Zapowiedzi meczowe – 16.05.2024

Nadszedł czas na ostatni dzień ósmego tygodnia z PRO! W czwartek zagramy już tylko przy Lotniczej, gdzie czeka nas sześć spotkań. Obejrzymy zmagania w każdej klasie rozgrywkowej z wyjątkiem Ekstraklasy, zatem jesteśmy gotowi na dzień pełen emocji! 

Rozgrywki na boisku r 1 rozpoczniemy od 3 Ligi, w której czeka nas pojedynek dwóch drużyn zamykających stawkę. PENTAki zmierzą się z FC Pączusiami i nie trzeba mówić o tym, jak istotne będzie to spotkanie. Obie ekipy pilnie potrzebują punktów, a dla gości może być to mecz ostatniej szansy. Liczymy na zaangażowanie jednych i drugich, a w rezultacie na zacięty pojedynek! 

Na dwójce również zaczniemy w najniższej klasie rozgrywkowej – Top Team zagra z Henry Kruse Polska. Zespoły te mają tyle samo punktów na koncie i sąsiadują ze sobą w okolicach podium. Gospodarze nie zaznali jeszcze smaku porażki, a przyjezdni zaliczyli jedno zwycięstwo więcej. Dotychczasowa forma obu ekip sprawia, że spodziewamy się świetnego widowiska, którego zwycięzca ustabilizuje swoją pozycję w strefie medalowej. 

O 20:00 na jedynce przejdziemy o poziom wyżej, a na murawie pojawią się zespoły Wulkanu SHR oraz Magików z Rio. Zarówno jedni, jak i drudzy plasują się w dolnej połowie tabeli, ale to goście są w znacznie gorszej sytuacji. Wciąż mają oni zero punktów koncie, podczas gdy gospodarze mają dwa oczka przewagi nad strefą spadkową. To oni będą tutaj faworytem, lecz jesteśmy ciekawi, czy przyjezdni w końcu się przełamią. 

Na boisku obok czeka nas z kolei jedyny tego dnia mecz na zapleczu Ekstraklasy – Niedzielni Kopacze staną naprzeciwko FC Trawowej. Gospodarze zajmują miejsce w strefie spadkowej, ale w środku stawki 1 Ligi jest niezwykle ciasno i nic nie należy przesądzać. Goście z kolei są w wyśmienitej formie, wygrali oni sześć spotkań z rzędu i mkną w stronę awansu. Kandydat do zwycięstwa jest jeden, ale Kopacze już kilkukrotnie sprawili niespodziankę w tym sezonie, przez co już nie możemy się doczekać pierwszego gwizdka! 

Dzień na jedynce zakończymy w 2 Lidze – Kokosy chronpesel.pl podejmą Nic Się Nie Stało. Gospodarze mają dwa razy więcej punktów od swoich rywali, ale wciąż tracą oni do podium dość sporo. Goście natomiast muszą wygrać to spotkanie, jeśli myślą o oddaleniu się od strefy spadkowej. Ich przeciwnicy nie należą do najłatwiejszych, ale czasu jest coraz mniej, zatem presja z każdym meczem będzie coraz większa. 

Tydzień na boisku nr 2 podsumuje nam starcie trzecioligowe – 4ECO Pro powalczy z Noname Team. Gospodarze są ostatnio w świetnej formie, przez co awansowali do górnej połowy tabeli, a do podium tracą cztery punkty. Jedną z drużyn w strefie medalowej są natomiast przyjezdni, którzy potrzebują zwycięstwa, aby utrzymać się w pościgu za liderami. Obie ekipy mają zatem o co grać i mamy nadzieję, że poskutkuje to emocjonującym widowiskiem! 

Leave a Reply