Kopacze zaskakują po raz trzeci 

Zakończyliśmy ósmy tydzień rozgrywek! Czwartek przyniósł nam sześć emocjonujących spotkań przy Lotniczej, które podsumowały nam kolejki w 1, 2 i 3 Lidze. Obejrzeliśmy mnóstwo bramek i kilka zaskakujących wyników – zobaczmy, co się działo! 

Dzień przy Lotniczej inaugurowały nam cztery ekipy trzecioligowe, a na boisku nr 1 oglądaliśmy starcie PENTAki z FC Pączusiami. Drużyny te zajmowały miejsca na samym dole tabeli, więc było to spotkanie o życie dla obu stron. Widać to było również na murawie – gospodarze lepiej zaczęli, ale goście gonili wynik do ostatnich minut. Ostatecznie nie udało im się doścignąć rywali, którzy wygrali 5:4 i tracą do bezpiecznej strefy już tylko jeden punkt! 

Skrót meczu: …

Na dwójce z kolei czekał nas pojedynek dwóch znacznie wyżej rozstawionych ekip – Top Team podejmował Henry Kruse Polska. Przed meczem sytuacja obu zespołów była niemalże identyczna, a zwycięstwo dałoby jednej ze stron miejsce na podium. Na murawie to jednak dyspozycja przyjezdnych okazała się lepsza – po wyrównanej pierwszej połowie przejęli oni inicjatywę po przerwie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, a zdobyte trzy punkty znacznie zwiększyły szansę gości na medal! 

Skrót meczu: …

O 20:00 przeszliśmy do wyższych klas rozgrywkowych, a na jedynce byliśmy świadkami pierwszoligowego starcia pomiędzy Niedzielnymi Kopaczami a FC Trawową. Faworytem tego meczu byli oczywiście goście, ale gospodarze już nie raz udowadniali, że starcia z najlepszymi motywują ich inaczej. Sprawdziło się to również w tym spotkaniu – obie drużyny stanęły na wysokości zadania i grali jak równy z równym, ale w końcówce to gospodarze przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wygrali oni 7:6 i po raz trzeci w tym sezonie utarli nosa wyżej notowanym rywalom. 

Skrót meczu: …

Na boisku nr 2 czekał nas z kolei jeden z ostatnich pojedynek ósmej kolejki 2 Ligi – Wulkan SHR grał z Magikami z Rio. Gospodarze byli tutaj wyraźnym faworytem, biorąc pod uwagę dyspozycję rywali i obyło się bez niespodzianki. Goście nie byli w stanie powstrzymać ataków swoich przeciwników, przez co ostatecznie stracili oni aż dwanaście bramek, samemu odpowiadając dwoma trafieniami. Wulkan zanotował trzecie zwycięstwo w sezonie, ale droga do strefy medalowej jeszcze bardzo długa. 

Skrót meczu: …

Tydzień na jedynce zakończyli w trzeciej klasie rozgrywkowej – Kokosy chronpesel.pl mierzyły się z Nic Się Nie Stało. To gospodarzy należało postrzegać w roli faworyta, gdyż dyspozycja gości była niezwykle nierówna do tej pory. Tym razem pokazali oni swoją gorszą stronę – po bezbramkowej pierwszej połowie Kokosy w końcu ruszyły do ataku, rozstrzygając sprawę trzech punktów. Spotkanie zakończyło się 5:1, a gospodarze są już tylko o jedno zwycięstwo od podium. 

Skrót meczu: …

Zmagania na boisku nr 2 podsumowała nam 3 Liga, a konkretnie starcie 4ECO Pro z Noname Team. Gospodarze złapali wiatr w żagle w ostatnim czasie, a przyjezdni spisywali się bardzo dobrze przez cały sezon. W związku z tym spodziewaliśmy się zaciętej rywalizacji i z pewnością się nie zawiedliśmy. Choć nie padło zbyt dużo bramek, to emocje towarzyszyły nam do ostatnich minut, w których debiutanci wyszarpali remis. Podział punktów z pewnością nie satysfakcjonuje żadnej ze stron, ale wydaje się on być uczciwym rozstrzygnięciem. 

Skrót meczu: …

Leave a Reply