrzeliśmy fantastyczne starcia w Ekstraklasie. Ponadto ciekawe starcia zaoferowały nam 1 i 3 Liga – zobaczmy co dokładnie się wydarzyło! 

Zmagania na boisku nr 1 rozpoczęliśmy od zaplecza Ekstraklasy – Kruk S.A. podejmował FC Piątaka. Sytuacja obu drużyn była niezwykle trudna przed tym spotkaniem, ale to gospodarze byli stawiani w roli faworyta. Goście jeszcze nie zdobyli punktów w tym sezonie i nie uległo to zmianie również tym razem. Zostali oni całkowicie zdominowani przez przeciwników, którzy strzelili im aż dziewięć bramek i w pewnym stylu dopisali trzy punkty do swojego konta.  

Skrót meczu: https://www.youtube.com/watch?v=kGeTboS4kgA

Dzień na dwójce inaugurowały nam zespoły z czwartej klasy rozgrywkowej – PKS Wariaty oraz ZF Group. Przed tym meczem przyjezdni mieli dość wyraźną przewagę w tabeli nad swoimi rywali, ale nie było tego widać na murawie. Obie ekipy stanęły na wysokości zadania i rywalizowały jak równy z równym do ostatniej minuty. Na dziewięć minut przed końcem gospodarze zyskali przewagę, ale goście byli w stanie dość szybko odrobić straty, doprowadzając ostatecznie do podziału punktów.  

Skrót meczu: …

WALKOWER 

Drugi mecz na jedynce się nie odbył. Goście nie zdołali wystawić składu, w związku z czym trzy punkty trafiły na konto gospodarzy. 

Przygodę z Ekstraklasą rozpoczęliśmy zatem wyłącznie na boisku nr 2, gdzie czekało nas starcie Pahonii z Planetą. Drużyny te miały swoje problemy w tym sezonie, ale to goście byli w zdecydowanie gorszej sytuacji. Po sześciu spotkaniach mieli oni na swoim koncie zaledwie jeden punkt, a tym razem ich rywale po raz kolejni okazali się lepsi. Po wyrównanym początku spotkania gospodarze wypracowali sobie przewagę w drugiej połowie i ostatecznie zaliczyli pewne zwycięstwo. Dzięki zdobytym trzem punktom awansowali oni na siódme miejsce w tabeli i z pewnością nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. 

Skrót meczu: …

Drugim, a zarazem ostatnim starciem na boisku nr 1 był wyśmienicie zapowiadający się pojedynek – Czarne Demony mierzyły się z Elitbudem. Obie ekipy prezentowały się świetnie od początku sezonu i brały czynny udział w walce o medale, co zapowiadało nam fenomenalne starcie. I z pewnością się nie zawiedliśmy – obejrzeliśmy dwadzieścia bramek, zwroty akcji i perfekcyjny comeback gości w końcówce. Ostatecznie przyjezdni wygrali 12:8 i wskoczyli na pozycję wicelidera! 

Skrót meczu: https://www.youtube.com/watch?v=VK7zarkko7g

Prawdziwy hit czekał nas jednak na zakończenie dnia na dwójce – Alpine Stars grało z Familią Greco. Obie strony plasowały się w czołówce stawki od początku sezonu, ale to goście byli oczywistym faworytem tego starcia. Ich passa zwycięstw przy Lotniczej trwa w najlepsze i nie zakończyła się ona w tym spotkaniu. Gospodarze walczyli jak równy z równym przez większość meczu, ale przyjezdni z czasem zdobyli przewagę, której nie wypuścili już do końca. Porażka Alpine oznacza, że tracą oni do podium trzy oczka, ale z pewnością nie powiedzieli oni jeszcze ostatniego słowa.adm 

Skrót meczu: …

Leave a Reply