Szóstka Tygodnia 9 – Wiosna 2024

Kolejny tydzień w PRO zakończony! Za nami dziewiąta seria gier na boiskach przy Lotniczej oraz na Kłokoczycach, która przyniosła ze sobą wiele kluczowych rozstrzygnięć. Do końca sezonu pozostało już bardzo niewiele, zatem każdy dobry indywidualny występ jest na wagę złota. Zobaczmy, kto wyróżniał się tym razem! 

Szóstka Tygodnia – 4ECO Superliga PRO 

Volodymyr Bielash (Kruk S.A.) – świetny występ golkipera Kruka, który ponownie odegrał kluczową rolę w meczu swojego zespołu. Liderzy grupy spadkowej 4ECO Superligi PRO pokonali Jazdę Mizerię 5:2, a Bielash po raz kolejny popisał się wieloma kluczowymi interwencjami.   

Paweł Zasiadczyk (PD WildBoars) – Dziki rozbiły kolejnego przeciwnika na swojej drodze, strzelając RKSowi Huwdu aż dwadzieścia bramek, a jedną z wyróżniających się postaci był właśnie Zasiadczyk. Siedmiokrotnie zapisywał się on w protokole meczowym, zaliczając przy tym aż pięć asyst! 

Bartek Krawczyk (Kruk) – Bielash był odpowiedzialny za bronienie, a w ofensywie ciężar wziął na siebie Krawczyk! Brał on udział przy czterech trafieniach swojego zespołu, zanotował dublet bramek oraz dublet asyst i zapewnił sobie tym samym tytuł MVP spotkania. 

Piotr Rybak (Brat Albert) – fenomenalny mecz na miarę utrzymania! Jego drużyna pokonała Radę Biznesu 15:8, a Rybak brał udział przy aż jedenastu trafieniach, strzelając przy tym aż dziewięć goli.  

Alex Urbańczyk (Häfele Polska) – napastnik Häfele znów w wyśmienitej formie! Urbańczyk po raz kolejny zaimponował nam na Kłokoczycach, prowadząc swoją drużynę do zwycięstwa w starciu z KP Ogrodomanią. Zdobył dwie bramki, zaliczył cztery asysty i zgarnął tytuł MVP! 

Daniel Łuczak (PD WildBoars) – wyróżnienie dla reprezentanta Polski w Socca nie jest już dla nas żadnym zaskoczeniem. Łuczak ponownie zabłysnął w meczu z RKSem Huwdu, zapisując się w protokole aż jedenaście razy! 

Szóstka Tygodnia – Ekstraklasa 

Paweł Zmaczyński (Pahonia) – jego drużyna w świetnym stylu pokonała Elitbuda, stwarzając sobie tym samym szansę na medal, a ich golkiper był jedną z kluczowych postaci. Nie tylko fenomenalnie bronił na przestrzeni całego spotkania, ale także zanotował jedno ostatnie podanie! 

Damian Draczyński (SloumoJager FC) – pewne zwycięstwo beniaminków z Planetą poskutkowało dwoma nominacjami. Pierwszym z wyróżnionych jest Draczyński – prawdziwy człowiek orkiestra swojej drużyny. Skompletował on hat-tricka bramek oraz hat-tricka asyst, dzięki czemu zasłużenie zgarnął tytuł dla najlepszego gracza meczu. 

Maciej Piłat (Wolves Wrocław) – Wilki zremisowały w arcyważnym meczu z Rawlplugiem 4:4, nieco komplikując swoją sytuację w wyścigu o medale, ale występ Piłata jak najbardziej zasłużył na docenienie. Brał on udział przy trzech bramkach swojego zespołu i był główną przyczyną zdobycia cennego punktu. 

Rafał Tomala (Familia Greco) – liderzy Ekstraklasy po raz kolejny zagrali jak z nut, pokonując Czarne Demony 16:6, a jednym z wyróżniających się postaci był właśnie Tomala. Dopisał on po trzy punkty do swojego dorobku w klasyfikacji strzelców oraz w klasyfikacji asystentów, będąc tym samym drugim z najaktywniejszych na murawie. 

Daniel Łuczak (SloumoJager FC) – drugi mecz Łuczaka i druga zasłużona nominacja! Napastnik SloumoJager FC nie był aż tak skuteczny przy Lotniczej, ale również spisał się świetnie, pięciokrotnie zapisując się w protokole meczowym. 

