Szóstka Tygodnia 8 – Wiosna 2024

Koniec rozgrywek coraz bliżej! Za nami ósma kolejka sezonu wiosennego, który dostarczył nam kilka bardzo ważnych rozstrzygnięć. Walka o medale oraz o utrzymanie nabiera tempa, a wraz ze sobą przynosi kolejnych bohaterów – zobaczmy kto wyróżniał się w ubiegłym tygodniu! 

Szóstka Tygodnia – 4ECO Superliga PRO 

Łukasz Serafin (Jazda Mizeria) – świetny występ golkipera Jazdy Mizerii, która odżyła z formą w drugiej połowie. Tym razem pokonali oni BCS Polska 7:2 i awansowali na drugie miejsce w tabeli, a Serafin był jedną z kluczowych postaci na boisku. 

Mateusz Kołodziej (Kruk S.A.) – liderzy grupy spadkowej strzelili swoim rywalom aż osiemnaście bramek w ubiegłym tygodniu, a MVP meczu został właśnie Kołodziej. Pięciokrotnie trafiał on do siatki i dołożył do tego jedną asystę. 

Bartek Krawczyk (Kruk S.A.) – drugim z wyróżnionych za starcie z Bratem Albertem został właśnie Krawczyk, który brał udział przy jeszcze większej ilości bramek. Choć rzadziej pokonywał on bramkarza, to trzykrotnie wypracowywał okazję kolegom. 

Adam Wojciechowski (PD WildBoars) – Dziki zaliczyły ósme zwycięstwo w tym sezonie, a ich kluczową postacią tym razem był Wojciechowski. Pięciokrotnie zapisywał się on w protokole i był najaktywniejszą postacią na murawie. 

Łukasz Chołody (RKS Huwdu) – jednym z najskuteczniejszych piłkarzy w ósmej kolejce na Kłokoczycach był właśnie Chołody, który miał ogromny wpływ na końcowy sukces drużyny. Huwdu pokonało KP Ogrodomanię 9:3, a on wpisywał się na listę strzelców sześciokrotnie. 

Dawid Płaczkiewicz (Rada Biznesu WKS Śląsk Futsal) – najbardziej imponujący występ w 4ECO Superlidze PRO zanotował Płaczkiewicz, który niemalże w pojedynkę zapewnił swojej drużynie trzy punkty. Brał on udział przy niemalże każdej bramce, a Rada Biznesu wygrała ostatecznie 9:8. 

Szóstka Tygodnia – Ekstraklasa 

Maciej Sierakowski (Rawlplug) – jego drużyna strzeliła siedem bramek w starciu z Chaosem Wrocław, straciła cztery, a MVP tego meczu został właśnie ich golkiper. Sierakowski był wyśmienity przez całe 50 minut i niejednokrotnie uratował Rawlpluga przed stratą bramki. 

Oleg Poltavets (Alpine Stars) – jego drużyna przegrała po wyrównanym starciu z Familią Greco, lecz występ Poltavetsa należy wyróżnić. Ustrzelił on hat-tricka, dołożył do tego asystę, lecz jego starania nie wystarczyły do urwania punktów liderom. 

Arkadiusz Szypczyński (Wolves Wrocław) – Wilki kontynuują swoją świetną pozycję, pokonując TB 85 w ubiegłym tygodniu, a MVP tego meczu został właśnie Szypczyński. Pokonywał on bramkarze czterokrotnie, a ponadto zaliczył jedno ostatnie podanie. 

Grzegorz Kotowicz (Familia Greco) – kolejne zwycięstwo panujących mistrzów nie przyszło łatwo, a kluczową rolę w starciu z Alpine nie po raz pierwszy odegrał Kotowicz. Gwiazdor liderów zgarnął kolejną nagrodę dla najlepszego zawodnika w tym sezonie, zaliczając dublet bramek oraz asyst. 

Jakub Wandel (Czarne Demony) – drugi z wyróżnionych, którzy przegrali swoje spotkanie w ubiegłym tygodniu, ale równie zasłużony. Wandel trafił do siatki cztery razy w starciu z Elitbudem, ale to przyjezdni ostatecznie okazali się lepsi. 

