Zapowiedzi meczowe – 23.04.2024 

Czas na fazę decydującą 4ECO Superligi PRO! We wtorek czeka nas pierwszy dzień meczowy drugiej części sezonu na Kłokoczycach, a poza tym zagramy oczywiście przy Lotniczej, gdzie obejrzymy zmagania w każdej klasie rozgrywkowej. Oczekujemy wielkich emocji i mamy nadzieję, że się nie zawiedziemy! 

4ECO Superliga PRO – Kłokoczyce 

Fazę decydującą sezonu na Kłokoczycach rozpoczniemy w grupie mistrzowskiej – na murawę wybiegną zespoły OIRPu Wrocław i KP Ogrodomanii. W części zasadniczej to gospodarze radzili sobie bardziej imponująco, gdyż całkowicie zdominowali oni gr. 1, wygrywając wszystkie spotkania. Goście z kolei walkę o medale zapewnili sobie w ostatniej kolejce, ale nie zmienia to faktu, że świetnie prezentują się oni w swoim debiutanckim sezonie. Faworyt będzie wyraźny, ale spodziewamy się dobrego, trudnego dla obu stron meczu. 

O 20:00 również zagramy w grupie mistrzowskiej, w której jako drudzy zmierzą się ze sobą RKS Huwdu i Dinterno.pl. Obie ekipy mają za sobą bardzo podobną fazę zasadniczą – drugie miejsce w grupie, zaledwie jedna porażka i bardzo solidna dyspozycja na przestrzeni pięciu kolejek. Trudno wskazać tu jedną z drużyn do zwycięstwa, a to zapowiada zacięte spotkanie i fenomenalne widowisko! Droga do medali jeszcze długa, ale to byłby idealny pierwszy krok! 

Dzień z 4ECO Superligą PRO zakończymy pierwszym meczem grupy spadkowej – BCS Polska podejmie Radę Biznesu. Obie ekipy z pewnością nie są zadowolone z tego, jak potoczyła się ich faza zasadnicza, choć wydaje się, że to goście mogą mieć do siebie większe pretensje. Po trzech kolejkach byli oni o krok od zagwarantowania sobie miejsca na podium, ale dwie bolesne porażki zrzuciły ich na czwartą pozycję w tabeli. Gospodarze poradzili sobie nieco gorzej, a teraz ich motywacją będzie szybkie zapewnienie sobie utrzymania i mamy nadzieję, że obie ekipy pokażą jak ważny to dla nich cel! 

PRO Liga – Lotnicza 

Zmagania na boisku nr 1 otworzą nam zespoły trzecioligowe – Boehringer Ingelheim i FC Velicante Wrocław. Gospodarze od początku sezonu grają w kratkę, ale dwa zaliczone zwycięstwa plasują ich w okolicach środka tabeli. Goście z kolei zaczęli rozgrywki wyśmienicie, ale następnie przegrali dwa mecze z rzędu, przez co wypadli z podium. Mimo tego to oni wydają się być na uprzywilejowanej pozycji, a szczególną motywacją może być wizja powrotu do czołowej trójki! 

Na dwójce również rozpoczniemy od najniższej klasy rozgrywkowej, a naprzeciwko siebie staną PENTAki i PKS Wariaty. Drużyny te sąsiadują ze sobą w strefie spadkowej 3 Ligi, po tym jak obie zanotowały zaledwie jedno zwycięstwo w pięciu kolejkach. Jest to zdecydowanie za mało, aby czuć się bezpiecznie, ale teraz jedna z ekip powinna uzyskać nieco spokoju. Zwycięzca tego spotkania opuści strefę zagrożoną i liczymy, że oba zespoły zrobią wszystko, aby osiągnąć ten cel. 

W drugim starciu na jedynce przejdziemy do 2 Ligi – LKS Dobre Chłopaki zagrają z GOJĄ Wrocław. Będzie to prawdopodobnie najlepsze starcie tego tygodnia w trzeciej klasie rozgrywkowej, gdyż obie drużyny zajmują miejsce na podium! Zarówno jedni, jak i drudzy przegrali tylko raz – gospodarze w trzeciej kolejce, a przyjezdni przed tygodniem. Teraz stawką będzie tymczasowe zajęcie pozycji lidera i wierzymy, że zamieni się ona w pasjonujące widowisko! 

Na dwójce z kolei zagramy w 1 Lidze, w której szósta FC Hasbulla zmierzy się z przedostatnim ProCleanerem. Gospodarze po pięciu kolejkach mają na swoim koncie siedem punktów, a ich rywale z zaledwie jednym zwycięstwem mniej zajmują pozycje w strefie spadkowej. Oznacza to, że sytuacja w dolnej tabeli jest niezwykle zacięta i mamy nadzieję, że tak samo będzie w tym spotkaniu. W roli faworyta wystąpią tu debiutanci, ale wydarzyć się może absolutnie wszystko! 

Na zakończenie dnia przy Lotniczej przejdziemy do Ekstraklasy, a na boisku nr 1 Pahonia podejmie TB 85. Obie drużyny mają za sobą słaby start sezonu i zajmują miejsce w strefie spadkowej. Gospodarze mają na koncie zaledwie jeden remis, a przyjezdni wciąż szukają swoich pierwszych punktów. Zarówno jedni, jak i drudzy znajduję się w grupie czterech zespołów bez zwycięstwa na swoim koncie, a teraz istnieje wielka szansa, że zmieni się to dla jeden ze stron! 

Dzień na boisku nr 2 podsumujemy starciem Dawida z Goliatem – Chaos Wrocław stanie naprzeciwko Familii Greco. Debiutanci zaliczają trudny początek przygody w Ekstraklasie, gdyż po czterech kolejkach mają oni na koncie zaledwie jeden punkt. Przyjezdni z kolei wygrali wszystko i wcale nie mają w planach się zatrzymywać! Zdobyli oni już 61 bramek do tej pory, a przed nimi kolejna świetna okazja do postrzelania – zobaczymy, czy gospodarze będą w stanie ich powstrzymać! 

Leave a Reply