Zapowiedzi meczowe – 07.05.2024

Czas na wtorkowe emocje z PRO! Przed nami kolejny dzień zmagań w dwóch wrocławskich lokalizacjach – na Kłokoczycach rozegramy drugą kolejkę fazy decydującej, a przy Lotniczej czeka nas sześć meczów w trzech różnych klasach rozgrywkowych. Będzie się działo! 

4ECO Superliga PRO – Kłokoczyce 

Dzień na Kłokoczycach rozpoczniemy od grupy spadkowej 4ECO Superligi PRO – Rada Biznesu WKS Śląsk Futsal zagra z Jazdą Mizerią. Ostatnie spotkania obu drużyn zakończyły się remisem, w związku z czym zarówno jedni, jak i drudzy potrzebują tu zwycięstwa, aby oddalić się od zagrożonej strefy. W fazie zasadniczej nieco lepiej spisywali się gospodarze, ale tutaj nie powinno mieć to już większego znaczenia – liczymy na bardzo zacięty pojedynek! 

O 20:00 przeniesiemy się na moment do grupy mistrzowskiej, w której RKS Huwdu podejmie OIRP Wrocław. Po pierwszej kolejce fazy decydującej to goście są w lepszej sytuacji – pewnie wygrali oni swoje spotkanie i wydają się być w fantastycznej formie. Gospodarze z kolei ulegli Dinterno.pl i muszą powalczyć o zwycięstwo, jeśli nie chcą odpaść z walki o medale. Nie będą oni faworytem, ale jeśli myśli się o podium, to trzeba wygrywać z każdym. 

Dzień z 4ECO Superligą PRO zakończymy drugim pojedynkiem w walce o utrzymanie – Kruk S.A. zmierzy się z BCS Polska. Gospodarze są jedynym zespołem, który zwyciężył swoje spotkanie w pierwszej kolejce fazy decydującej i z pewnością zamierzają kontynuować swoją dobrą dyspozycję. Goście z kolei nie wyróżniają się na tyle, gdyż wraz z czterema innymi drużynami mają na koncie jeden punkt. Mamy nadzieję, że będą oni w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym rywalom i obejrzymy zacięty pojedynek!

PRO Liga – Lotnicza 

Wtorek przy Lotniczej rozpoczniemy od 3 Ligi, w której na jedynce czeka nas pojedynek FC Velicante Wrocław z Top Team. Drużyny te zajmują miejsca tuż za podium i tracą do niego bardzo niewiele. Goście jeszcze nie przegrali w tym sezonie, ale to gospodarze mają na swoim koncie jedno zwycięstwo więcej. Biorąc pod uwagę dyspozycję obu ekip, spodziewamy się zaciętego pojedynku na wysokim poziomie i jesteśmy przekonani, że ten scenariusz się spełni! 

W tym samym czasie na murawę boiska nr 2 wybiegną zespoły ZF Group i WPD SilesiaBodyChange, co będzie oznaczało kolejny pojedynek z górnej połowy tabeli. Tutaj różnica jest jednak nieco bardziej wyraźna – gospodarze plasują się na szóstej pozycji, a przyjezdni zajmują miejsce na fotelu lidera. Obie ekipy są w dobrej dyspozycji, ale faworytem wydają się być tutaj goście, którzy przegrali dotychczas tylko raz. Ich rywale mają jednak szansę na awans na podium i nie będą chcieli jej zaprzepaścić! 

O 20:00 na boisku nr 1 przejdziemy na zaplecze Ekstraklasy, a naprzeciwko siebie staną zespoły FC Piątaka i FC Hasbulli. Obie ekipy zajmują miejsce w dolnej połowie tabeli, ale w zdecydowanie gorszej pozycji znajdują się gospodarze. Nie zdobyli oni jeszcze choćby punktu w sześciu meczach, a do bezpiecznej strefy tracą aż siedem oczek. Goście też jednak mogą czuć niepokój, ale trzecie zwycięstwo w sezonie dałoby im sporo spokoju. To oni będą faworytem tego pojedynku, ale ich rywale z pewnością poszukają szansy do przełamania. 

Na dwójce z kolei pozostaniemy w 3 Lidze, w które czeka nas pojedynek Boehringer Ingelhaim z OVB. Drużyny te sąsiadują ze sobą tuż nad strefą spadkową i pilnie potrzebują zwycięstwa, aby nieco oddalić się od zagrożenia. Goście mają na swoim koncie jeden punkt więcej, ale wraz z pierwszym gwizdkiem wszelkie kalkulacje pójdą w niepamięć. Mamy nadzieję, że trudna sytuacja zmotywuje obie strony do zaciętej rywalizacji. 

Na zakończenie wtorku przy Lotniczej standardowo przejdziemy do Ekstraklasy, a na jedynce czeka nas pojedynek zespołów z dwóch różnych końców tabeli. Piąte SloumoJager FC zagra z ostatnim TB 85 i nietrudno jest wskazać faworyta tego starcia. Gospodarze mimo zeszłotygodniowej porażki wciąż są bardzo blisko podium, podczas gdy przyjezdni wciąż szukają pierwszego punktu w sezonie. Przełamanie w meczu z tak jakościowym przeciwnikiem będzie niezwykle trudne, ale niczego nie można wykreślać! 

Dzień na boisku nr 2 zakończymy meczem ekstraklasowych debiutantów ze stałymi bywalcami Ekstraklasy – Chaos Wrocław podejmie Wolves Wrocław. Do tej pory sezon zdecydowanie lepiej układa się gościom, którzy z dorobkiem dziesięciu punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli. Gospodarze z kolei zdołali wywalczyć dotychczas zaledwie jeden remis, a w tej kolejce czeka ich kolejne bardzo wymagające zadanie. Przyjezdni grają jak z nut i wcale nie zamierzają opuszczać podium, ale jesteśmy ciekawi jak spiszą się oni w roli wyraźnego faworyta. 

Leave a Reply