Vladyslav Shvets (Elitbud) – MVP jednego z hitów ósmej kolejki został jednak Shvets, który odegrał absolutnie niezbędną rolę w zwycięstwie swojej drużyny. Brał on udział przy dziewięciu z dwunastu trafień i był nie do zatrzymania dla przeciwników. 

Szóstka Tygodnia – 1 Liga 

Jakub Szczęch (Kruk S.A.) – gracze Kruka zaprezentowali się wyśmienicie w obu swoich spotkaniach w ubiegłym tygodniu, a przy Lotniczej fantastycznie spisał się ich bramkarz. Szczęch był niezwykle trudny do pokonania w starciu z FC Piątakiem, wpuszczając zaledwie jedną bramkę. 

Mateusz Kołodziej (Kruk S.A) – drugie wyróżnienie dla tego zawodnika, który potwierdził swoją świetną formę w obu meczach ubiegłego tygodnia. Przy Lotniczej był on nieco mniej skuteczny, ale dublet bramek i asyst również zasługuje na pochwałę! 

Dawid Fajkowski (PzB Twardogóra) – liderzy 1 Ligi zaliczyli kolejne przekonujące zwycięstwo, a MVP tego starcia został Fajkowski. Ustrzelił on hat-tricka, dołożył do tego asystę, a jego drużyna mknie w kierunku tytułu! 

Daniel Tełewiak (Kruk S.A.) – trzeci zawodnik Kruka wyróżniony za spotkanie z FC Piątakiem, który najbardziej zasłużył na laury. Tełewiak brał udział przy pięciu trafieniach, zaliczając przy tym hat-tricka i został wybrany zawodnikiem meczu. 

Szymon Siudek (Logistic Solutions Group) – LSG pokonało FC Hasbullę po wyśmienitym widowisku, a Siudek był kluczową postacią tego starcia. Sześciokrotnie pokonywał on golkipera rywali, będąc tym samym najskuteczniejszym piłkarzem na zapleczu Ekstraklasy. 

Filip Rusiak (Niedzielni Kopacze) – Kopacze sprawiły kolejną niespodziankę w tym sezonie, a zawodnikiem meczu z FC Trawową został właśnie Rusiak. Brał on udział przy czterech trafieniach swojej drużyny, która wskoczyła do górnej połowy tabeli. 

Szóstka Tygodnia – 2 Liga 

Adrian Lungu (Wulkan SHR) – fenomenalny występ całej drużyny Wulkanu, w tym ich golkipera. Pokonali oni Magików 12:2, a Lungu nie tylko świetnie bronił, ale także wspomógł drużynę także w ofensywie, zaliczając asystę! 

Vadym Derii (Wulkan SHR) – drugim z wyróżnionym za to starcie jest jego MVP! Derii ustrzelił hat-tricka, dołożył do tego jedno ostatnie podanie i w świetnym stylu poprowadził swoją drużyną do zwycięstwa. 

Maciej Sroka (Warriors HappyJump.eu) – Wojownicy wciąż są niepokonani po ośmiu kolejkach – tym razem pokonali oni Credit Suisse 5:1, a do zwycięstwa poprowadził ich Sroka. Zaliczył on dublet, dołożył do tego asystę i został wybrany najlepszym piłkarzem meczu. 

Bernard Ozga (FC 78 Wrocław) – jego drużyna dobrze poradziła sobie w roli faworyta w starciu z Lepas Wyznawcami, a głównym bohaterem tego starcia był właśnie Ozga. Ustrzelił on hat-tricka, który przesądził o końcowym wyniku, zapewniając sobie tym samym tytuł MVP. 

Bartosz Kowalski (GOJA Wrocław) – liderzy 2 Ligi po raz kolejny nie zawiedli, pokonując ControlTec po zaciętym spotkaniu, a do zwycięstwa poprowadził ich Kowalski. Snajper GOJI trzykrotnie trafiał do siatki, będąc dzięki temu najskuteczniejszym zawodnikiem meczu. 