Grzegorz Kotowicz (Familia Greco) – najbardziej imponujący występ strzelecki tej kolejki Ekstraklasy należał jednak do Kotowicza. Snajpier panujących mistrzów kończył niemalże wszystko, co zaoferowali mu koledzy i zakończył mecz z dziewięcioma golami na koncie. 

Szóstka Tygodnia – 1 Liga 

Volodymyr Bielash (Kruk S.A.) – kolejna podwójna nominacja, ale tym razem chodzi o pozycję bramkarza. Bielash także zaimponował nam w obu naszych lokalizacjach – w starciu z FC Hasbullą był on niezwykle solidny między słupkami i również stracił jedynie dwa gole. 

Michał Piątkowski (Wyznawcy) – jego drużyna w końcu dobitnie pokazała swoją świetną grę w meczu z FC Piątakiem, strzelając im aż siedemnaście bramek, a MVP tego starcia został wybrany właśnie Piątkowski. Brał on udział przy pięciu trafieniach, zaliczając przy tym hat-tricka asyst. 

Dmytro Husar (FC Alfa) – jego zespół pokonał Sokoła Wrocław w arcyważnym pojedynku, dzięki czemu awansował na drugie miejsce w stawce, a on był kluczowym elementem tej układanki. Czterokrotnie pokonywał golkipera rywali i dołożył do tego jedno ostatnie podanie. 

Wiktor Mosur (Wyznawcy) – drugi z wyróżnionych za mecz z FC Piątakiem, który był najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania. Mosur trafił do siatki pięć razy, zanotował asystę i był jedną z najaktywniejszych postaci swojego zespołu w ofensywie. 

Piotr Załupka (Future Stars PaliPali) – gwiazdor beniaminków wraca do świetnej dyspozycji! Załupka wziął sprawy w swoje ręce w starciu z FC Trawową – brał udział przy aż dziesięciu trafieniach, zgarnął tytuł MVP spotkania i dał swojemu zespołowi szansę na utrzymanie! 

Mikołaj Piasecki (PzB Twardogóra) – snajper liderów 1 Ligi wciąż niezawodny! W starciu z Logistic Solutions Group Piasecki nie po raz pierwszy zaimponował skutecznością, sześciokrotnie pokonując bramkarza rywali. Jego zespół pędzi po mistrzostwo, a on przoduje w klasyfikacji strzelców! 

Szóstka Tygodnia – 2 Liga 

Szymon Jaworski (Nic Się Nie Stało) – niecodzienny występ golkipera to mało powiedziane! NSNS zremisowało 6:6 po świetnej rywalizacji z Wulkanem SHR, a autorem dwóch trafień gospodarzy był właśnie Jaworski. 

Maciej Sroka (Warriors HappyJump.eu) – Wojownicy zaliczyli arcyważne zwycięstwo w starciu z liderami, a do wygranej poprowadził ich właśnie Sroka. Ustrzelił on hat-tricka i został najlepszym strzelcem swojej drużyny, która zajęła czołowe miejsce w wyścigu o tytuł! 

Paweł Sasin (Kokosy chronpesel.pl) – spadkowicze z 1 Ligi rozbiły swoich rywali w dziewiątej kolejce, a jednym z dwóch wyróżnionych za to spotkanie jest właśnie Sasin, który był głównym kreatorem swojego zespołu. Brał on udział przy dziewięciu bramkach, zaliczając przy tym siedem asyst! 

Bernard Ozga (FC 78 Wrocław) – jego drużyna wygrała siódmy mecz w sezonie, awansując tym samym na podium ligowej tabeli, a do zwycięstwa poprowadził ich właśnie Ozga. Pięciokrotnie pokonywał on bramkarza rywali, dołożył do tego asystę i zgarnął tytuł MVP! 

Kamil Babiarz (LKS Dobre Chłopaki) – kolejny występ Babiarza i kolejne arcydzieło! Tym razem na jego celowniku znalazła się ekipa Magików, której strzelił on pięć goli, dokładając do tego dwie asysty. Nie dziwi fakt, że przewodzi on w klasyfikacji strzelców oraz klasyfikacji kanadyjskiej! 