Kamil Babiarz (LKS Dobre Chłopaki) – kolejny tydzień i kolejny niepojęty występ napastnika Dobrych Chłopaków. Babiarz brał udział przy dwunastu (!) bramkach swojego zespołu, niemalże w pojedynkę zapewniając im zwycięstwo w hitowym starciu z NEVADĄ. 

Szóstka Tygodnia – 3 Liga 

Misza Andrunyk (Noname Team) – jego drużyna zremisowała po zaciętym spotkaniu z 4ECO PRO, ale postawa golkipera zasługuje na wyróżnienie. Nie tylko wielokrotnie ratował on swój zespół, ale także pomógł mu w ofensywie, zaliczając asystę! 

Tomasz Kinas (ZF Group) – ZF Group oraz PKS Wariaty podzieliły się punktami po wyrównanym spotkaniu, a MVP tego starcia został właśnie Kinas. Brał on udział przy trzech trafieniach swojego zespołu, lecz nie wystarczyło to do zwycięstwa. 

Aleksander Stasiewicz (FC Pączusie) – choć ostatnia drużyna w tabeli zaliczyła kolejną porażkę w tym sezonie, to występ Stasiewicza nie może nie zostać doceniony. Zaliczył on hat-tricka i był promykiem nadziei dla Pączusi, którzy otarli się o pierwsze punkty. 

Grzegorz Kusa (WPD SilesiaBodyChange) – jeden z dwóch wyróżnionych za starcie z Boehringer Ingelheim, który imponował nam najbardziej w ósmej kolejce. Kusa zaliczył hat-tricka bramek i asyst, będąc najskuteczniejszym zawodnikiem 3 Ligi w ubiegłym tygodniu przy Lotniczej. 

Paweł Wiśniewski (WPD SilesiaBodaChange) – drugim graczem WPD, który zasłużył na pochwały jest Wiśniewski, który po raz kolejny pokazał się ze świetnej strony. Tym razem zajął się on jedynie strzelaniem, trzykrotnie pokonując bramkarza rywali. 

Adam Wieczorek (FC Velicante Wrocław) – jego drużyna wróciła do walki o podium, wygrywając 5:3 z OVB, a on zgarnął tytuł MVP tego spotkania. Wieczorek również trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców, zapewniając swojemu zespołowi arcyważne trzy punkty. 

Drużyna Tygodnia – Kruk S.A. 

Fenomenalny tydzień w wykonaniu jedynej ekipy, która próbuje swoich sił w obu naszych lokalizacjach. Gracze Kruka rozbili swoich przeciwników zarówno na Kłokoczycach, jak i przy Lotniczej, strzelając im łącznie aż 27 bramek! W grupie spadkowej 4ECO Superligi PRO mogą być oni niemalże pewni utrzymania, ale nadal muszą walczyć o spokój w 1 Lidze. Z taką formą nie powinni mieć jednak żadnych obaw! 

Zawodnik Tygodnia – Kamil Babiarz (LKS Dobre Chłopaki) 

Snajper trzeciej drużyny 2 Ligi nie przestaje zaskakiwać! Tym razem jego ekipa sprawnie poradziła sobie z NEVADĄ Team, a on wykonał niemalże całą robotę. Wygrali oni 13:5, a Babiarz zapisał się w protokole aż dwanaście razy! Był to zdecydowanie najbardziej imponujący występ ubiegłego tygodnia, a w dodatku niezwykle istotny – Dobre Chłopaki wciąż mają duże szanse na medal. 

Bramkarz Tygodnia – Adrian Lungu (Wulkan SHR) 

Wyśmienity występ golkipera Wulkanu, który brał czynny udział w imponującym zwycięstwie nad Magikami z Rio. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12:2 i niemała w tym zasługa Lungu – skapitulował jedynie dwukrotnie, zaliczając przy tym mnóstwo świetnych interwencji, a także swoje dołożył w ofensywie, notując asystę przy jednym z trafień! 

Leave a Reply