Dawid Płaczkiewicz (Kokosy chronpesel.pl) – sprawa korony króla strzelców nadal pozostaje jednak nierozstrzygnięta, gdyż na ogonie Babiarza niezmiennie wisi Płaczkiewicz. Snajper Kokosów poprawił swój dorobek o sześć oczek w poprzedniej kolejce, co zapewniło mu również tytuł MVP! 

Szóstka Tygodnia – 3 Liga

Daniel Kielanowicz (4ECO Pro) – zespoły ZF Group oraz 4ECO Pro dostarczyły nam starcie stojące pod znakiem solidnej defensywy, a ogromny wpływ na to miał golkiper przyjezdnych. Kielanowicz prezentował się świetnie przez całe spotkanie, wpuścił zaledwie jedną bramkę, co przełożyło się na tytuł najlepszego zawodnika spotkania. 

Maksym Vaseyko (Top Team) – drużyna walcząca o medale nie miała większych problemów ze znajdującym się w strefie spadkowej OVB, a głównym bohaterem tego starcia był właśnie Vaseyko. Brał on udział przy trzech trafieniach swojego zespołu i bez wątpienia sprawiał największe zagrożenie pod bramką rywali. 

Nikita Malinovskyi (Noname Team) – trzecia ekipa 3 Ligi rozbiła swoich rywali w dziewiątej kolejce, a jednym z trzech wyróżnionych za ten mecz jest Malinovskyi. Trafił on do siatki tylko raz, ale zaliczył aż osiem ostatnich podań, czym zasłużył na tytuł MVP. 

Valerii Solodkyi (Noname Team) – drugim z docenionych zawodników za mecz z PENTAki jest Solodkyi, który był odpowiedzialny jedynie za wykańczanie akcji. Czterokrotnie wpisał się on na listę strzelców, ale to i tak nie wystarczyło do bycia najskuteczniejszym graczem spotkania. 

Tomasz Naliński (Henry Kruse Polska) – wiceliderzy nie mieli większych problemów z ostatnimi w tabeli Pączusiami, a ich kluczem do sukcesu okazał się Naliński. Pięciokrotnie pokonywał on golkipera rywali, będąc tym samym jednym z najskuteczniejszych graczy całej kolejki. 

Vladyslav Didenko (Noname Team) – tym najbardziej bramkostrzelnym okazał się jednak Didenko – trzeci z wyróżnionych za mecz z PENTAki. Strzelił on aż sześć bramek, czyli o dwie więcej niż we wszystkich dotychczasowych spotkaniach łącznie! 

Drużyna Tygodnia – Warriors HappyJump.eu 

Absolutnie kluczowe zwycięstwo w prawdopodobnie najważniejszym meczu sezonu! Niepokonani do tej pory Wojownicy mierzyli się z liderami 2 Ligi – GOJĄ Wrocław w starciu, które miał być kluczowe dla losów mistrzostwa. Po niezwykle zaciętym spotkaniu to właśnie Warriors okazało się zwycięskie, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce w tabeli trzeciej klasy rozgrywkowej. Do końca sezonu jeszcze trochę, ale być może obejrzeliśmy już ten jeden najważniejszy mecz! 

Zawodnik Tygodnia – Piotr Załupka (Future Stars PaliPali) 

Fenomenalny występ napastnika jesiennych mistrzów 2 Ligi, który miał nieoceniony wpływ na zwycięstwo w starciu z FC Trawową. Przyszłe Gwiazdy podchodzili do tego meczu w roli underdoga, a nieoczekiwana wygrana przywróciła im szansę na utrzymanie się na zapleczu Ekstraklasy. Załupka brał udział przy aż dziesięciu trafieniach, czym przypomniał o swojej wyśmienitej dyspozycji sprzed kilku miesięcy. 

Bramkarz Tygodnia – Volodymyr Bielash (Kruk) 

W przypadku wyboru najlepszego golkipera ubiegłej kolejki doceniamy solidność i regularność. Bramkarz Kruka nie zaliczył czystego konta, nie błyszczał w ofensywie, ale jego dwa świetne występy dały jego drużynie zwycięstwa na obu frontach. W obu przypadkach stawką jest utrzymanie, a postawa Bielasha zdecydowanie ich do tych celów przybliżyła. 

Leave a Reply